[Brisano sporočilo] (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Gospodinjski nasveti



Sporočilo


Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (29.9.2008 10:22:54)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Mišni -> RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko (29.9.2008 10:25:00)

Za pogrevanje vode za kavo, mleka za kakav, pa še kakšno hrano kdaj pa kdaj pogrejem ali odtalim.

Jaz bi jo ful pogrešala.




Jančika_ -> RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko (29.9.2008 10:28:25)

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Za pogrevanje vode za kavo, mleka za kakav, pa še kakšno hrano kdaj pa kdaj pogrejem ali odtalim.

Jaz bi jo ful pogrešala.

Enako. Poleg tega je moja mikrovalovka obenem tudi pečica na vroč zrak (je večja kot običajne mv) in v njej pečem vse po spisku. Navadne pečice nimam že 7 let. V novi kuhinji jo bom imela, ampak mv vseeno ne dam (stara je 9 let in dela kot urca).




cukr07 -> RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko (29.9.2008 10:31:52)

Za segrevanje mleka za kakav, vode za čaj. Dostikrat pa tudi za odtaljevanje in pogrevanje hrane. V bistvu jo uporabljam skoraj več kot pa navadno pečico.




damjanaf -> RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko (29.9.2008 10:36:18)

Največ za odtajevanje kruha. Sicer pa še za pogrevanje npr.palačink,testenin,riža....




2.2. -> RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko (29.9.2008 10:42:36)

uporabljam za vse od žara, pogravanj, .....iz kuhinje jo ne bi dala nikoli




norge -> RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko (29.9.2008 10:53:18)

Jaz je pa nimam in čist enostavno shajam brez nje. Jaz mislim, da če jo do sedaj nisi skoraj nič uporabljala, je škoda denarja za novo.  Verjamem pa, da ko se je enkrat navadiš, jo kar pogrešaš, če je nimaš.




lelaval -> RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko (29.9.2008 11:07:47)

Za pogrevanje vode za kavo, mleka za kakav, pa še kakšno hrano kdaj pa kdaj pogrejem ali odtalim.

Jaz bi jo ful pogrešala.


Jaz isto.
Ampak, če je ne uporabljaš več, oz. jo le malokdaj, si pač omisli novo kuhinjo brez mikrovalovke.




TRIŠ -> RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko (29.9.2008 11:19:25)

Za pogrevanje mleka,čaja in vseh stvari in odtaljevanje mesa[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].Zelo prav pa pride možu ko jaz popoldan delam,saj je kosilo 123 pogreto.Če bi mo crknila bi šla takoj po novo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Lunca1 -> RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko (29.9.2008 11:39:36)

Jaz jo tudi uporabljam za segrevanje tekočin, hrane, odtajevanje. Jaz je tudi ne dam.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Luni -> RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko (29.9.2008 12:25:46)

Si ne predstavljam zajtrkov brez nje..... Segreje nam mleko, čaj. Jo pa definitivno uporabljam samo za segrevanje. Zelo mi je prišla v poštev pri segrevanju jogurtov, skutic iz hladilnika na sobno temperaturo (pri naši tamali).




migrena -> RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko (29.9.2008 12:33:34)

za mleko, čaj, kruh-odtajevanje in kose pogrejem je ko frišen, obroke dam na krožnik in pogrejem, to večina takrat ko jemo vsak posebaj.....




Blueberry -> RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko (29.9.2008 12:55:28)

Mi jo kar veliko uporabljamo. Največkrat za pogrevanje različnih jedi, za kavo, mleko... Jaz bi jo na tvojem mestu obdržala.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] LP




Nika v službi -> RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko (29.9.2008 13:35:44)

Ma, MV je zakon, je ne dam stran za noben denar!

Pogreva, kuha (riž, zelenjavo), odtaljuje, uporabljam jo kot žar za pripravo jedi (npr. pizza, palačinke z raznimi nadevi), ma ni da ni.

Pred mnogo leti sem sicer shajala brez nje, zdaj pa ne bi mogla več. Bi prej preživela brez pečice.




puncica -> RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko (29.9.2008 13:42:43)

Uporabljam jo vsakodnevno večkrat predvsem za pogrevanje čaja, hrane, odmrzovanje kruha, jaz brez nje nebi več bila pa čeprav se mi je zdej to najprej čist brezveze nakup




puncica -> RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko (29.9.2008 13:44:30)

IZVIRNO SPOROČILO: Luni

Zelo mi je prišla v poštev pri segrevanju jogurtov, skutic iz hladilnika na sobno temperaturo (pri naši tamali).


to tudi mi delamo in zdaj tamal že točno ve skutko odpremo, potem pa damo poget (pogret), ker če ne je sploh noče jest[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




robinzon -> RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko (29.9.2008 16:48:31)

Največ jo uporabljam za pogrevanje jedi. Veliko manj je v uporabi, odkar imamo grelnik vode. V njem grejem vodo za neskafe in čaj, pa za  zalivat npr. zelenjavne juhe ipd.




kokoska007 -> RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko (29.9.2008 19:52:16)

za razliko od ostalih lahko rečem, da je MV moj NAJBOLJ ZGREŠEN nakup.

še vedno sem mnenja, da MV niso zdrave, da hrano uničijo.

in zadnja stvar, ki bi jo počela je, da bi otroku grela mleko v MV.




pikecpokec -> RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko (30.9.2008 7:34:09)

in zadnja stvar, ki bi jo počela je, da bi otroku grela mleko v MV.
IZVIRNO SPOROČILO: kokoska007

za razliko od ostalih lahko rečem, da je MV moj NAJBOLJ ZGREŠEN nakup.

še vedno sem mnenja, da MV niso zdrave, da hrano uničijo.

in zadnja stvar, ki bi jo počela je, da bi otroku grela mleko v MV.



MV pečica NE uniči hrane (osnove fizike!). Tko da otroku lahko mirno greješ mleko v njej




puncica -> RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko (30.9.2008 7:45:24)

IZVIRNO SPOROČILO: pikecpokec

IZVIRNO SPOROČILO: kokoska007

za razliko od ostalih lahko rečem, da je MV moj NAJBOLJ ZGREŠEN nakup.

še vedno sem mnenja, da MV niso zdrave, da hrano uničijo.

in zadnja stvar, ki bi jo počela je, da bi otroku grela mleko v MV.



MV pečica NE uniči hrane (osnove fizike!). Tko da otroku lahko mirno greješ mleko v njej



AMPAK ne materino (se izgubijo dragocene stvari) pač pa adaptirano in se strinjam da se hrana spremeni ampak kaj ko smo razvajeni [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




orhideja75 -> RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko (30.9.2008 7:47:02)

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Za pogrevanje vode za kavo, mleka za kakav, pa še kakšno hrano kdaj pa kdaj pogrejem ali odtalim.

Jaz bi jo ful pogrešala.


tudi jaz




Ajona -> RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko (30.9.2008 20:25:07)

jaz imam že 9 let zapakirano v kleti...uporabljena je bila 5x
http://www.viva.si/clanek.asp?arhiv=1&id=2533

http://www.maat-center.com/forum_old/index.php?action=vthread&topic=1385&forum=5&page=-1




Detece -> RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko (1.10.2008 8:55:17)

Mi jo imamo, vendar se sama izogibam njeni uporabi, saj sem tudi mnenja, da ni zdravo. uporabim jo kadar je res sila. mooče za pogret kak riž ali testenino. Moj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/love.gif[/image] jo večkrat uporabi kot jaz ( je bolj komot ), sama pa raje na plošči zagrejem mleko ( je pa res da imamo indukcijsko in je res hitra).

Če je do zdaj ne pogrešaš, potem je ne kupuj. ker ko se enkrat navadiš, se težko odvadiš. Sicer si jo pa še vedno kdaj kasneje lahko dokupiš če jo boš pogrešala.




špelin@ -> RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko (1.10.2008 9:42:19)

Mikrovalovko imam šele kratek čas, ampak jo že polno uporabljam. Pogrevanje tekočin in jedi, odtaljevanje kruha, kuhanje v pari (riž, zelenjava,...), celo pomfrit in paniranega osliča sem že spekla na t.i. "crisp" krožniku (brez maščobe!), na žaru opekam česnove kruhke (kruh narežem na rezine, natrem s česnom in pokapam z olivnim oljem, mmmm...),...
 
Pa vseeno moram dat "kontra" podanim linkom - varnost uporabe mikrovalovke:
KLIK
Primer: "Spinach retains nearly all its folate when cooked in a microwave. In comparison, it loses about 77 percent when cooked on a stove because food on a stove is typically boiled, leaching out nutrients. Steamed vegetables tend to maintain more nutrients when cooked on a stovetop than in a microwave. Bacon cooked by microwave has significantly lower levels of carcinogenic nitrosamines than conventionally cooked bacon."
"The radiation produced by a microwave oven is non-ionizing. It therefore does not have the cancer risks associated with ionizing radiation such as X-rays, ultraviolet light, and high-energy particles. Long-term rodent studies to assess cancer risk have so far failed to identify any carcinogenicity from 2.45 GHz microwave radiation even with chronic (i.e., large fraction of life span) exposure levels, far larger than humans are likely to encounter from any leaking ovens."
"According to the United States Food and Drug Administration's Center for Devices and Radiological Health, a US Federal standard limits microwave leakage from an oven, for the lifetime of the device, to 5 milliwatts per square centimetre when measured 5 centimetres from the surface of the oven. This is far below the exposure level currently considered to be harmful to human health."
KLIK

Verjamem, da bomo prej škripnili od dolgotrajnega mobilnega telefonarjenja kot od hrane iz mikrovalovke.




Splet.Ka -> RE: kako pogosto uporabljate mikrovalko (1.10.2008 10:13:10)

Mi je pa nimamo, pa jo včasih pogrešam - ko je treba kaj odtajati.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>