Povišani levkociti (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naše zdravje



Sporočilo


zvesta -> Povišani levkociti (18.10.2008 16:29:02)

Kaj lahko pomenijo močno povišani levkociti?

Ker vrednosti CRP so čisto normalne, št. levkocitov pa je poviššano čez vsako mero razume. In to pri 15-mesečnem otroku.




Anonimen -> RE: Povišani levkociti (18.10.2008 16:47:20)

Največkrat so levkociti povečani pri virusnih okužbah in infekcijah.Lahko močno narastejo, po jemanju antibiotika pa začnejo padati.Pri visoki vrednosti je potrebno večkrat narediti krvne preiskave.




zvesta -> RE: Povišani levkociti (18.10.2008 18:43:58)

kind lady, to čist vem...

ampak mi smo pravkar končali jemanje antibiotika...

in vnetja in okužbe se ponavadi prikažejo z malenkost višjimi levkociti in močno povečanim CRP-jem...
Pri nas so pa prvi povečani čez vsako mejo, CRP pa je čisto v mejah normale...

dve pediatrinji še nista videli take situacije s takšnimi vrednostmi...




ana b -> RE: Povišani levkociti (18.10.2008 20:52:56)

Kolikšne so te vrednosti?




zvesta -> RE: Povišani levkociti (19.10.2008 9:05:23)

levkociti so 27800, CRP je 2 [sm=zmeden.gif]




jakaracman -> RE: Povišani levkociti (19.10.2008 10:46:55)

U to pa so vrednosti.Če ni napaka v laboratoriju, upam do so vaju poslali naprej.Zna biti resno.[sm=smiley13.gif]




zvesta -> RE: Povišani levkociti (19.10.2008 12:15:34)


IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman

U to pa so vrednosti.Če ni napaka v laboratoriju, upam do so vaju poslali naprej.Zna biti resno.[sm=smiley13.gif]


ni napaka, sva bila 2 dni zaporedoma in so vrednosti skoraj enake... drug dan je bilo 21000 levkocitov in crp 8

jutri morava na ponoven odvzem, mene pa skrbi za ****...




Anonimen -> RE: Povišani levkociti (19.10.2008 20:54:33)

Povprasaj se tule,ponavadi je zdravnica zelo hitra z odgovori
http://med.over.net/forum5/list.php?46




madela -> RE: Povišani levkociti (22.10.2008 8:11:19)

Zvesta,kako je sedaj z malim? So izvidi v redu?




zvesta -> RE: Povišani levkociti (23.10.2008 16:24:19)

Madela, hvala za vprašanje. :)

No, v ponedeljek sva šla k svoji pediatrinji, pa je že na oko povedala, da so to verjetno take vrednosti, ker je kaka viroza. Potem ga je pregledala in ugotovila, da ima virusno angino.

Me je pa vprašala, če vseeno želim, da mu še enkrat naredi krvno sliko, pa sem odklonila, ker je bil malček od vsega špikanaj in zdravnikov čez vikend preveč znerviran. Sva se dogovorili, da se naj najprej pozdravi, pa malo pozabi na traume, pa bomo čez kak teden naredili kotrolo.

Drugače pa je Izak že divji in mu nič ne izgleda, da bi bil bolan.




madela -> RE: Povišani levkociti (23.10.2008 20:13:29)

Če se tamali dobro počuti je že to dober pokazatelj,da bi naj bilo zdaj v redu. Stiskam pesti,da bodo to pokazali tudi izvidi. Do takrat pa si naj malček kar oddahne od vsega pikanja,da še ne bo dobil straha pred zdravniki.
Vse dobro vam želim  Pa en [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley31.gif[/image] za malega fantka!




zajc810 -> RE: Povišani levkociti (30.6.2014 22:07:29)

Pozdravljeni.

Moj dvoletni sin ima tudi povečane levkocite v krvi in zdaj je moral v bolnici ostati z mojo ženo...rekli so da bo dobival antibiotik..zanima me al je imel/a taki primer in koliko traja priblizno bivanje v bolnici...malo neumno vprašanje...hvala za odgovor




Stran: [1]