smrdeče perilo iz pralnega stroja (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Gospodinjski nasveti



Sporočilo


mala* -> smrdeče perilo iz pralnega stroja (25.11.2008 16:21:41)

Pozdravljene!
Prosim pomagajte, če je katera imela kdaj podobne težave, ker meni se bo samo še zmešalo!!!
Namreč imam pralni stroj, star dve leti in cunje ki jih operem, nato posušim, lahko dam polovico spet nazaj prati, ker smrdijo. Zanimivo je, da ne smrdijo vse, ampak le nekatere. Sploh ne vem kaj naj še naredim, zamenjala sem praške in mehčalce, cunje OBESIM TAKOJ ko so oprane in jih zlikam takoj direktno iz stojala ko so posušene, tako da mi nikjer ne ležijo...
Nekje sem slišala da naj bi pralni stroj zalaufala v prazno in dala not kis ali neki tacga??

LEPO PROSIM ZA KAKRŠNOKOLI POMOČ
Hvala




Anonimen -> RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA (25.11.2008 17:01:20)

Meni se je isto dogojalo. Sem kupila nov stroj (ta stari je itak ropotal), dala prat- cunje so isto smrdele. Potem mi je nekdo svetoval, naj ne nabašem toliko cunj v stroj, ampak tretjino manj.

To je bila rešitev. Sedaj cunje lepo dišijo. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

LP




poli* -> RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA (25.11.2008 18:12:43)

1. Lahko ti smrdijo cunje zaradi megle (če jih daješ ven sušit)- mi skoraj ne moremo dati sušit cunj pozimi na balkon.
2. novi pralni stroji so "eko", zato napumpajo zelo malo vode (so varčni)- posledica pa so slabo oprane cunje [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley18.gif[/image]. Peri malo manjše količine, pa bo verjetno pomagalo. Mi smo meli tut problem, ker je stroj slabo izpral prašek in zato je moj postal ves pikčast po nogah invse ga je srbelo. 
Ok, je že vredu, da delajovarčne stroje, sam da maš potem take probleme je pa tut en drek, ane?




mala* -> RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA (25.11.2008 18:25:55)

Zaradi megle ne ker jih notr sušim...
Bom pa probala z manjšo količino in srčno upam da bo bolš!!!




BAMBINA_ -> RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA (25.11.2008 18:51:20)

V kolikšnem času pa se ti perilo posuši? Običajno se cunje osmradijo, če se predolgo sušijo in se v njih pajsa vlaga. Tako, da jih čim bolj raztegni, ko jih daš sušiti in obračaj med sušenjem ali pa jih flikni na radiator (če nimaš sušilca). Pa tudi tisto s preveliko količino perila drži.




Maleal -> RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA (25.11.2008 19:14:14)

Verjetno je mislila,da smrdijo cunje ko jih pobere iz pralnega stroja,to se je meni tudi včasih dogajalo in sicer samo pri temnih cotah,ne vem kaj je bilo krivo,nekje sem brala,da kombinacija tekočega detergenta in mehčalca,imela sem pa ariel in lenor,kaj pa ti uporabljaš?




K_a_t_i -> RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA (25.11.2008 19:25:13)

Če ti smrdijo na spodnji strani obešanja - torej stran od špage in kljukic (tam se dlje sušijo), je lahko rešitev, da jih obesiš bolj narazen (da se ne dotikajo). Pa večkrat prezrači stanovanje.
Če jih obešaš v kopalnici, je pa verjetno zaradi prevelike vlage.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (25.11.2008 19:40:57)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




nanč -> RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA (25.11.2008 19:43:48)

Verjetno je mislila,da smrdijo cunje ko jih pobere iz pralnega stroja,to se je meni tudi včasih dogajalo in sicer samo pri temnih cotah,ne vem kaj je bilo krivo,nekje sem brala,da kombinacija tekočega detergenta in mehčalca,imela sem pa ariel in lenor,kaj pa ti uporabljaš?

Enako je pri m oji mami,še zdaj nevem kaj je krivo...




Nončika -> RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA (25.11.2008 19:52:48)

v kopalnici zaradi prevelike vlage je čisto možno. jaz večinoma sušim v kopalnici ali pa po radiatorjih. vrata v kopalnici pustim odprta in se vse lepo zrači.





sasonka -> RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA (25.11.2008 21:00:02)

Pri meni je bilo isto.Smo razstavili stroj, kar se ga je dalo, očistili vse dele, predvsem vse gumijaste cevi, ki so bile pravo leglo svinjarije in smrdačije. Nato sem skozi pranje spustila neko čistilo Dr.Beckam, iz mullerja, ki je prav temu namenjen. Situacija je sedaj suoer. Poskusi, mogoče uspe tudi tebi.
LpS




Janeja -> RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA (25.11.2008 21:03:32)

Jaz sem si letos kupila ene sive kavbojke. Že nove so imele nek čuden vonj, ampak sem pač mislila, da se bo po pranju to spremenilo. Pa se ni [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]. Sem jih 3x oprala, pa vsakič so mi še vse ostale cote v stroju smrdele. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]
Zdaj sem jih pa odstranila iz moje garderobe in vse spet lepo diši. Pojma nimam ker [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] je bil v tem blagu.

Mogoče imaš pa ti tudi kakšen kos oblačila takšen?




ribica. -> RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA (25.11.2008 22:07:50)

redno čisti filter!!! seveda če ga tvoj pralni stroj ima. Tudi moje cunje so smrdele, ker trapa nisem vedla da moram filter spucat! tam se nabira umazanija in smrdljiva postana voda. FUJ!




kaya2007 -> RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA (27.11.2008 16:36:00)

moje so smrdele, če se niso dobro sušile oz. so se sušile predolgo. zdaj imam v sobici kjer jih sušim poleg odprtega radiatorja, vsaj vsake toliko časa odprto tudi okno, pa je ok.




majate -> RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA (28.11.2008 8:57:41)

Evo, točno to se je meni dogajalo. Opazila sem, da smrdijo samo črne cunje in sem mislila, da zaradi tega, ker ostanejo par uric v stroju. Potem sem jih obešala takoj po pranju, pa so vseeno smrdele. Sedaj sem prepričana, da smrdijo zaradi tekočega praška in morda, kot sem zgoraj prebrala, tudi mehčalca. Zdaj uporabljam ARIEL v prahu in LENOR AROMATHERAPY pa nikoli več ne smrdi.




Deja -> RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA (15.1.2009 17:00:46)

Meni se je to dogajalo po pranju temnega perila ki sem ga prala na nizkih temperaturah. potem sem dala to perilo ven, v stroj belo perilo le tega oprala na 95, pol pa dala nazaj temno in oprala na 30. ko je bilo temno perilo oprano je lepo dišalo.
Vzrok smrdenja je bila verjetno svinjarija ki se je nabrala v stroju, ceveh... ki se pri 30stopinjah ni sprala v odtok.




kodrana -> RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA (19.1.2009 15:08:20)

ola.

meni pa cunje smrdijo, če dodam mehčalec. zakaj? če dam samo prašek je ok. če pa še mehčalec, pa smrdijo cunje. sploh en dišijo lepo, ampak srdijo. sem razmišljala,da ker posrka mehčalec bolj proti koncu pranja in da ko dela centrifuga, da pač ta vonj spremeni. ali imam na preveč obratih?
pa še zdaj mi je strgalo enkrat črno jopico, ki ima sedaj ogromne luknje in drugič bel pulovar, ki ima majcene luknjice. ima katera s tem izkušnje?




Anonimen -> RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA (19.1.2009 15:28:10)

IZVIRNO SPOROČILO: kodrana

ola.

meni pa cunje smrdijo, če dodam mehčalec. zakaj? če dam samo prašek je ok. če pa še mehčalec, pa smrdijo cunje. sploh en dišijo lepo, ampak srdijo. sem razmišljala,da ker posrka mehčalec bolj proti koncu pranja in da ko dela centrifuga, da pač ta vonj spremeni. ali imam na preveč obratih?
pa še zdaj mi je strgalo enkrat črno jopico, ki ima sedaj ogromne luknje in drugič bel pulovar, ki ima majcene luknjice. ima katera s tem izkušnje?



Nekateri mehčalci se tepejo z določenimi praški.




kodrana -> RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA (19.1.2009 15:36:55)

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: kodrana

ola.

meni pa cunje smrdijo, če dodam mehčalec. zakaj? če dam samo prašek je ok. če pa še mehčalec, pa smrdijo cunje. sploh en dišijo lepo, ampak srdijo. sem razmišljala,da ker posrka mehčalec bolj proti koncu pranja in da ko dela centrifuga, da pač ta vonj spremeni. ali imam na preveč obratih?
pa še zdaj mi je strgalo enkrat črno jopico, ki ima sedaj ogromne luknje in drugič bel pulovar, ki ima majcene luknjice. ima katera s tem izkušnje?



Nekateri mehčalci se tepejo z določenimi praški.



pri vsakem mehčalcu mi smrdijo cenje. pri tašči spodaj ne smrdijo cunje, pa pere z istim praškom in mehčalcem. zanimico. no, sedaj perem brez mehčalca in je ok. pa še bolj "zdravo". ampak vseeno, mi en gre v račun..




benn -> RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA (21.2.2009 19:26:00)

to se zgodi tudi v kombinaciji s mercator tekocim praskom in mercator mehcalcem. ne gresta skupaj. fuj!!!!




triša -> RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA (22.2.2009 19:39:37)

Jaz sem pa opazila da mi včasih smrdijo črne cunje, bele pa nikoli.
Mogoče za to ker jih perem na 90 stopinj, črne pa le na 40-60.
Zato zdaj vse črne gate in nogavice operem na 90, majčke pa posebej na nižji temperaturi in je vredu.




AnciM -> RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA (24.2.2009 13:40:39)

pa še zdaj mi je strgalo enkrat črno jopico, ki ima sedaj ogromne luknje in drugič bel pulovar, ki ima majcene luknjice. ima katera s tem izkušnje?


To se meni naredi, če stroj preveč nabašem. Pri nizkih temperaturah se prašek ne raztopi. Med pranjem se tako kepice - kamenčki praška drgnejo ob cunje in nastane luknjica. Ko sem eno pižamo dobesedno zažgala v stroju, sem si kupila tekoči dash. Pri nizkih temperaturah super opere, nobenih luknjic, dobro se spere, pa še mehčalca ne potrebujem, ker rdeči tako lepo diši.

Predvsem pa manj bašite naenkrat v stroje. Večina strojev ima namreč deklaracijo za 5 kg perila. Boste videle kako malo cunj je to dejansko. Jaz sicer perm več naenkrat. Samo vedno pa lahko potešim noter še svojo pest. Toliko lufta pustim.




marjetica23 -> RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA (24.2.2009 14:00:06)

moje cunje so tudi smrdele, potem pa sem kupila nov pralni stroj zdaj je pa vredu, pa calgon uporabljam




frtalja -> RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA (21.6.2009 13:21:26)

IZVIRNO SPOROČILO: sasonka

Pri meni je bilo isto.Smo razstavili stroj, kar se ga je dalo, očistili vse dele, predvsem vse gumijaste cevi, ki so bile pravo leglo svinjarije in smrdačije. Nato sem skozi pranje spustila neko čistilo Dr.Beckam, iz mullerja, ki je prav temu namenjen. Situacija je sedaj suoer. Poskusi, mogoče uspe tudi tebi.
LpS


sprobala in deluje[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (27.6.2009 21:31:48)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>