Noče sadja (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


lotty4 -> Noče sadja (13.12.2008 15:44:43)

Ojla

Imamo enajst mesecev staro pučko. Ki veliko stvari rada je, ampak sadja pa noče. V nikakršni obliki, vse pljune ven. Tudi v jogutu ne, to je še večja packarija. Zelenjavo je, meso je tega pa ne.




zmajaz -> RE: Noče sadja (13.12.2008 16:24:37)

Imamo bolj ali manj isti problem. S tem da naša včasih še poje vsaj kako naribano jabolko ali hruško, samo če ji jo dam vsak dan potem tudi tega več noče. En dan je jedla tudi mandarino - naslednji dan pa spet že več ne. Pa poleti še kako breskvico spravimo v promet. Je kar problem s tem sadjem. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Jaz nimam pametnega nasveta - upam, da ima katera druga kak predlog.




Skye -> RE: Noče sadja (13.12.2008 19:29:27)

Naši dve sta nori na banane......a tud tega ne mara?




nuala -> RE: Noče sadja (13.12.2008 20:57:44)

Ali sadja ne je niti takrat, ko je lačna?
Jaz bi na tvojem mestu takrat, ko bi vedela, da bo lačna ( morda na sprehodu, izletu ) ponudila kakšen košček jabolka. Ali npr. za zajtrk na koščke narezano banano.
Če pa ne bo šlo, počakaj nekaj časa in poskusi znova.




sazi -> RE: Noče sadja (13.12.2008 22:39:11)

Nimam nobenega nasveta. Lahko povem le, da naš skoraj 3-letnik ne je NIČ sadja v nobeni obliki. Gleda druge, drugim nosi sadje, sam pa ga ne mara. Če ga namenoma ali po pomoti da v usta, začne pljuvat in si potem z roko drgnit jezik - očitno mu res nekaj ne paše. Pojma nimam, kaj storiti. Ko je bil star okoli enega leta, je še pojedel kdaj kakšno banano, pa kak jabolčni krhelj, potem je pa kar naenkrat začel zavračati vse sadje.




a.jda -> RE: Noče sadja (14.12.2008 10:04:46)

Naša 4 letnica se skoraj zadavi, če poskusi sadje. Pri nas smo kupili Power juicer in vsaj na 2 dni delamo sok iz sadje in zelenjave. V začetku ni hotela piti, potem pa je dobila na izbiro ali bo pojedla ali popila in od takrat sokec vedno popije.




lotty4 -> RE: Noče sadja (14.12.2008 15:35:31)

Tudi mi smo probali že sokcom, pa me tko pogleda kot bi mi hotela rečt, mami kje maš pa čaj.  mnogo je bilo slišati, ko sva začeli z uvajanjem goste hrane, pa je to bila banana, pa nadaljevali sva z jabučkom, pa hruško, tvoj otrok ne bo jedel zelenjave. Ni ji problem zmazati  korečkov pire, pa brokoli,ohrovt, grah.... A sadje je cela "packarija".
Če jo hočem mal na hecat in ji v usta kar vtaknem sadje, ga tako na hitro izpljune, pa tako se krega da kar brunda.




Stran: [1]