|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  147 148 [149] 150 151   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Noseča vsak mesec znova
1.10.2020 16:42:03   
JackieO
Zivjo Vanja, sem vesela da sta dobila koncno izvid! Sem vedela, da vama "pripada". 😉 Naju je hotela narociti na naslednji posvet ze po 20.10. ampak naju bom narocila, ko bom imela se svoje krvne teste. Tako da se mi niti ne zdi tako dolgo. Sicer bodo pa naslednji teden verjetno ze izvidi 2. spermiograma in bo potem tudi jasno kako naprej. Ce bi slucajno bil ta izvid ok, potem preverijo pri meni prehodnost jajcnikov, kar je pa rekla, da je dost neprijetno baje. Tako da bomo videli kako in kaj. Ce vama je Pusenjak rekel, da izvid ni tako kriticen, potem bo ze drzalo. On je res profi kar se tega tice. 😉


(odgovor članu VanjaL)
Neposredna povezava do sporočila: 3701
   RE: Noseča vsak mesec znova
1.10.2020 18:48:19   
*rjavolaska*
@jackieO, sklepam, da sta v Dravljah. Delali ti bodo HyCosy - prehodnost jajcevodov (ne jajčnikov). cena: 150 EUR. Meni so to naredili junija, in te lahko potolažim, da ni tako hudo. Sem bila vsa prestrašena in sem vzela tik pred zdajci nalgesin, ampak mislim, da četudi ga ne bi, ne bi bilo nobene panike. Tudi po posegu me ni nič bolelo, naslednji dan sem bila kot nova... Je pa res, da sem imela prehodne jajcevode.

Skratka, hotela sem delit svojo svežo izkušnjo, da ne boš pretirano skrbela.

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 3702
   RE: Noseča vsak mesec znova
1.10.2020 18:58:47   
JackieO
Tako ja, prehodnost jajcevodov. 😁 No hvala za tolazbo, me je zdravnica kr mal napsihirala s tem. 🤨 Sva pa v Dravljah ja. Me zanima kako se potem ostali postopki kej "vlecejo"? Recimo da je zdej spermiogram slab in grem v roku enega meseca na krvne preiskave in nekje novembra na posvet... kako je potem s postopki umetne? Najbrz nisi ze kar naslednji mesec na vrsti? 

(odgovor članu *rjavolaska*)
Neposredna povezava do sporočila: 3703
   RE: Noseča vsak mesec znova
1.10.2020 22:38:36   
Malecka8
Pozdravljene,

se tudi jaz malo javim spet po dolgem času. Najini izvidi OK, partnerjev spermiogram je vredu, je bil le 1x. Pa tudi moji hormoni so ok. Tako da ni "nič" narobe.. No ja, policistični jajčniki in odsotnost ovulacije. Tako da se počasi premikam naprej, dr. Reljic mi je predpisal Femaro, lani sem pa jemala Clomid. S Femaro začnem takoj v naslednjem ciklu. V prvem ciklu me bojo spremljali (UZ-folikli), če bom reagirala potem jemlje še 2 cikla - brez spremljanja.Predvidevam, da mi bodo že po prvem poskusu predlagali kaj druga, če slučajno ne bi reagirala.. No, drugače pa imam potem še pregled prehodnosti jajcevodov in "driling" jajčnikov? Če sem prav povedala, nevem.. Upam, da bo že prej kaj pozitivnega in mi ne bo treba tako daleč. 
Držim pesti za vsako posebaj. 
Kje ste ostale, kako ste? Mariposa08? Mislim tudi nate.Cali90, držim pesti, da se tudi tebi čimprej premakne naprej. 
Pozdravčke. 

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 3704
   RE: Noseča vsak mesec znova
2.10.2020 10:41:30   
Cali90
Tudi jaz vaju pogrešam Mariposa in Sankka. Kje sta kaj? Dajta se malo oglasit no. Evo sem dobila datum, začetek novembra imava prvi posvet. 

(odgovor članu Malecka8)
Neposredna povezava do sporočila: 3705
   RE: Noseča vsak mesec znova
3.10.2020 21:08:46   
*Ajda*
Pozdravljene punce😊 še vedno vas občasno spremljam in držim pesti za vsako od vas🥰❤️.

Vesela sem, da vse počasi napredujete😊. Pogrešam pa tudi jaz kakšno objavo od "starih" bork😊. Malecka8 jaz sem imela isto odsotnost ovulacije in pco in po jemanju inofolica sem končno čutila kdaj imam ovulacijo in tako tudi naravno zanosila. Jaz verjamem, da mi je to velik pomagalo. Poizkusi še to😊. Drugače pa moja punčka pridno raste🥰 sedaj sem že v 25 tednu - hitro gre😀😮. Do prejšnega tedna sem še normalno delala sedaj pa sem že en teden na bolniški, ker so se mi pojavili hudi krči in mi je ginekologinja rekla, da je to povzročilo krajšanje materničnega vratu 😕 sicer ni kritično vendar se pa je skrajšal😕 zato moram sedaj 14 dni samo ležat in počivat😕 krče pa je po vsej verjetnosti ppvzročila preobremenitev. Tako, da skoz mora biti nekaj, da ni preveč lepo🙂😕 ampak bomo potrpeli tudi to😊 punce držite se in ne obupat❤️držim še naprej pesti za vas🥰❤️

(odgovor članu Malecka8)
Neposredna povezava do sporočila: 3706
   RE: Noseča vsak mesec znova
7.10.2020 9:05:43   
Sankka
Hej Cali, hvala da si se spomnila name. Občasno pa še kaj preberem in mi je težko, ko vidim da vam še kar ne uspeva. Moj prvi ivf je bil na srečo uspešen, čeprav po punkciji me je bolelo za znoret, sem rekla da še enkrat čez to ne bi šla. Imela sem 19 celic, eno so vstavili, 12 imam zamrznjenih. Precej dobro, glede na to, da sva se trudila 4 leta, pa ni uspelo, tudi s clomidom, stopkami, 3x iui ne ... Zdaj sem v 16. tednu. Itak me je ful strah, ampak sva "na srečo" sredi selitve, pa še 1000 drugih stvari, tako da se trudim ne sekirat vsaki dan celi dan.


Punce, ki oklevate, se čimprej naročite na kliniko, itak so čakalne vrste noro dolge, pa verjetno so se še podaljšale zaradi korone. Vmes še vedno lahko poskušate naravno, ali pa si zadeve prestavite še za nekaj časa, ko boste na vrsti, če še ne boste pripravljene. Pri meni je trajalo več kot leto in pol od napotnice do ivf, pa je z obema vse v redu. To čakanje je res blah.
Stare borke javite se tudi ve kaj. Malecka, mariposa in ostale ... Fracek žal mi je za neuspešen ivf, javi kako bo z zmrzjenckom, sem od avgusta kukala, če je ratalo al ne. Tudi vsem novim želim vso srečo. Mi je žal, da ste se znašle na tem forumu.

(odgovor članu *Ajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 3707
   RE: Noseča vsak mesec znova
7.10.2020 10:19:57   
Cali90
Oo čestitke Sankkaa, ful sem vesela zate!! Vse dobro še naprej pa še kaj se nam oglasi! Zdaj bo pa res počasi že čas, da se tudi jaz počasi poslovim od tele teme. Upam samo, da ne zaprejo klinik zaradi korone zdaj ko sem se končno opogumila zrihtat napotnico 😉

(odgovor članu Sankka)
Neposredna povezava do sporočila: 3708
   RE: Noseča vsak mesec znova
7.10.2020 15:21:33   
Sankka
Hvala cali, držim pesti močno. Prav je, da si se opogumila, sem si včasih prav želela, da bi ti rekla pa pojdiiii 😁 ampak nisem upala 😋


(odgovor članu Cali90)
Neposredna povezava do sporočila: 3709
   RE: Noseča vsak mesec znova
7.10.2020 16:56:23   
Cali90
Mogla bi mi rečt, sem rabila eno brco v rit. No pa sem jo tudi dobila od prijateljice in sem se zganila 😀

(odgovor članu Sankka)
Neposredna povezava do sporočila: 3710
   RE: Noseča vsak mesec znova
7.10.2020 17:23:01   
*rjavolaska*
@Cali90, kar pogumno... Nimaš kaj izgubiti, razen prihraniš lahko kakšen živček in čas :)

Tudi jaz sem glede obiskovanja zdravnikov bila vedno zadržana (samo najbolj nujne sistematske preglede in to je to), posledično sem imela zelo velik odpor in strah do njih. HB, sem šla relativno hitro po napotnico, in se je izkazalo, da so bili moji sumi/strahovi potrjeni... Tako da borbamo dalje, tokrat ob sodelovanju zdravnikov..

(odgovor članu Cali90)
Neposredna povezava do sporočila: 3711
   RE: Noseča vsak mesec znova
9.10.2020 8:53:20   
JackieO
Zivjo punce, kako napredujete? Midva sva dobila izvid 2. spermiograma, ki je super. Glede na to, da je bil 1. izvid katastrofalen sva bila sedaj oba pripravljena na "najhujse", ampak izvid je normalen, v bistvu krepko nad vsemi normativi. Tako da sem se prijavila na HSG, ki ga imam ze v petek. 😖 v zacetku naslednjega meseca med M, pa grem se na hormonske teste. A je se katera imela ta poseg? Se spomnem da je ena punca tukaj gor pisala, da ni tako hudo, pa se potrebujem kaksno tolazbo. 😑 A je katera imela primer, ko je bil 1. spermiogram slab in 2. super? A potem partnerju vzamejo se 3. vzorec? Hvala za pomoc in informacije punce. 😉


(odgovor članu *rjavolaska*)
Neposredna povezava do sporočila: 3712
   RE: Noseča vsak mesec znova
9.10.2020 9:20:30   
Cali90
JackieO jaz sem bila na HSGju ampak imam na žalost drugačno izkušnjo kot tista, ki je pisala da ni tako hudo. Mene je kr precej bolelo pa sem imela prehoden jajcevod. Je pa seveda različno, sem tudi jaz brala, da nekatere ni nič bolelo, lahko, da bo tudi pri tebi tako. Je pa seveda to korak na poti do našega cilja in vse se da zdržat samo da pridemo tja kajne 😉

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 3713
   RE: Noseča vsak mesec znova
9.10.2020 9:48:01   
JackieO
Hvala Cali za info. Sem brala na internetu in so mnenja razlicna, tako da upaaaam da sodim v skupino tistih, ki jim je samo neprijetno. 😞 Se pa seveda splaca, ce bo le cilj, ki si ga vse tako zelimo, dosezen. 🐞


(odgovor članu Cali90)
Neposredna povezava do sporočila: 3714
   RE: Noseča vsak mesec znova
9.10.2020 11:16:29   
*rjavolaska*
@jackieO, zelo sem vesela, ko sem prebrala tvojo dobro novičko :)) Potem pa "samo" še tebe preverite, in sta zmagala :)

Zanima me, kje boš delala HSG? Predvsem zato, ker si ga dobila tako hitro... Jaz bi ga mogla delati junija, in so mi rekli, da pred oktobrom ne bo šlo, zato sem potem šla na samoplačnički HyCosy v Dravlje

Stiskam pesti za vse nas :)

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 3715
   RE: Noseča vsak mesec znova
9.10.2020 13:47:14   
JackieO
Rjavolaska HSG bom delala v Trbovljah. Moj G dela tam in me je opozoril (predvidevam, da je preveril) na prost termin naslednji teden, ki ravno datumsko ustreza (v prvem delu ciklusa). Je tudi mene presenetilo, da sem dobila tako hitro. Ampak prej se vidi kaksna je situacija, boljse je. Ceprav me je kar malo strah. 😖 Ampak bo treba potrpeti, ni druge. Pocasi "rinemo" dalje... 💪


(odgovor članu *rjavolaska*)
Neposredna povezava do sporočila: 3716
   RE: Noseča vsak mesec znova
14.10.2020 8:34:26   
Mikrobio_88
Punce, je katera izmed vas kdaj imela vaginalne tablete Utrogestan (progesteron)? Ker me zanima, ce je bel sirast izcedek in beli koscki ko gres lulat normalni po aplikaciji te vaginalete?
Hvala za odgovor :))

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 3717
   RE: Noseča vsak mesec znova
14.10.2020 16:44:24   
Cali90
Jaz nikoli nisem imela tega ampak velikokrat v skupini na fbju naletim na tako vprašanja in mislim, da punce pišejo, da je to normalno.

(odgovor članu Mikrobio_88)
Neposredna povezava do sporočila: 3718
   RE: Noseča vsak mesec znova
14.10.2020 17:48:51   
*rjavolaska*
@mikrobio, to je povsem normalno... Takoj ko si ga ustaviš, magari nekaj minut leži v horizontali... Vedno, se ga bo nekaj izločilo

(odgovor članu Cali90)
Neposredna povezava do sporočila: 3719
   RE: Noseča vsak mesec znova
14.10.2020 20:01:38   
Mikrobio_88
Super punce, hvala lepa, sem se edino zasekirala, da morda nisem dovolj globoko porinila vaginaleto, ker me ze tako vse boli zaradi smotanega Clomida. 

(odgovor članu *rjavolaska*)
Neposredna povezava do sporočila: 3720
   RE: Noseča vsak mesec znova
16.10.2020 20:48:06   
JackieO
Zivjo punce. Danes bi morala imeti HSG. Naredili so mi UZ in ugotovili da imam polip in preiskave niso opravili. Dobila sem napotnico za HSC in laparoskopijo. Je še katera imela tako? Oz. to preiskavo? 


(odgovor članu Mikrobio_88)
Neposredna povezava do sporočila: 3721
   RE: Noseča vsak mesec znova
16.10.2020 21:02:05   
Mikrobio_88


IZVIRNO SPOROČILO: JackieO

Zivjo punce. Danes bi morala imeti HSG. Naredili so mi UZ in ugotovili da imam polip in preiskave niso opravili. Dobila sem napotnico za HSC in laparoskopijo. Je še katera imela tako? Oz. to preiskavo? 





Jackie, jaz sicer nisem imela polipa, sem pa imela hsc in lpsc kot bos imela ti, samo da so meni med lpsc opravili tudi hsg. Kje bos opravila operacijo?

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 3722
   RE: Noseča vsak mesec znova
17.10.2020 8:26:12   
JackieO
V Trbovljah. Kje si pa imela ti? Moj G mi je predpisal kontracepcijske tablete, ki jih bom jemala 1 mesec prej, se pravi zacnem z naslednjo M, saj naj bi bil boljsi "pogled". 🤔 Kako se je operacija obrestovala? Brala sem, da te potem pustijo, da spet poskusas nekaj casa naravno zanosit a ne? 


(odgovor članu Mikrobio_88)
Neposredna povezava do sporočila: 3723
   RE: Noseča vsak mesec znova
17.10.2020 8:53:29   
Mikrobio_88


IZVIRNO SPOROČILO: JackieO

V Trbovljah. Kje si pa imela ti? Moj G mi je predpisal kontracepcijske tablete, ki jih bom jemala 1 mesec prej, se pravi zacnem z naslednjo M, saj naj bi bil boljsi "pogled". 🤔 Kako se je operacija obrestovala? Brala sem, da te potem pustijo, da spet poskusas nekaj casa naravno zanosit a ne? 





Jst pa v Novem mestu. Niso mi dali kontracepcijskih, ampak neke druge tablete, da dobis menstruacijo na zeleni datum. Meni se ni obrestovala, sva skoraj eno leto po tem se naravno sprobavala in nic. Se pa vsaj 50 % zenskam obrestuje, upajmo, da spadas v to polovico ;)  Tako je, vecinoma (odvisno od situacije) te pustijo pol leta do leto dni da sprobavas naravno. Kar razumem sele sedaj zakaj to pocnejo, ko sem na Clomidu (nocem niti pomislit kaj bo sele na IVF, ce je ze sedaj hudo). 


(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 3724
   RE: Noseča vsak mesec znova
17.10.2020 9:33:12   
JackieO
Taksno "sreco" kot imam bom najbrz sla po tvoji poti. Nekako nisem vec optimisticna, tako da raje pricakujem manj in sem potem pozitivno presenecena. Mogoce bodo tud meni vmes naredili HSG, glede na to da so zdej rekli, da nima smisla zaradi polipa. Sem pa vprasala, ce je to razlog, da ne zanosim in je rekel da je mozno. Se pravi je mozno, ni pa nujno. 😤 Kaksno je bilo pa okrevanje in pocutje po operaciji? 


(odgovor članu Mikrobio_88)
Neposredna povezava do sporočila: 3725
Stran:   <<   < Prejšnja stran  147 148 [149] 150 151   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  147 148 [149] 150 151   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Spomladanska utrujenost
Kaj je spomladanska utrujenost in kako jo najlažje premagate. Z malo dobre volje je vse mogoče.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?