Vrt (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naš vsakdan



Sporočilo


Blink1 -> Vrt (29.3.2005 10:43:18)

Zdravo punce

zanima me kako velike vrtove imate doma? (No, tiste, ki jih imate)

Mi smo lani naredili ogromnega (za moje pojme) 9x4 metre:zmeden2: Tašča je posadila celo krompir, tako da imam celo njivo. Letos bi ga defenitivno zmanjšala...

Kaj pravite?




Nogavička -> Vrt (29.3.2005 10:49:08)

No, saj ni tako velik, jaz imam velikega okoli 8x3m.

Če se ti vseeno zdi prevelik, pa okrog gredic nasadi enoletne rože, ki ga bodo še polepšale in odgnale še kakšen mrčes - npr. smrdule oz. žametnice mislim, da se jim reče.

Veliko veselja.:rozica:




piščanc -> Vrt (29.3.2005 10:52:27)

jaz pa prov pogrešam hišo. zdaj živimo v stanovanju, sicer je res manj dela, ampak z otroci je pa lepše hiša. no mogoče nekoč, če bo :pujs:.




Pi-kica 1 -> Vrt (29.3.2005 11:09:44)

Uf, jaz imam še precej večjega, pa nobene tašče v bližini, ki bi mi krompir posadila. :(( Ga moram kar sama, pa vse drugo tudi. Še dobro, da mi ga mož pa sin vsaj prekopljeta, vse drugo je pa moja stvar.

LP

Pi-kica




Blink1 -> Vrt (29.3.2005 11:12:05)

hi hi pikica:bravo:

Jaz pa sicer nisem neki vrtičkar...Oziroma SPLOH nisem. Samo če že imamo možnost, pa imamo tudi vrt. Mislim, da si bom posadila jagode, ameriške borovnice, kako solatko, peteršilj in korenček, redkvico...v glavnem stvari, ki jih imamo radi...




viv_ -> Vrt (29.3.2005 11:25:20)

Mi imamo ogromno parcelo, preko 1500 m2, pa smo ukinili zelenjavni vrt in imamo samo rožice... No, sadovnjak smo obdržali.

lp




Anonimen -> Vrt (29.3.2005 12:05:23)

Jaz imam vrt ogromen, vrtiček kakšnih 3x5metrov. Imam čist osnovne stvari ponavadi gor...čebulo, peteršilj, solato, blitvo, paradižnik,korenček, fižol,jagode...tko...za sproti.

Imam pa ogromno rožic...to mi je veliko večje veselje. komaj čakam, da bo kaj lepše vereme :)-:)-




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (29.3.2005 12:10:45)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Blink1 -> Vrt (29.3.2005 12:40:25)

Ja evo sej to je to Bagi

KO je paradižnik, ga ima moja tašča za svije fujtrat:)-:)- Pa krompirja ma tudi ogromno, pa kumar, paprike, čebule...Vsega...Pol pa da bi še jaz to imela na vrtu... Me je pa čudno gledala, ko sem timijan nasadila:zmeden2:




.ču -> Vrt (29.3.2005 14:05:51)

..smo v bloku,tko da tud samo v teglcih:)..
..upamo,da se nam rata kdaj do kakšnega koščka zemlce prkopat..9nebesapa ti poj povem:)..




aj@ja -> Vrt (29.3.2005 15:27:19)

Če ne zmoreš, potem vsekakor zmanjšaj. Krompir se danes dobi za takšen majhen denar, da se res ne splača pretegniti zavoljo njega.




Gina -> Vrt (29.3.2005 16:21:28)

Oooo, jaz si pa tako želim vrt. Sem ga imela v Lj., samo sem ga najela, ker nismo imeli zemlje. Cca 80 m2.
Jaz nimam nobene mame ali tašče, ki bi imeli vrt, nikogar, ki bi mi poleti dal en paradajz z njive, tako da....ja, jaz bi vrt. Pa ne bi ga zmanjšala. Samo jaz nisem ti. Ti se moraš odločit glede na tvoje želje. Jaz sem med drugim mahnjena na tone zelenjave. Ni kosila brez zelenjave. Solata ni dovolj. Mora biti še kaj drugega zraven (od zelenjave seveda).:):):)




Blink1 -> Vrt (29.3.2005 16:28:19)

O Gina

Jaz sem se na "deželo" preselila iz bloka, tako da o vzrejanju zelenjave in sadja nimam pojma...Potem pa mi naredijo "njivo". Sej če bi imela čas, ne bi bilo problema... Zdaj pa z nejo nimam časa še študirat kam naj kaj posadim. Najraje imam one vrečkice iz laterih samo vsipaš v zemljo in zaliješ....Pa počakaš da pride kaj ven:)-




Gina -> Vrt (29.3.2005 16:36:38)

Za vrt imet, moraš biti takšne sorte. To te mora veselit. Če te ne, potem je brez veze. Vrt postane ena zoprna obveznost. To pa ni smisel. Če te ne veseli, ali te še ni prijelo, pa če nimaš časa, potem raje počakaj z vrtom, da te zagrabi ta žilica. Ali pa te ne. Kaj pa potem.




Bela -> Vrt (29.3.2005 16:40:35)

Naš je 50m dolg in 4 m širok, in bo nema da nema gori, kot vsako leto:)




Anonimen -> Vrt (29.3.2005 20:14:57)

Vrt - zelenjavni ali rožni? :)
Zdaj ste pa našle mojo šibko točko. Niti ne računam več, koliko zapravim za okolico hiše.
Ravnokar smo naredili eno gredico, tako, da je lahko za v reviji objavit. Upam, da se bo vse prijelo, ker še enega takega finančnega zalogaja letos ne zmorem ;).




Anonimen -> Vrt (29.3.2005 20:23:02)

No, če katero zanima, si lahko ogleda album s slikico te gredice:)- (se lahko tudi jaz malo pohvalim).




Willson -> Vrt (1.4.2005 10:59:09)

Uf, Selena imaš pa res lepo cvetlično gredico, pa tudi razgled okoli hiške imaš lep! Ali te lahko vprašam v katerem kraju imate hiško? Ali si ti mogoče cvetličarka, da si si tako lepo uredila gredico?Bi te najraje kar najela, da še meni urediš takšno gredico, ker jaz nimam predstave in pojma:zmeden::ups:, katere rožice in zelenje skupaj pašejo in kako jih posaditi, se bom malo po tvojih slikicah ravnala!
LP




Blink1 -> Vrt (1.4.2005 11:47:11)

Oj Selena:bravo::bravo: Nekaj takega bi si jaz tudi naredila...Mogočeiz dela vrta ki ga ne bom uporabljala:zmeden:

Hmmm....bom dragega poslala v akcijo za trajnicami;)




Stran: [1]