sp brez diplome - a je možno? (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


žabica 24 -> sp brez diplome - a je možno? (19.9.2008 13:19:38)


Mene pa zanima, če je možno odpret sp za poučevanje in inštruiranje tujega jezika, tudi če še nimaš diplome?
Gre sicer za partnerja, ki že 3 leta poučuje tuji jezik  - dela preko študenta, a še ni diplomiral. Sicer mu na manjka dosti, a to nikogar ne briga. No letos ni mogel podaljšati statusa študenta, na šoli so predlagali sp.

A je to sploh izvedljivo? Kakšne papira ali dokazila bi potreboval? Kolikšni bi bili stroški?...

Hvala za vsak odgovor!!!




copka -> RE: sp brez diplome - a je možno? (19.9.2008 14:36:19)

Seveda lahko, jaz sem cisto isti primer.

Sem registrirala preko DATA d.o.o. vse zastonj, nic letanja. V pol ure sem vse uredila, naslednji dan pa ze dobila razne dokumente iz Ajpesa, ZZZS.

Edina stvar pri sp je, da mora imeti dovolj denarja, da placa vsasj osnovne prispevke- pribl. 220€ na mesec.

Srecno!




Tanja55 -> RE: sp brez diplome - a je možno? (20.9.2008 18:03:59)

Seveda je možno, poznam en primer, tud ne bo diplomiral a vseeno uči. Zakaj pa ne? Sej je pomembno znanje in način poučevanja, ne pa papir. Edini problem, ki ga sama vidim pri tem je zasičenost trga z raznimi ponudniki storitev poučevanja jezikov...moraš bit res dober in iznajdljiv, da imaš dovolj  dela. To je vse.




katjes -> RE: sp brez diplome - a je možno? (22.9.2008 9:34:47)

IZVIRNO SPOROČILO: žabica 24

Kakšne papira ali dokazila bi potreboval? Kolikšni bi bili stroški?...



Če ima tvoj partner še vedno status študenta, lahko odpre samo popoldanski s.p., če pa nima, se mora vključiti v obvezno zavarovanje iz naslova s.p. - to uredi na ZZZS.
Popoldanski s.p. - mora plačevati samo pavšalne prispevke, ki mesečno znašajo 30,16 EUR, pri redni dejavnosti pa  pridejo mesečno prispevki cca 225 EUR.
Plus tega, moraš še pričakovati stroške za računovodja, lahko pa se odločiš za normirane stroške (25%).
Davčna uprava nič ne komplicira zaradi izpolnjevanja pogojev - izobrazba, poslovni prostori, to je bolj domena tržne inšpekcije.




Stran: [1]