noče piti mleka (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Prehrana otrok



Sporočilo


tasi81 -> noče piti mleka (7.12.2008 18:54:42)

Pozdravljene!
Prosim pomagajte. Moj enoletni sine sploh noče piti mleka, niti kakava mu ne spravim po grlu. Včasih se me usmili in poje kakšno skuto ali jogurt, ampak to ni to. Kaj naj storim da bi ga pripravila do tega da bi pil mleko. A je lahko velik narobe če ne dobi mleka? Naj še to dodam, da on če se odloči da ne bo, ne bo, vse leti po zraku.




Petr_a -> RE: noče piti mleka (7.12.2008 19:11:48)

V marsikaterih izdelkih je mleko,dodajađš ga tudi pireju in ostali hrani kajne
Tako da je zadosti




*tajda* -> RE: noče piti mleka (7.12.2008 19:17:21)

Tud moj noče piti mleka,važno je da dobi tri mlečne obroke na dan.Mi rešujemo problem stem,da zvečer in zjutraj dobi jogurt ali skuto,čez dan pa kakšen sirni namaz ali pa sir narezan.Včasih tudi puding.Moj otrok ne mara tudi raznih rižolinov in čokolinov,polente videt noče...




*tajda* -> RE: noče piti mleka (7.12.2008 19:18:33)

Je bil pa par dni že tud čisto brez mlečnih izdelkov ker mi ni hotel niti žličke pojest in je jedel samo sadje in zelenjavo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]Vse kar je bilo mlečnega mu je šlo kar na bruhanje.




Lianna -> RE: noče piti mleka (7.12.2008 20:49:01)

IZVIRNO SPOROČILO: *tajda*

Je bil pa par dni že tud čisto brez mlečnih izdelkov ker mi ni hotel niti žličke pojest in je jedel samo sadje in zelenjavo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Vse kar je bilo mlečnega mu je šlo kar na bruhanje.


Meni gre tudi ob mleku oz. mlečnih izdelkih na bruhanje. Kakav še nekako popijem, pa kakšen sadni jogurt vsak toliko časa tudi pojem. Ampak to je pa vse. Ne maram mleka in mlečnih izdelkov. Zdaj je jasno zakaj, imam intoleranco na laktozo in ponavadi tisti, ki jo imajo ne marajo mlečnih izdelkov. Zato pa jem kalcijeve tablete. Aja pa sojino mleko mu poskusi ponudit.




country -> RE: noče piti mleka (7.12.2008 20:50:13)

Mogoče pa je problem v vrsti mleka?

Pa ne mislim na procent maščobe. Pri nas imamo domače mleko. Ko ga je enkrat zmanjkalo sem ji gres skuhala na alpskem, pa ga ni marala. Okus je drugačen.

Ne vem, če imaš možnost poskusiti ravno z domačim, mogoče pa vseeno s kakim drugim. Tudi Hoferjev je drugačen od LM.

In Res je to, kar je napisala Petr_a: marsikje je mleko zraven.




Hans -> RE: noče piti mleka (8.12.2008 8:31:34)

Tudi mi imamo podoben problem, od enega leta naprej noče mleka in mlečnih izdelkov. Sem celo paniko zaganjala zaradi tega, pa me je pediater potolažil, da nekaterim otrokom mleko do tretjega leta v želodčku ne paše, zaradi nekega encima, in ga zato odklanjamo. Sedej pripravljamo gres, corn flakes, šmorn, palačinke, pire...z veliko muko popije tudi nekaj žličk kakava, pa v vrtcu imamo super vzgojiteljico, ki se zelo trudi pri prehrani.    




ribica. -> RE: noče piti mleka (8.12.2008 10:41:52)

tudi naša prvorojena ni pila nič mleka od 11 ,eseca dalje, ko sem jo negala dojit. Ponovno ga je vzljubila šele pri treh letih.




ribica. -> RE: noče piti mleka (8.12.2008 10:43:08)

joj, sem se zatipkala, pa saj ste me razumeli. Pa še to, z njo je vse ok, eni pač mleka ne marajo. jaz se nisem obremenjevala.




uursa -> RE: noče piti mleka (8.12.2008 11:11:05)

Pri nas sta oba-sin in hči- pila mleko dokler sta imela flaško.Po tem ni ne en ne drugi spil deci mleka.Hči pri 14. letih pije sicer kakav,poje kakšno skuto,sin pa pa pri skoraj 5. poje mlečno edino v vrtcu-pa še to je bilo potrebno kar nekaj časa,da je probal,doma pa kakšno sadno skuto.




*tajda* -> RE: noče piti mleka (8.12.2008 11:17:38)

IZVIRNO SPOROČILO: Lianna

IZVIRNO SPOROČILO: *tajda*

Je bil pa par dni že tud čisto brez mlečnih izdelkov ker mi ni hotel niti žličke pojest in je jedel samo sadje in zelenjavo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Vse kar je bilo mlečnega mu je šlo kar na bruhanje.


Meni gre tudi ob mleku oz. mlečnih izdelkih na bruhanje. Kakav še nekako popijem, pa kakšen sadni jogurt vsak toliko časa tudi pojem. Ampak to je pa vse. Ne maram mleka in mlečnih izdelkov. Zdaj je jasno zakaj, imam intoleranco na laktozo in ponavadi tisti, ki jo imajo ne marajo mlečnih izdelkov. Zato pa jem kalcijeve tablete. Aja pa sojino mleko mu poskusi ponudit.


Moj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] ni hotel jesti mlečnih izdelkov samo par dni,zdaj jih je.Mleko pa odklanja,tako da pomoje ni to vzrok.Soje se pa izogibamo na kilometre.




Anonimen -> RE: noče piti mleka (10.12.2008 8:05:27)

tudi moj ne pije mleka od kar sva se nehala dojiti. edino kar poje mlečnega je kak čokolino(ali kaj podobnega)za večerjo. drugače pa je tudi ostalo hrano, ki je pripravljena z mlekom(pire,...) samo mleko pa ni šans, smo probali tudi kakav ali sladkano in noče niti probat. edino moj ga včasih naheca, da zraven njega kak požirek naredi to je pa tudi vse.
sicer pa tudi sama ne pijem mleka, moj pa ga naravnost obožuje. pač smo si različni[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Kontrakarambolšrauf -> RE: noče piti mleka (6.1.2009 14:11:28)

Še ena takšna katere otrok ne mara piti mleka od nekje prvega RD. Čim pa začuti v ustih mleko (da mu poskušam naliti v kozarček mleko namesto čaja ali soka, bo nagnil in čim bo začutil da je mleko je konec, niti ust več ne odpre). na srečo pa ima rad puding, jogurt, skute......tako da kompenziram na ta način.




janca -> RE: noče piti mleka (9.1.2009 22:09:24)

Tudi naš mali ne pije mleka in ne je mlečnih izdelkov pa ni nič narobe z njim. Tudi jst sem vprašala pediatra, če je to kaj narobe in še celo prosila sem, če mu pregledajo kri itd. da me je res prepričal, da pač ni to nič kritičnega. Tko, da ne se sekirat to ni nič narobe. Je pa zoprno s pripravo zajtrkov. 




botrca -> RE: noče piti mleka (11.1.2009 9:30:40)

Kuhaj mu mlečne stvari gris, polento, riž na mleku... Ali pa probaj kupit kako kašico.  




Naomi -> RE: noče piti mleka (12.1.2009 10:24:10)

nic hudega, tudi nas skorc odkar se je nehal dojiti ne zauzije samega mleka skoraj nic, mogoce dva deci na teden, po zlicki zraven zajtrka ali vecerje...ga pa konzumira v gresu, mlecnem rizu in s polento. In od 13 meseca, ko se je nehal dojiti, se mu nikjer ne vidi da ne eksa mleka ;)))




Stran: [1]