RE: Noseča vsak mesec znova (Polna verzija)

Forum >> [Zanositev] >> Želimo si novega člana



Sporočilo


Anonimen -> RE: Noseča vsak mesec znova (12.4.2020 19:08:33)

Ajda, a lahko vprašam ali imaš kakšne stranske učinke po jemanju Dobrostona? In kakšen je razlog, da si ga začela jemati? 




*Ajda* -> RE: Noseča vsak mesec znova (12.4.2020 19:17:48)

Anonimna nimam nobenih stranskih učinkov pa ga jemljem že kar nekaj mesecev. Dobila pa sem ga zato, ker sem imela neredne cikle in dolge, nekje na 80 dni sem dobila M. Sedaj pa ga jemljem od 15-25 dneva cikla in imam redne M nekje med 28 in 30 dnem😊





Anonimen -> RE: Noseča vsak mesec znova (12.4.2020 19:21:56)



IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ajda, a lahko vprašam ali imaš kakšne stranske učinke po jemanju Dobrostona? In kakšen je razlog, da si ga začela jemati? 


Dabroston naj nebi imel nobenih stranskih ucinkov saj se ga po vecini predpisuje nosecnicam, za ustavitev krvavitev v zacetku nosecnosti, katere lahko povzrocijo splav. Dabroston je kot neka nadomestna hormonska terapija. Predpisujejo jo tudi tistim ki imajo medciklicne krvavitve, torej med O, po O in nekaj dni pred pricakovano M. Za tiste pa ki zelijo zanositi, pripomore tudi k temu, da "ojača" rumeno telesce.




Anonimen -> RE: Noseča vsak mesec znova (12.4.2020 19:29:47)

Hvala za odgovor. Torej se bom tudi jaz opogumila in ga pričela jemati, verjetno s prihodnjim ciklom, zdaj sem že tako prepozna (18. dan cikla).




*Ajda* -> RE: Noseča vsak mesec znova (12.4.2020 20:33:03)

Anonimna zakaj pa so ga tebi predpisali? 





Anonimen -> RE: Noseča vsak mesec znova (13.4.2020 9:35:40)

*Ajda*, zaradi rjavega izcedka, ki se mi pojavi par dni pred M. Ni pa to vedno. V bistvu mi je G predpisala Dobroston bolj na “slepo”, kot sem jo sama razumela. Pa tudi zato, ker sem imela prej ciklus na 28-32 dni, zdaj se mi je pa kar “skrajšal na 24 ali 25. Čeprav je baje to še vse normalno. 




*Ajda* -> RE: Noseča vsak mesec znova (13.4.2020 10:27:45)

Aja potem pa ja🙂 nekatere so tudi zanosile po jemanju Dabstrona to verjetno je bilo kaj v povezavi z rumenim telescem🙂 tako, da kar pogumno😉🙂





Sankka -> RE: Noseča vsak mesec znova (13.4.2020 11:36:00)

Hej punce.


Fracek jaz spadam bolj med one ko nocejo gnjavit pa jim je vse nerodno, tak da ne vem ce bi klicala. Sicer imas prav, tudi jaz ne bi rada ozpadla iz neke vrste samo zato, ker nisem poslala enega maila. Ne vem ne. Po telefonu so rekli da oni obvestijo. Neki sistem bodo itak rabli, ker po moje bodo zenske ful klicale, ko se bo zacelo. Ko je bla K1234 na pregledu mi je rekla, da sta se dve sestri javljali na telefon, da je v eno zvonilo. Tak da ne vem ne, po moje bo jih ful gnjavlo pa itak ne bojo mogli vseh tistih naprej dat, niti ne bi blo fer, tak da ne vem ne. Po drugi strani pa poznam eno, ki je nameto pol leta cakala na pregled 3 tedne, ker njena babica nekoga tam pozna.. Ne vem kaj bi boljše ne.
Cali, kako je s krvavitvami?

Aja pa punce ki jemljete dabroston.. A ga vse jemljete med 15 in 25 dnevom? To ginekologi tak splosno predpisujejo, ampak pomembno je, da jemljete PO ovulaciji, jemljete pa ga vsaj 10 dni, na kliniki recejo 14 dni. Ker lahko moti ovulacijo. Bodite pozorne na to. Progesteron se jemlje razlicno, glede na namen, ene jemljejo tudi od 5 do 15 dneva, za druge zadeve. Tak da jemljite po ovulaciji, pa par dni po ovulaciji ni prepozno, jaz zacnem jemat ene 2 dni po ovulaciji, 10, 11 dni, pol pa naredim test. Jemljem pa estimo ze skoraj 2 leti, kar je enako kot dabroston, samo da je estima naraven progesteron, dabroston pa sinteticen. Da si ne bote zmanjsale moznosti.
Jaz sem recimo ravno po O, ta mesec sem jo imela 16 dan komaj, pa jo imam vcasih ze 10 dan, torej bi 15 dan lahko blo prehitro ali prepozno za jemanje progesterona. 




*Ajda* -> RE: Noseča vsak mesec znova (13.4.2020 12:45:35)

Nevem Sanka meni so ga tako predpisali na kliniki, da bi mi uravnaval cikel🙂 verjetno je pa odvisno od namena kdaj ga začneš jemati in kako.. 





Malecka8 -> RE: Noseča vsak mesec znova (13.4.2020 13:00:14)

Meni ga je G predpisala za uravnavanje cikla, ker so bili cikli brez tega dolgo tudi 100dni. Naj bi ga jemala ob 15. do 25.dne cikla.. Pa ga zdaj sama jemljem od 16. do 26.dne.. In imam res redno M na 29-30 dni. Bom pa ta cikel zdaj videla če bom cutila O, ob maci in krvomocnici in bom mogoče še prestavila, ce bo potrebno. 😁🤞🤞





Sofie -> RE: Noseča vsak mesec znova (13.4.2020 14:06:24)



IZVIRNO SPOROČILO: Malecka8

Meni ga je G predpisala za uravnavanje cikla, ker so bili cikli brez tega dolgo tudi 100dni. Naj bi ga jemala ob 15. do 25.dne cikla.. Pa ga zdaj sama jemljem od 16. do 26.dne.. In imam res redno M na 29-30 dni. Bom pa ta cikel zdaj videla če bom cutila O, ob maci in krvomocnici in bom mogoče še prestavila, ce bo potrebno. 😁🤞🤞





Zakaj pa od 16. dne? A to ti je G svetovala, da prestavljaš? 
Jaz sem zanosila z dabrostonom. Brez njega sem imela izcedke čez skoraj cel ciklus. 




*snowflake* -> RE: Noseča vsak mesec znova (13.4.2020 16:36:33)

Jaz sem tudi jemala dabroston zaradi prekrvavitev pred menstruacijo vsaki mesec. Tudi 3-5 dni preden sem jo dobila, sem krvavela. Dabroston sem jemala 3 mesece, pomagalo mi je pa do te točke, da se je predkrvavitev začela samo en dan preden je potem prišla, prenehale se pa niso. Tako da smo potem to opustili. Ampak ja, so se pa vsaj skrajšale. Mislim pa, da sem tudi jemala od 15. do 25. dne. Pa tudi M je lepo prihajala na 28-30 dni. Po nekaj mesecih, ko sem to s to terapijo zaključila, so se mi ciklusi spet podaljšali tja do 35.dne. Nekaj že pomaga torej. Zanosila sem pa šele pol leta zatem.




Malecka8 -> RE: Noseča vsak mesec znova (13.4.2020 17:08:28)

Ne, ni mi ona svetovala.. Ampak sem poskusla 1dan kasneje kr tako.. Pa mi odgovarja. Glede na to pa, da sem imela dolge cikle, je mogoce res O kasneje.

Bomo videli. Glede na to, da v neplodnostni se lep cas ne bom na vrsti, lahko poskusam. 😁🤞




*Ajda* -> RE: Noseča vsak mesec znova (13.4.2020 18:41:33)

Sej verjetno en dan ne igra vloge🙂 jaz sem se tudi zmotila in sm en dan dlje jemala enkrat pa je bilo tudi vse uredu😂 a je še katera tik pred M? Jaz mojo čakam, da pišem za postopek pa je še ni.. Boli me že malo trebuh in cela sm nikakva nje pa kr ni😀 ko jo vsaj nebi bilo😂🤣





Cali90 -> RE: Noseča vsak mesec znova (13.4.2020 18:45:34)

Meni so se krvavite spremenile kar v pravo M, se mi zdi. Tako, da je bila pomoje biokemična nosečnost, ne vem no, bom videla kaj bo rekel ginekolog. Grem ta teden še 1x oddat kri, da preverijo hormon pa bom videla, bo pa vrjetno vrednost padla. Malo sem brala in naj bi maca po O lahko tudi povzročala splave, jaz sem jo jemala cel mesec, ker sem itak mislila, da ni mogoče da uspe naravno. No zdaj jo bom jemala samo do O potem pa prenehala.




*Ajda* -> RE: Noseča vsak mesec znova (13.4.2020 18:49:37)

Cali90 škoda😕  pravijo, da je vsaka stvar za nekaj dobra.. Mogoče ti drugi mesec ponovno uspe💕





beba92 -> RE: Noseča vsak mesec znova (13.4.2020 19:23:59)

Jaz imam se tocno 7 dni do M, me pa boli v predelu trebuha in spika,enkrat en jajcnik drugic drugi

A to kaze prihod M? Do zdaj nisem dajala pozornosti toliko na te znake... 





*Ajda* -> RE: Noseča vsak mesec znova (13.4.2020 19:28:08)

Ja pri meni je to največkrat znak M 🙂 ampak meni se to dogaja kakšen dan ali dva prej🙂 beba 92 ti že imaš enega otroka a ne če sem si prav zapomnila? 🙂





beba92 -> RE: Noseča vsak mesec znova (13.4.2020 19:36:32)

Hmmm..saj sem rekla da bolje da pricakujem kot pa ne 😁

Ja imam ze puncko, 4 let in pol




*Ajda* -> RE: Noseča vsak mesec znova (13.4.2020 20:40:44)

Res je😀bolje, da si presenečen kot pa razočaran😀 punce eno dobro novico sem slišala pri 24 ur. Z jutrišnjem dnem začnejo v Ljubljani ponovno delati😀🤞





fracek -> RE: Noseča vsak mesec znova (13.4.2020 20:57:32)

Cali, vseeno upam, da bo tvoja zgodba dobila lepsi konec. Drzi se.


Ajda, to pa so res dobre novice. Sankka, morda pa ne bi bilo tako neumno poslati kaksnega maila tudi na nas konec, zgleda, da bodo zadeve pocasi stekle. Sicer pa ja, sem tudi jaz med tistimi, ki ne gnjavijo ljudi. Ampak zdaj pa mi ze voda v grlo tece in nimam vec veliko maneverskega prostora za cakanje, tako da bom morala malo izven te cone udobja. Zal na tem podrocju ne poznam nikogar oz. premalo dobro, da bi lahko zaprosila za kaksne ugodnosti. Cakam M, da pride. Danes se se ni pojavila, me pa ze celi dan gnjavi bolec trebuh in slabo pocutje. Verjetno bo jutri za dobro jutro ali pa dopoldne. Cel dan hodim ko budalo na wc preverjat, ce je kaj na vlozku. Grozno, kaj nam to naredi. In potem se vso razocaranje vsaki mesec znova, ko ze mislis, da si dobil trdo kozo. Upajmo na najboljse za vse. Lepo bodite.




Anonimen -> RE: Noseča vsak mesec znova (13.4.2020 21:12:44)



IZVIRNO SPOROČILO: *Ajda*

Res je😀bolje, da si presenečen kot pa razočaran😀 punce eno dobro novico sem slišala pri 24 ur. Z jutrišnjem dnem začnejo v Ljubljani ponovno delati😀🤞





A to pomeni, da v Mb tudi? Se bo dalo opravljat tudi speemiogram? 




*Ajda* -> RE: Noseča vsak mesec znova (13.4.2020 21:24:15)

Za Mb ni bilo nič rečeno.. Sam verjetno bo tudi Mb počasi začel delati 🙂Pošlji mejl pa vprašaj mogoče bosta že dobila datum 🙂





Anonimen -> RE: Noseča vsak mesec znova (14.4.2020 12:05:06)

Jaz pa se bojim, da bo ta mesec M še prej prišla, kot jo pričakujem, pa sem šele 20 dan. Ne vem, nič me še ne boli, ampak počutim se točno kot pred M. Plus tega imam nek čuden občutek tam spodaj, da ne govorim o tem, da sem očitno še dobila neko vnetje in moram po Canesten. Eh... naj pride, če misli prit, da gremo v novi krog. 




*Ajda* -> RE: Noseča vsak mesec znova (14.4.2020 12:47:41)

Evo jaz sem dočakala M🙂 sem tudi klicala v Ljubljano.. Zaenkrat delajo samo nujne posege... Tko, da zopet poklicati v mesecu Maju😕





Stran: <<   < Prejšnja stran  131 132 [133] 134 135   Naslednja stran >   >>