So tudi vaši tako neješči? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Titty -> So tudi vaši tako neješči? (16.3.2005 10:04:41)

Čau,
imam 6 mes. starega sinčka, ki mu dodajam gosto hrano od 5 mes.naprej (drugače pa še vedno polno dojim). In že od vsega začetka mu nikakor ni šla dol (ne sadje ne zelenjava) in če že je pa pojedel par žličk in takoj zatem jok:((
In to počne še danes, tako da rabim tudi po celo uro,da poje eno šalčko kašice. Pa zraven pomaga oči, ga animiramo, preusmerjamo pozornost ipd. pa vseeno ne gre...
Kaj naj naredim, ali bo to obdobje kmalu minilo? Je prava muka zame in zanj...je imela katera podobne težave? Ali vaši vsi radi jejo?

LP,T.:rozica:




SILVA -> So tudi vaši tako neješči? (16.3.2005 10:06:06)

Mi smo stari eno leto in še vedno animiramo in poleg imam tisoč igrač,da se zraven igra,potem malo paca po hrani ampak edino tako vsaj kej poje.
Te nisem potolažila,a ne.




Anonimen -> So tudi vaši tako neješči? (16.3.2005 10:16:23)

Mogoče pa še ni zrel za gosto hrano? :zmeden2:




piščanc -> So tudi vaši tako neješči? (16.3.2005 10:18:07)

mi smo stari 4 leta, pa ne gre kosilo brez opominjanja. prvih par žličk še, potem je pa konec z zanimanjem.
pri nas je delno pomagalo igranje zraven, pacanje, gledanje risank... najbolj pa vrtec (šla je z letom in pol). Ampak dobrega recepta pa tudi jaz ne poznam, ker ga še iščem. Ponavadi lakota.




Anonimen -> So tudi vaši tako neješči? (16.3.2005 10:20:12)

Ja, se spomnim, da meni tudi nekaj časa ni bilo jasno, kako hudiča uspe tistim mamam, ki jih briga za njihove otroke. Pa vsi slej ko prej normalno jedo. Počasi bo šlo. Ponudi ji nekaj žličk, ni je pa treba animirat zraven, ker se bo tega navadila in potem boste imeli vsakih lutkovno-glasbeno predstavo, če boste hoteli kaj pojesti. Tako je bilo pri nas in tega jaz še enkrat ne bi naredila. Saj če je polno dojena, potem ji nič nemanjka. Tisto hranjenje po žlički je le malo za zraven.




BokiMB -> So tudi vaši tako neješči? (16.3.2005 10:38:37)

Moj je pri 6.mesecih dopoldne pojedel za dve pikici sadne kašice, za kosilo pa eno pikico zelenjavne kašice. Ostalo mleko - 450 ml prilagojenega mleka in dojenje.

Pri 8. mesecih je začel jesti za cel obrok goste hrane, in to pri vseh obrokih.




Pikca -> So tudi vaši tako neješči? (16.3.2005 11:01:43)

Midve sva šele začeli - s pretlačenim kuhanim jabolkom, pa je vse ven spljuvala... bomo poskusili še s čim drugim, če ne bo šlo, naj pa še en čas samo mleko papa. Sicer bom pa danes vprašala v posvetovalnici za kakšen nasvet.
Lp, Pikca




Blanka77 -> So tudi vaši tako neješči? (16.3.2005 20:42:58)

Ja, tud jaz bi rada že diplomirala it hrane. Noče jest m+nič kuhanega, sadne kaše in jogurte, skutice, Frutek ja, kuhano kosilo pa ofvisno od dneva. Ne vem več, kako in kaj. Upam, da bo enkrat bolje.




Skabi -> So tudi vaši tako neješči? (17.3.2005 6:55:34)

Naš taprvi je jedel samo, če je zraven gledal televizijo. Potem pa se je tako navadil, da smo mu komaj kaj v usta potisnili, če ni bilo risanke. Še zdaj se večkrat jezimo zaradi tega.




Stran: [1]