|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  149 150 [151] 152 153   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Noseča vsak mesec znova
28.10.2020 22:27:37   
JackieO
Saj vse vemo, da nismo ravno zivljenjsko ogrozene, ampak me jezi to, ker itak vsi postopki trajajo neskoncno dolgo, potem ti pa se prestavijo. Taksne zadeve bi lahko furali naprej, saj dvomim da bo pa po novem letu kaj boljse. Pa bo pol leta okrog, pa bomo se kar na istem. 😤 Meni je moj G se svetoval naj ne zanosim dokler mi ne odstranijo polipa. Ja, se je res za bat, da bi mi pa lih sedaj ratalo 😤


Rjavolaska mogoce kaksna dobra knjiga ali film izboljsata razpolozenje? Pa sprehod z dragim. Pa cvek s prijateljico. Vse po malem, pa bo mogoce kaj boljse. To sedaj se sebe mal tolazim ampak glavo gor, druga nam tako ne preostane punce moje drage. 💪

(odgovor članu *rjavolaska*)
Neposredna povezava do sporočila: 3751
   RE: Noseča vsak mesec znova
29.10.2020 9:52:06   
Mikrobio_88
Punce, jaz sem mikrobiologinja in vam povem, da je ta situacija s corona virusom na plan potegnila slab zdravstveni sistem in se bolj slabo delovanje drzave (z JJ na čelu se toliko slabse) na vseh moznih ravneh. Govorimo o prehladnem virusu s potencialom prehajanja iz zgornjih na spodnja dihala in smrtnostjo kak procent. In ce potegnem vzporednico z naso temo tukaj...ja, tale situacija nam bo preprecila doseganje najvecjega zivljenjskega cilja, t.j. otroka. Sicer ni receno, da bi pa z IVF vse zanosile, a se gre tu za zdravljenje neplodnosti in odstranjevanje fizicnih ovir za zanositev. Tudi jaz spadam v skupino zensk, ki jim bo to onemogoceno zaradi brutalnih ukrepov. Prav jezna sem na to. Ampak naredit nimamo kaj kot riniti naprej, vztrajati in se vmes zamotiti na vse razpolozljive nacine. Danes sem se toliko bolj tecna, ker ne dobim M, a sem ze 2 dni nazaj nehala s progesteronom. Trebuh me matra, napihnjena sem takooo zelo, da me razganja in ne morem jest, mozolji mi krasijo 2/3 obraza in skos lulam (noseca nisem, sem predvcerajsnjim delala test). 

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 3752
   RE: Noseča vsak mesec znova
29.10.2020 10:04:38   
JackieO
Mikrobio dobro je slisati info iz "prve roke". Vsi vemo da virus obstaja in da je nevaren, ampak da je vse podrejeno temu se mi pa ne zdi prav. Pocasi bodo morali vzpostaviti sistem kako delati kljub virusu. Ne morejo 2x na leto vse zapreti, saj ne bomo prisli nikamor. 

Ampak ja, trenutno nam ne preostane drugega, zal. Upam da ne bo trajalo predolgo. 😔 

(odgovor članu Mikrobio_88)
Neposredna povezava do sporočila: 3753
   RE: Noseča vsak mesec znova
29.10.2020 10:06:36   
JackieO
Sem pa tudi jaz nenormalno napihnjena, krci skoz, tako da pricakujem da pride gospa po planu cez 2,3 dni. 😤


(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 3754
   RE: Noseča vsak mesec znova
2.11.2020 15:10:24   
Mikrobio_88
Punce, v soboto sem po bozjih mukah le dobila po kapljicah in kmalu zatem sem zacutila kot da bi nekaj padlo iz mene in sem bila sokirana, ker cesa takega se nisem dozivela - vecji koscek svetlejsega tkiva (no nekaj krvi na posameznih delij je bilo) je padel iz mene. Sem ze dozivela strdke krvi iz maternicne sluznice, a to je bilo cisto drugace. Je mozno, da sem bila noseca in je slo naprej? Ker pred tem sem delala test in je bil negativen (kar je kao tudi mogoce pri kemijski nosecnosti). Kaj menite? Bom sicer se svoji ginekologinji omenila cisto tako, za svojo vest. 


(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 3755
   RE: Noseča vsak mesec znova
2.11.2020 16:45:38   
*rjavolaska*
Definitivno povej G o tem dogodku. Škoda, da nisi slikala - sem videla tu na forumu, da dekleta take anomalije vedno slikajo in potem pokažejo G. Če te matra, ali je bila biokemična N, potem pojdi na samoplačniški beta HCG in boš vedela pri čem si. Večinoma stane cca 13 eur

(odgovor članu Mikrobio_88)
Neposredna povezava do sporočila: 3756
   RE: Noseča vsak mesec znova
2.11.2020 17:46:16   
Mikrobio_88


IZVIRNO SPOROČILO: *rjavolaska*

Definitivno povej G o tem dogodku. Škoda, da nisi slikala - sem videla tu na forumu, da dekleta take anomalije vedno slikajo in potem pokažejo G. Če te matra, ali je bila biokemična N, potem pojdi na samoplačniški beta HCG in boš vedela pri čem si. Večinoma stane cca 13 eur
Sem poslikala, a ji bom sliko poslala sele po njeni privolitvi (ker je slika precej nazorna in "ogabna"). Sem pa brala, da ni nujno da bi beta hcg sploh bil prisoten v kolikor se gre za neviabilno (neživo) nosecnost, kar naj bi biokemijska bila. Kaj pa vem, nisem pametna. A bi sploh bilo smiselno delat beta hcg glede na to, da se je to zgodilo v soboto. Danes krvavitve skoraj nimam vec (en mali madez v celem dnevu, tud vcerej ni bilo skoraj nic). Samo v soboto je bilo krvi dosti vec. 

(odgovor članu *rjavolaska*)
Neposredna povezava do sporočila: 3757
   RE: Noseča vsak mesec znova
2.11.2020 17:59:10   
*rjavolaska*
Hja, jutri bo res že 4. dan... Jaz osebno bi vseeno jutri šla. zgolj zato, da bi vedela pri čem sem oz. da bo vedela, da sem to preverila... Morda vam bo ta podatek kadarkoli kasneje koristil... ne vem, ugibam...

(odgovor članu Mikrobio_88)
Neposredna povezava do sporočila: 3758
   RE: Noseča vsak mesec znova
2.11.2020 19:15:05   
JackieO
Mikrobio se strinjam z rjavolasko. Pojdi na odvzem krvi. Sigurno niso normalni taksni "izcedki". Sploh ker verjetno vse se predobro vemo kako izgleda M. 😉


(odgovor članu *rjavolaska*)
Neposredna povezava do sporočila: 3759
   RE: Noseča vsak mesec znova
3.11.2020 9:36:36   
Mikrobio_88


IZVIRNO SPOROČILO: JackieO

Mikrobio se strinjam z rjavolasko. Pojdi na odvzem krvi. Sigurno niso normalni taksni "izcedki". Sploh ker verjetno vse se predobro vemo kako izgleda M. 😉





Sem klicala kar dr. Reša in je rekel, da nisem bila noseča glede na to, da sem 3-4 dni prej delala test (ker sem opustila progesteron) in je bil negativen. Ce se bo se kdaj ponovilo, bom zagotovo sla preverit beta hcg za vsak slucaj. 

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 3760
   RE: Noseča vsak mesec znova
3.11.2020 9:44:49   
Mikrobio_88
Pa se malo bom potozila. Vceraj sem vzela prvo polovicko Clomida (drugi krog) in ne vem ali se ze izrazajo stranski ucinki ali je posledica dela od doma (sem sama do 15.ure dokler moz ne pride iz sluzbe) in ceprav mam delo mi misli uhajajo k otroku...kako lepo bi blo zdej slisat otroski smeh, jok, stok, negodovanje ali priprava cokolina zanj. Prav na jok mi gre. Drugace se ne morem pritozevat nad svojim zivljenjem, imam vsega polno rit, super moza in starse ter bratce, tudi sluzbo mam lepo, se zamotim s kuhanjem zdravih obrokov in peko brezglutenskih kruhov (moj dan je ful prekratek za vse hobije), ampak to ni to. Cutim praznino in kot da bi z otrokom dobila velik smisel za zivljenje. Ah, dovolj, zdej pa na delo nazaj. Oprostite mi punce, saj me sigurno razumete. 

(odgovor članu Mikrobio_88)
Neposredna povezava do sporočila: 3761
   RE: Noseča vsak mesec znova
3.11.2020 16:51:12   
*rjavolaska*
jaz te razumem, v celoti... Sem v identični situaciji, s tem da moža zaradi zahtevne službe ni nikoli pred 19/20 uro :/ Nikoli me ne to posebej motilo, ker sem bila jaz ista, sedaj sem šla pa na družini bolj prijazno mesto, in evo - neplodnostni problemi, preveč časa za premlevanje, premalo uspeha pri odganjanju neprijetnih mislih in večen občutek, da manjka to, kar si najbolj želimo.

(odgovor članu Mikrobio_88)
Neposredna povezava do sporočila: 3762
   RE: Noseča vsak mesec znova
4.11.2020 7:48:04   
JackieO
Punci js vaju popolnoma razumem. V nedeljo, ko sem dobila M je bila prava kriza. Pa ko ni bilo, da je nisem pricakovala, ampak vseeno po tihem upas, potem pa spet hoces noces razocaranje. Pa tudi moj skoz dela, ker ima privat in sem dosti sama. Tako da je potem se slabse. Res upam da se nam kmalu obrne situacija in bomo lahko skupaj delile nosecniske "tegobe." 😞


(odgovor članu *rjavolaska*)
Neposredna povezava do sporočila: 3763
   RE: Noseča vsak mesec znova
4.11.2020 8:01:11   
Mikrobio_88
Rjavolaska in Jackie, sem pozabila omenit da ima moj moz po sluzbi se šolo do 19 zvecer, zadnje dni do 22:30 dela seminarske, se uci itd. in nisva kej dosti skupaj. Kolk sta pa stari, ce ni skrivnost? Mene ze moja leta psihirajo, ker sem si vedno zelela imet otroka do 30-31. leta. 

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 3764
   RE: Noseča vsak mesec znova
4.11.2020 9:15:26   
JackieO
Ocitno imamo vse podoben "smorn" s svojimi partnerji. 😁 Drugace js jih imam 31. Sicer nisem nikol razmisljala, da bi zgodaj (recimo v 20ih) imela otroka, ampak me pa zdaj skrbi to, da se bo sedaj vse skupaj zelo zavleklo. 😤 mi je jasno, da ni vse takoj kot si zamislis... ampak kot smo se pogovarjale, je ta korona vse skupaj se bolj upocasnila, meseci, leta pa tecejo. 😑


(odgovor članu Mikrobio_88)
Neposredna povezava do sporočila: 3765
   RE: Noseča vsak mesec znova
4.11.2020 9:57:07   
*rjavolaska*
Jaz sem torej najstarejša - 33 let. Kako pa prenašajo vso to situacijo vajini partnerji?

Midva se ogromno pogovarjava, vidim, da je tudi njemu začela stvar pošteno najedati - ker je on zaenkrat ugotovljen krivec (čeprav tudi jaz nisem glih ravno brez napak), kar vidim ga se je začel podzavestno izogibati kolegom z otroki...

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 3766
   RE: Noseča vsak mesec znova
4.11.2020 10:07:28   
Mikrobio_88
Punci, jaz sem ta srednja v sendvicu...32 let 😄 Moj prenasa dobro in je nepoboljsljiv pozitivec, je pa pri naju problem verjetno moja endometrioza who knows 🤷‍♀️ Je pa res punce, da tudi pri parih kjer sta oba zdrava ali pa je kao problem zenska, lahko vseeno tudi partner prikrita tezava dokler ne zagusti in pogledajo spermo se genetsko. Na prvi pogled je lahko sperma super, a kaj se notri skriva se nikoli ne ve. Jaz se vedno pokadim 2-3 iQosa na dan in me po eni strani daje ful slaba vest, po drugi pa ne. Zakaj? Ker ce je pri meni problem endometrioza mi tud totalno prenehanje ne bo pomagalo. Sem pa tud brala studije in recimo 2 cika na dan naj ne bi bla glavni krivec za neplodnost. Kako ste kaj s prehrano in gibanjem? Pa vitamincki ali prehranska dopolnila?

(odgovor članu *rjavolaska*)
Neposredna povezava do sporočila: 3767
   RE: Noseča vsak mesec znova
4.11.2020 10:19:43   
Mikrobio_88
Rjavolaska, pogovor je zakon za partnerja, ful lepo slisat da veliko komunicirata na to temo. Upam pa, da ga bodris in tolazis, da ne bo boscek cisto napsihiran, ker to bolj skodi kot karkoli drugega (tudi sami vezi ali zakonu). Jackie, jaz tudi nisem razmisljala da bi imela otroke v 20-ih, ker sem studirala do 25. in potem se iskala svoje mesto pod soncem do 28.leta, potem se dokler sem spoznala moza sem bla skoraj 30., mal sva si frej vzela potem pa ze start na projekt otrok. In ja, ne morem se bolj strinjat s tabo o tem kako hitro gre cas in se take korona joj joj 🤦🏻‍♀️ Ampak punce, kaj nam sploh se ostane? Zivljenje, ki ni vec samoumevno. Veste koliko zensk oz. ljudi se iz dneva v dan bori za zivljenje ali za nekaj ur brez neznosnih bolecin? To pisem za malo tolazbe. Dokler imamo rodila imamo moznosti, moja bivsa sosolka je ze pri 13 letih ostala brez rodil in dela crevesja zaradi raka. Tako da se malce potolazimo in z borbenostjo v vsak nov cikel 💪 To je edino kar nam preostane (poleg druge, manj ugodne moznosti, da se cisto predamo obupu, depresiji...). Sicer bom ze jutr razmisljala drugace zaradi bolecin, ampak ajde, da mal pumpam zdravje 😂

(odgovor članu Mikrobio_88)
Neposredna povezava do sporočila: 3768
   RE: Noseča vsak mesec znova
4.11.2020 11:06:59   
JackieO
Mikrobio js se tudi spomnem na vse reveze, ki jim je se tezje in se borijo, tako da so potem moji problemi zdijo tako minimalni, da imam kar slabo vest, ker sem tako neucakana. 😞

Sicer se pa tudi midva dosti pogovarjava o tem in tud moj je neustavljiv optimist (vsak mesec verjame, da M ne bo 😁), tako da so ocitno moski bolj podvrzeni k pozitivi. Zenske to bolj gane, sploh zaradi tega materinskega cuta pomoje. Drugace se tudi js kakega skadim, pa ceprav vem da ne bi smela, ampak vcasih stres v sluzbi naredi svoje. 😇 Jemala sva oba fertility+, kaksnih vidnih sprememb ni. Sem jemala tudi maco pa obupala zaradi okusa, ampak se bom nekak spet pomatrala, da speljem do konca. Gibava se dosti, sva oba hribolazca, moj nic ne pije in ne kadi. Kvcecjemu sem bila js v svojih studentskih letih veliko bolj "razigrana". 😁 Tako da ne bi ravno rekla, da je kriv lajfstajl, mozno da je kriv moj polip, lahko pa da se samo ni bil pravi trenutek. 😞 Sva se pa sedaj dogovorila, da pri naslednji O (imam se teste, ki so mi ostali in bom tocno vedela kdaj je), poskusiva imet odnose 3x na dan. 😁😇 da se poskusiva na ta nacin. Vem da ni dobro in je boljse na 2, 3 dni ampak se nama ni obrestovalo, pa sva rekla da poskusiva se to. Mislim da potem sva pa vse moznosti izcrpala in res lahko samo se sediva in cakava na mojo lprs. 🤨

(odgovor članu Mikrobio_88)
Neposredna povezava do sporočila: 3769
   RE: Noseča vsak mesec znova
4.11.2020 12:25:41   
*rjavolaska*
Tudi midva sva čakala celoten faks, delala kariero, iskala vsak svoje mesto pod soncem, sedaj pa tole. Sva oba športna tipa, nič alkohola in cigaret (razen v zgodnjih študentskih letih). Ampak itak je pri mojmu kriva genetika, pri meni pa domnevno neoptimalna oblika maternice - pregrada/srčasta maternica - who knows... Tako da lifestyle ne more biti krivec, če si pa zmeren pri vsemu pa najbrž ne škodi.

JackieO, kdaj imaš lpsc? meni so histeroskopijo prestavili za nedoločen čas :/

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 3770
   RE: Noseča vsak mesec znova
4.11.2020 13:23:14   
JackieO
Rjavolaska, lpsc in hsc bi morala imeti v zacetku decembra in so mi tudi odpovedali za nedolocen cas. Pred pomladjo ne planiram kej dost, ker vrjetno bosta se kaksna 2 vala korone vmes, ko se bo se gripa zacela in najbrz ne bodo nic sprejemali. 😤 


A ste kej razmisljale o zdravljenju na Ceskem? Js sm slisala ogromno pozitivnih informacij parov, ki so tukaj obupali nad nasim sistemom in sli na Cesko. Tudi odnos je baje super, da ne govorim o pozitivnih rezultatih. Js sm razmisljala da, ce lpsc ne bi bila uspesna (da ne bi zanosila v dolocenem casu), se usmeriva kar direktno na Cesko. 🤔

(odgovor članu *rjavolaska*)
Neposredna povezava do sporočila: 3771
   RE: Noseča vsak mesec znova
4.11.2020 14:13:03   
*rjavolaska*
midva z možem sva tak primerek. Sva sicer diagnostiko naredila v SLo, IVF z darovanim semenom pa imava na Češkem. Nama so bile čakalne dobe za najin primer čiz nesprejemljive, tako da sva šla kar v tujino. Jaz enostavno ne morem sedet in čakat križem rok (kar me sedaj v korona-času tepe, ker se mi hoče zmešati, ker vem, da čas teče in se staram, vse zadeve pa stojijo, jaz pa ne morem nič narediti).

Bi rekla, da je uspešnost postopkov v tujini primerljiva z našo, razlika je le v tem, da je tam veliko neplodnostnih klinik, in ni čakalnih dob - zadeve enostavno tečejo in je možno večje število poskusov v določenem obdobju, v kolikor seveda ni zadržkov na strani pacientov (npr. čakanje na operacije, okrevanje po operacijah, čakanje po stimulacijah, da se telo ščisti hormonov, itd.).

Ampak kaj, tudi Češka je sedaj v "korona -zosu" in večinoma zadeve stojijo (razen kakšen IVF in sveži prenos). Tako da nama so odpovedali FET v tem mesecu - spet za nedoločen čas.

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 3772
   RE: Noseča vsak mesec znova
4.11.2020 15:06:10   
JackieO
Rjavolaska hvala za info iz prve roke. Ko bova tako dalec se sigurno se obrnem nate za kaksno info. 😉 Bomo vidl kako se bo razpletl in kdaj se bo sistem nazaj vzpostavil. 😞 



(odgovor članu *rjavolaska*)
Neposredna povezava do sporočila: 3773
   RE: Noseča vsak mesec znova
5.11.2020 9:20:48   
Cali90
Mene pa kar živčki dajejo, ker imam naslednji teden prvi posvet v dravljah 😬 cele dneve od jutra do večera razmišljam samo o otroku, ta mesec je res težko že od prvega dneva M. Kar brskam po netu, da bi našla eno čudežno sestavino pri kateri uspe, da takoj zanosiš. Grozna sem, pomoje, ko bo posvet mimo bo takoj bolje..

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 3774
   RE: Noseča vsak mesec znova
6.11.2020 12:52:42   
Mikrobio_88
Ohhh rjavolaska, Jackie in Cali, koliko enega sranja se nam dogaja. Jaz bom danes duso spustila od jokanja, sem prav otrocja, ker fuul pogresam mami pa ocija in moza. Zgleda me bo tale Clomid spet cisto sesul. Grozna sem. Jackie, jaz sem tudi pomisljala na Cesko, ce tukaj v recimo 2 postopkih ne bo nic. A do takrat bo se minilo ogromno casa zaradi te korone (ko je vseeno ali si preko zzzs ali samoplacnik). Jaz vam punce resnicno zelim vso sreco in naj se izide cim bolje vse skupaj. A bo ta pot ocitno za vse nas tezja, sploh zaradi korone ker lahko samo cakas.  Upam, da obstaja nek visji razlog oz. namen za vse to trpljenje. Rjavolaska, javi ko bos kaj vec vedela kdaj lahko spet pricnes s postopkom na Ceskem, Jackie ti pa za histeroskopijo. Cali, jaz sem bila tudi kak teden pred prvim posvetom v dravljah na trnih, to je normalno. Drzim pesti in seveda tudi ti prosim javi kako bo slo na posvetu. Punce, lep soncen vikend vam zelim, cim bolje ga izkoristite ❤️

(odgovor članu Cali90)
Neposredna povezava do sporočila: 3775
Stran:   <<   < Prejšnja stran  149 150 [151] 152 153   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  149 150 [151] 152 153   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
7 lastnosti odličnega partnerstva
Preverite, ali ima vajino partnerstvo teh sedem ključnih lastnosti, ki vama bodo pomagale, da bo vajina sreča v dvoje tr...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?