|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  145 146 [147] 148 149   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Noseča vsak mesec znova
30.8.2020 9:38:11   
Mikrobio_88
Cali, jaz sem imela tudi ze vse mozne simptome, tako da te itak razumem ;) Meni pa 3 dni zamuja, kar je malce nenavadno glede na zadnje pol leta ko sem imela na dan natancno. Jezna sem, ker bi mogla it dat kri za hormone med menstro, zdaj je pa ni od nikjer...in moram delat test nosecnosti, za katerega vem da bo negativen, ampak vseeno ves da te bo zabolelo ko bos videl velik debel minus. Cali, drzim pesti, da so pri tebi to znaki 🤰🏻 🤗Fracek, kaksna je situacija pri tebi? 

(odgovor članu Cali90)
Neposredna povezava do sporočila: 3651
   RE: Noseča vsak mesec znova
30.8.2020 11:42:31   
Cali90
Jaz sem jo imela točno na 29 dni, tisti mesec, ko sem čakala, da se naročim na HSG pa je prišla 34 dan. O kako me je to živciralo! Zdajle bi najraje prevrtela čas za en teden, sa bi lahko takoj izvedela a je kaj a ni 🙂

(odgovor članu Mikrobio_88)
Neposredna povezava do sporočila: 3652
   RE: Noseča vsak mesec znova
30.8.2020 15:36:01   
*rjavolaska*
@cali-90, držimo pesti, slišati je obetavno.

jaz sem tokrat imela IVF in ET, vendar je bil 11 dni po 5-dnevnem ET test negativen. Danes sem že 30. dan ciklusa (sicer imam dolge do 28 dni), in se še ni prav zares ulilo (zgolj neko rjavo packanje po hlačkah). Najbrž je vsa ta zmeda in zamuda posledica vseh hormonov, ki sem jih prejela v tem ciklu, in progesterona, ki ga naj bi uporabljala po ET.

Jaooo, kolk sivih las nam bo tole nrdilo :(

(odgovor članu Cali90)
Neposredna povezava do sporočila: 3653
   RE: Noseča vsak mesec znova
31.8.2020 15:33:31   
Barbie13
Pozdravljene 🙂 da se jaz spet malo javim. V soboto sem imela ET. Vse od prvega posveta po konziliju je slo zelo hitro. Na hormone sem se dobro odzvala, pridelala veliko foliklov, na punkciji 12 celic, vendar naju je pocakal le en zarodek. Tako, da so mi vstavili 8 celicni zarodek na 3 dan. Zdaj drzim pesti. Vse me se spika in boli, prsa so noro obcutljiva, ampak to ni nic novega. Drzim pesti za vse vas, ki tudi cakate na najlepsi cas🤗

(odgovor članu *rjavolaska*)
Neposredna povezava do sporočila: 3654
   RE: Noseča vsak mesec znova
4.9.2020 6:29:39   
Cali90
Držim pesti barbie! Na kateri kliniki pa si? Si sedaj na bolniški? Jaz sem danes dobila M, že na 27 dan, malo zgodaj zame ampak če že ni nič je bolje da je kakšen dan prej kot, da zamuja 🙂 vrjetno bom naslednji teden klicala G, da mi da napotnico za naprej. 

(odgovor članu Barbie13)
Neposredna povezava do sporočila: 3655
   RE: Noseča vsak mesec znova
4.9.2020 20:45:53   
Srečka138
Joj koliko novih punc. Upam res upam da se vam kmalu nasmehne sreca 🐞🐞.Cali, Fracek, vaju se edino spomnim. Kako sta kaj se kaj premika na bolje? Sta ze v postopku? No da se vama se jaz malo javim. Po splavu na zacetku leta je bilo kar nekaj casa zelo hudo, psihicno. Potem pa kot da bi odrezal pripravljena na nove izive. Ponovno sem zanosila v juniju, uspelo nama je v prvo, kar me je kar malo presenetilo, res si nisem mislila, glede na to da je prvic ratalo sele po pol leta. Danes sem dopolnila 15. Teden, nuhalna je tudi za mano, rezultati so bili super, tako da upam da bo v bodoce tudi vse super. Namignili so nama da bi mogoce lahko pricakovala fantka, ampak za ziher morava pocakat se par tednov, da vidimo v kaj se bo ta "lulcek" razvil. Vesela bova obojega. Samo da se rodi zdravo in predvsem takrat kot se mora. Lepo je videti tudi srecnega ocka, ki skupaj z mamico uziva v nosecnosti. To je nekaj najlepsega. Evo to je to za enkrat, vec pa se sporocim.
Cali. Ce se ne motim si ti tudi zanosila enkrat vmes, a se zal ni nadaljevalo. Se je kaj dogajalo od takrat naprej? Kako je vplivalo na postopke? Se je spet vse ustavilo in slo od zacetka?
Lepo bodite punce. In se enkrat srecno vsem ❤🐞

(odgovor članu Cali90)
Neposredna povezava do sporočila: 3656
   RE: Noseča vsak mesec znova
5.9.2020 14:42:05   
Barbie13
Zivjo. Cali, hvala. Sva na GKLJ, najin prvi postopek. Na bolniski sem bila en teden po ET. V ponedeljek grem pa delat, da mi cimprej mine ta cas. Sem prebrala tvojo zgodbo, se ti je kar veliko dogajalo v zadnjih letih. Nama naravno ni nikoli uspelo na zalost, ceprav sva res dolgo poskusala. Upam, da nama je namenjena tale pikica. Lepo bodite in srecno🐞🍀

(odgovor članu Cali90)
Neposredna povezava do sporočila: 3657
   RE: Noseča vsak mesec znova
7.9.2020 17:30:43   
Cali90
Srečka meni moj G ves čas odlaša s to napotnico za naprej. Zanosila sem marca, ravno, ko sem hotela po napotnico. Po parih dneh sem že začela krvaveti in HCG je bil zelo nizek. Zdaj spet pravi, da naj poskušava še naprej naravno..malo sem ga že sita 😣

(odgovor članu Barbie13)
Neposredna povezava do sporočila: 3658
   RE: Noseča vsak mesec znova
7.9.2020 17:46:31   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: Cali90

Srečka meni moj G ves čas odlaša s to napotnico za naprej. Zanosila sem marca, ravno, ko sem hotela po napotnico. Po parih dneh sem že začela krvaveti in HCG je bil zelo nizek. Zdaj spet pravi, da naj poskušava še naprej naravno..malo sem ga že sita 😣


Takrat bi bilo mogoce bolje ce ga nebi obvestila o tem. Ampak kako naj bi vedela. Si razmisljala da bi zamenjala ginekologa? 

(odgovor članu Cali90)
Neposredna povezava do sporočila: 3659
   RE: Noseča vsak mesec znova
8.9.2020 12:51:38   
Suerte24
Pozdravljene!


Prvic pišem na tem forumu, ga pa že nekaj časa berem. Upam, da se vam lahko pridružim. Vsem dekletom tu želim, da čim prej ugledate svoje pikice in potem nosecnost pripeljete do konca. 
Jaz sem avgusta prenehala z jemanjem KT, zdaj pa imava s partnerjem spolne odnose brez zaščite. Če nama uspe zanositi bova zelo srečna. Je to pa najin prvi mesec, zato se zaenkrat še ne sekirava :-) 
Jaz imam predvsem skrbi glede tega, kako bo z mojo menstruacijo. KT sem jemala 4 leta, pred tem sem imela redne menstruacije. Sem že pozabila, kako je z bolečino, ko so menstruacije naravne x). Prav tako nimam pojma kako bo z ovulacijo, ali jo bom čutila ali ne.. Res mi je zdaj neznanka vse skupaj. Aplikacija flo pravi, da bi jo morala imeti 14.9, vendar nisem zares prepričana hehehh.. 
No, si pišemo se naprej, vso srečo :) 

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 3660
   RE: Noseča vsak mesec znova
8.9.2020 19:32:29   
Cali90
Srečka tudi jaz sedaj tako mislim ampak takrat sem trdno vrjela, da bo vse vredu in malo me je tudi skrbelo zaradi prejšnje IMN, zato sem klicala takoj. Ko naslednjič zanosim bom sigurno malo počakala, na krvne teste lahko grem tudi samoplačniško, saj niso tako dragi. Sem razmišljala tudi o menjavi pa nimam pojma kam bi sploh šla, da ne naletim na še kaj slabšega.. sem pisala na pušenjakov forum pa tudi on pravi, da glede na to, da z zanositvijo ni problemov, da naj počakam še eno leto. Samo meni se pa ne zdi, da z zanositvijo ni problemov, če sem rabila 2 leti, da sem ponovno zanosila.. zdaj sem v dvomih, ali naj v četrtek pokličem za napotnico ali ne.. sem pa zadnje dni res na tleh in prav malo depresivna, sploh se ne morem spraviti v boljšo voljo potem pa še povsod vidim otroke, nosečnice in je še toliko težje.. 

(odgovor članu Suerte24)
Neposredna povezava do sporočila: 3661
   RE: Noseča vsak mesec znova
8.9.2020 20:02:56   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: Cali90

Srečka tudi jaz sedaj tako mislim ampak takrat sem trdno vrjela, da bo vse vredu in malo me je tudi skrbelo zaradi prejšnje IMN, zato sem klicala takoj. Ko naslednjič zanosim bom sigurno malo počakala, na krvne teste lahko grem tudi samoplačniško, saj niso tako dragi. Sem razmišljala tudi o menjavi pa nimam pojma kam bi sploh šla, da ne naletim na še kaj slabšega.. sem pisala na pušenjakov forum pa tudi on pravi, da glede na to, da z zanositvijo ni problemov, da naj počakam še eno leto. Samo meni se pa ne zdi, da z zanositvijo ni problemov, če sem rabila 2 leti, da sem ponovno zanosila.. zdaj sem v dvomih, ali naj v četrtek pokličem za napotnico ali ne.. sem pa zadnje dni res na tleh in prav malo depresivna, sploh se ne morem spraviti v boljšo voljo potem pa še povsod vidim otroke, nosečnice in je še toliko težje.. 


Vem kako se pocutis.. tudi jaz se ne strinjam s tem da z zanositvijo ni problemov. Ocitno so, drugace bi ze imela se enega otroka. Torej vama tudi zdaj od marca se ni uspelo zanosit? Poklici, za napotnico. Mogoce bos kaj prej dobila datum? Nemorm vrjet da so nekateri zdravniki tako necloveski in nerazumevajoci. Ze zaradi usmiljenja bi te lahko dali v postopke. Matras se 2 leti ali nekatere se vec, potem zanosis in se itak ne konca tako kot bi se moralo potem te pa se provucirajo s tem da ocitno si zmozna zanosit. To me res jezi. A so ti postopki res tako dragi, da ne zelijo vsakega poslat na to??

(odgovor članu Cali90)
Neposredna povezava do sporočila: 3662
   RE: Noseča vsak mesec znova
12.9.2020 8:16:11   
fracek
Oj punce. Da se malo javim po dolgem casu. Za mano je neuspesen 1. IVF v avgustu. Sedmi dan po prenosu sem ze zelo mocno zakrvavela. Ves cas postopka (razen dva dni po punkciji) sem delala, smo imeli pestro, tako da se nisem imela prevec casa ukvarjat s pricakovanji in nazadnje se z razocaranjem. Se mi zdi, da sem ze nekako navajena te borbe iz meseca v mesec, ampak zalosti vedno sledi neko novo upanje, pa ceprav minimalno 😊Zdaj sem tik pred novo M, caka naju se en zamrznjencek, po katerega bova sla s to menstruacijo. 
Jaz sem jemala kontracepcijo dolga leta. Ko sem prenehala, ni bilo nobenih tezav, kvecjemu so mi prenehale migrene. Dobila pa sem krce nazaj, ampak niti ne tako hude, toliko da ves, da se nekaj pripravlja. Glede ovulacije pa ne vem, takrat nisem nacrtovala zanositve, tako da nisem bila pozorna na znake. 
Kako gre ostalim? Mariposa, nas se kaj prebiras? 

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 3663
   RE: Noseča vsak mesec znova
12.9.2020 8:42:09   
fracek
Aja, Suerte, menstruacije sem imela po prenehanju K redne, na tocno 28 dni. So pa bile obcutno mocnejse.


(odgovor članu fracek)
Neposredna povezava do sporočila: 3664
   RE: Noseča vsak mesec znova
13.9.2020 23:23:04   
*rjavolaska*
@Fracek, vse kar si napisala v včerajšnjem postu, se lahko podpišem. Zame velja čisto vse - od jemanja KT, močnih M in krčev, prvega neuspelega IVF v avgustu...

Z mano nikoli nobenega problema, v IVF zaradi partnerja. No, ampak očitno tudi jaz nisem biser, ker sta za mano že 2 IUI in IVF, pa smo še vedno brez rezultata.

Lepo slišati, da gresta že takoj po zmrznjenčka. Kakšen ciklus boš imela - naraven ali stimuliran (s čim)?

Jaz upam na ETZ v oktobru oz. najkasneje novembru. Imam tudi možnost zbirati, ali stimuliran ali naravni, in se nekako ne morem odločiti, kaj je boljše.

(odgovor članu fracek)
Neposredna povezava do sporočila: 3665
   RE: Noseča vsak mesec znova
14.9.2020 7:45:11   
fracek
Rjavolaska, nic se ne vem, kateri protokol bom imela. Ko sem po neuspesnem IVF pisala v MB, kdaj se lahko narocim za zamrznjencka in kako to poteka, so mi samo odgovorili, da lahko z naslednjim perilom. Imam sicer redne M in kolikor sem brala, v taksnem primeru dajo kar v naravnem ciklusu, ampak nisem prepricana, da imam tudi redne ovulacije. Tako da ne vem, ce bi meni dali na izbiro, bi verjetno izbrala stimulacijo. Se nikoli v teh dveh letih nisem doma delala ovulacijskih testov (glede na to, da sva bila v teh dobrih dveh letih res aktivna cez cel cikel, se mi ni zdelo potrebno ☺) , spremljali pa so mi cikel samo 2x v tem casu, pri cemer je bila ovulacija potrjena 1x. 

Koliko zamrznjenckov pa je se vama ostalo?Naj ti hitro mine do naslednje akcije. Meni se M ze par dni nakazuje, upam, da se bo danes vlilo, je ze 27. dan. Ze kaksno leto je nisem dobila kasneje. 
Vso sreco vsem. 🐞

(odgovor članu *rjavolaska*)
Neposredna povezava do sporočila: 3666
   RE: Noseča vsak mesec znova
15.9.2020 14:09:18   
*rjavolaska*
@fracek, imava 3 zmrznjenčke... Vendar strah, da se iz neznanega razloga noben ne bo prijel, ostaja... :/

So me obvestili, da bom imela naravni cikel s stop injekcijo, kar se mi zdi kar OK izbira. Bomo videli če bo moj endometrij prihodnji mesec sodeloval in se debelil, al bo še zmeraj na strajku.

Upam, da se je tvoja M ulila in da se čim prej začne novo odštevanje... Vem kako je zoprno čakati, meni se v tem obdobju vse tako vleče....

(odgovor članu fracek)
Neposredna povezava do sporočila: 3667
   RE: Noseča vsak mesec znova
15.9.2020 19:30:03   
fracek
Rjavolaska, razumem, kako ti je, vedno nas nekaj skrbi. Pred punkcijo me je skrbelo, ce bo sploh kaj celic, potem me je skrbelo, ce bo sploh kaj za vstavit in sem bila potolazena, da imava se enega pingota. Zdaj pa me seveda skrbi, da se tudi ta ne bo obdrzal in da bo treba spet cakat na naslednji postopek in cela procedura in ponovno iste stvari za skrbet po prejsnjem vrstnem redu. Vmes si srcno zelim, da bi cudezno zanosila po naravni poti, neka moja temna stran pa mi pravi, kaj ce sploh nikoli ne bom mogla imet otroka ... je kar preizkusnja vse tole. In ne znam si predstavljat, kako bi bilo, ce ne bi bila po naravi trmasta, vztrajna in borbena in se vztrajno pobirala po padcih. Verjetno bi bila custvena razvalina. Zaenkrat se gre, vcasih malo razpadem, se razjocem, drugi dan pa glava gor in gremo dalje ...
Sicer pa sem vceraj dobila M, danes pa sem pisala na kliniko. Sprva mi je sestra odpisala, da bo poslala predstojniku mail, ce se lahko vkljucim s to M ali sele z naslednjo. In me je ze groza spreletela, pa ne ze spet cakat. Ampak sem na sreco popoldne dobila, da naslednji teden zacnem z ultrazvokom. Nic o protokolu, tako da predvidevam, da bo po tem takem spontani, ker drugace bi verjetno ze mogla sibat po kake tablete al ne? No, pa da imava pred uz razgovor in podpisovanje za odmrznitev zarodka ... Vec bom vedela naslednji ponedeljek, se kaj javim 🙂
Srecno in pogumno naprej 🐞🐞🐞


(odgovor članu *rjavolaska*)
Neposredna povezava do sporočila: 3668
   RE: Noseča vsak mesec znova
18.9.2020 5:48:24   
VanjaL
Pozdravljene, tudi jaz se pridružujem skupini. Midva s partnerjem se trudiva malo več kot leto in seveda razočaranje je vedno večje ☹️. Partner je bil prejšni teden na spermiogram, kjer pa so mu povedali, da bojo rezultati šele čez 3 tedne. Ali se na te izvide res čaka tako dolgo?! Nekje sem zasledila, da so jih nekateri dobili še v istem tednu, ko je bil pregled? 


(odgovor članu fracek)
Neposredna povezava do sporočila: 3669
   RE: Noseča vsak mesec znova
18.9.2020 7:38:34   
JackieO
Zivjo! Tudi midva s partnerjem se ze nekaj casa trudiva, zato je on sel na spermiogram. Izvidi katastrofalni, sva dobila ponovni termin v zacetku oktobra. Ce bodo se eni izvidi taksni, mi je moj gin napisal, da je edino smiselno napotitev na umetno. S tem da mene niso se nic gledali tako da ne vem kaksna je situacija pri men. Sva pa dobila izvid po posti ze cez 2 dni in tudi tam smo skupaj pogledali del vzorca. Kam sta pa sla na spermiogram? 


(odgovor članu VanjaL)
Neposredna povezava do sporočila: 3670
   RE: Noseča vsak mesec znova
18.9.2020 11:30:36   
VanjaL
Že čez dva dneva? 🤔 Mojemu so rekli, da to traja tako dolgo, ker čez nekaj časa še enkrat nekaj preverijo!? Kaj točno ne vem, mi je pa čudno, saj naj bi vzorec pregledali čimprej, tako, da res ne vem, kaksne preiskave še delajo nadknadno.Je pa bila v Mariboru. 

A vaju še niso nič napotili na kliniko za neplodnost med tem ko čakata še na drugi spermiogram? 

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 3671
   RE: Noseča vsak mesec znova
18.9.2020 12:42:55   
JackieO
Nama so rekli, da bova dobila izvide v enem tednu, pa sva jih pol cez 2 dni. Je tudi mene presenetilo. Bila sva pa v Dravljah. Na neplodnostno se naju niso preusmerili, ker cakamo kaj bo pokazal 2. izvid. Meni je G napisal, da en tak izvid se nic ne pomeni in je treba ponovit. Ceprav skoraj ne verjamem, da bi bil ta izvid zdej normalen, prej pa tako zelo slab. 🤨 


(odgovor članu VanjaL)
Neposredna povezava do sporočila: 3672
   RE: Noseča vsak mesec znova
19.9.2020 21:08:17   
VanjaL
Potem pa res ne vem kaj naši delajo. Mogoče še malo pokličem, da naj čimprej pošljejo. Vseeno živčki delajo in me res zanimajo rezultati.So tvojemu priporočali/predpisali kakšna zdravila/prehrambena dopolnila, da bi se lahko stanje izboljšalo? 

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 3673
   RE: Noseča vsak mesec znova
20.9.2020 10:01:29   
JackieO
Poklici, izgubit itak nimas kaj. 😉 Mozno da imajo v Mb kaksen drugacen sistem analize ali pa imajo tolj vecjo guzvo. 🤔

Ne, niso predpisali nic. Ko sem omenla G prehranska dopolnila, mi je samo rekel, da reklame obljubljajo marsikaj. Ampak nama je moj vseeno narocil Fertility+, tako da zdej to konzumirava. Skodit najbrz ne more, mogoce bo pa celo kaj pomagalo. 😉 Pa ste v Mbju pogledali takoj del vzorca? Mi smo in sm ze takoj vedela, da ni vse ok, ker je res morala iskat plavalce pod mikroskopom. Potem so pa izvidi to samo se potrdili. 

(odgovor članu VanjaL)
Neposredna povezava do sporočila: 3674
   RE: Noseča vsak mesec znova
20.9.2020 15:07:53   
VanjaL
Verjetno je guzva kriva ja, ampak to bi vsaj lahko tak povedali. Bi blo recimo razumljivo, čeprav sva že čakala dva meseca na termin, potem pa zaj še mesec na rezultate. 🤦‍♀️🤷‍♀️
Držim pesti, da ta fertility+ res kaj pomaga! Sporoči 😉 Midva tudi že razmišljava, da bova to probala. Sicer sva oba začela jesti matični mleček že mesece nazaj in upava, da je kakšen učinek. Sem si pa zaj maco naročila, pa bomo vidli. Da imam vsaj občutek, da lahko nekaj nardim sama. Na te preiskave se vedno čaka tako dolgo. 

Nič niso pogledali vzorca, sploh nisem vedela, da je to sploh možno. Če bi kje to zasledila potem bi verjetno tudi šla kam drugam. Škoda. ☹️ 

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 3675
Stran:   <<   < Prejšnja stran  145 146 [147] 148 149   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  145 146 [147] 148 149   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
5 vzrokov za bolečino pri ovulaciji
Ne glede na to, kako zelo močna je ovulacijska bolečina, ginekologi opozarjajo, da to ni bolečina, ki bi bila normalna, ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?