polenta, gres, prosena kaša, mlečni riž in podobne zadeve (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


KRISSY -> polenta, gres, prosena kaša, mlečni riž in podobne zadeve (14.12.2008 21:39:13)

Še nekaj me zanima. Moj mali je star 9+ meseca pa sem mislla da bi mu namesto milupinih kašic, čokolinotov, itd. dajala polento in te podobne zadeve. Kako jim jih ve pripravite? Na alpskem (no ja, kravjem) mleku al na vodi? Zdj če bi mu dajala vsak dan tm nekje 1-2dl mleka z polento ipd. Al je to preveč? Kolk sploh lah tega mleka spije? Ker na vodi mu ni dobr.. sm pa nardila tko da sm mu skuhala polento v mleku, tko čist gosto..pol sm pa razredčila z AM.. mu je blo ušeč.. 




benika -> RE: polenta, gres, prosena kaša, mlečni riž in podobne zadeve (14.12.2008 21:48:50)

Jaz mu kuham polento na vodi, gres in riž pa na alpskem mleku. Če malemu na vodi kuhana polenta ne odgovarja, mu jo pač skuhaj na mleku.

2 dl mleka ni preveč (alpskega), naš mali ga popije cca. 0,5l na dan (2x na dan po steklenički in ena mlečna jed).




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (14.12.2008 22:00:23)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




melanija -> RE: polenta, gres, prosena kaša, mlečni riž in podobne zadeve (14.12.2008 22:17:34)

Itak če skuhaš polento ali gres na mleku - alpskem je vse skupaj prekuhano, zakaj pa mu ga ne bi dala. In če se ti že zdi da bi preveč kravjega mleka popil v celem dnevu pa ga malo razredči, da ne bo tako močno.

Alpsko mleko 3,5 je zame skoraj voda v primerjavi z pravim domačim mlekom.




CatJa -> RE: polenta, gres, prosena kaša, mlečni riž in podobne zadeve (14.12.2008 22:22:05)

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

jz kuham vse na vodi in dodam AM - KM mu vsaj do 1,5 leta ne bom dajala.



Enako. Edino mleko mu bom že dala po 1. letu.




Tisana -> RE: polenta, gres, prosena kaša, mlečni riž in podobne zadeve (15.12.2008 7:38:22)

Kuham vse na vodi ali pa v t.i. čorbah [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




inesc -> RE: polenta, gres, prosena kaša, mlečni riž in podobne zadeve (15.12.2008 19:42:02)

Tudi jaz mu kuham vse na vodi. Mleka ne bo dobil vsaj do 1 leta.




madasa -> RE: polenta, gres, prosena kaša, mlečni riž in podobne zadeve (15.12.2008 19:58:26)

Lahko pa skuhaš na vodi in dodaš malo svežega sadja. Npr. proso+naribano jabolko in banana.
Lp




marelicaa -> RE: polenta, gres, prosena kaša, mlečni riž in podobne zadeve (15.12.2008 20:16:40)

Že svakinja je kuhala svoji hčerki, sedaj pa tudi jaz svoji na jabolčnem kompotu. Skuham kompot, jabolka zmiksam, na ''vodi'' pa skuham polento, pšenični ali pirin zdrob, ter dodam čežani. Včasih za večerjo dodam še košček banane.




botrca -> RE: polenta, gres, prosena kaša, mlečni riž in podobne zadeve (20.12.2008 9:25:41)

Ko je bil star 9 mesecev sem vse mešala z aptamilom. Pri 11 mesecih sem začela kuhat z mlekom (3,5mm ljubljanske mlekarne - je fajn mastno) nikoli nisem na vodi, ker ko sem pirino kašico probala mešat z vodo mi je bila ogabna[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image].
Star pa je eno leto in 12 dni [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].




pikica_30 -> RE: polenta, gres, prosena kaša, mlečni riž in podobne zadeve (20.1.2009 13:06:51)

mene pa zanima, ali te stvari (polenta, gres, prosena kaša...) kupite navadne kot za odrasle ali obstajajo posebne za dojenčke? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




josephine27 -> RE: polenta, gres, prosena kaša, mlečni riž in podobne zadeve (20.1.2009 14:03:40)

 zaenkrat kuham na vodi in kasneje primešam prilagojno mleko. Zdaj ima 8 mesecev, ko bo star 10 bom poskusila na svežem mleku




lady1 -> RE: polenta, gres, prosena kaša, mlečni riž in podobne zadeve (20.1.2009 19:41:42)

Jaz mu vse te stvari kuham na riževem mleku in ga ima zelo rad, ker je malo sladek okus (vendar je brez sladkorja) Kravjega mleka pa mu ne bom dajala do 1 leta.




Tisana -> RE: polenta, gres, prosena kaša, mlečni riž in podobne zadeve (21.1.2009 11:31:36)

IZVIRNO SPOROČILO: pikica_30

mene pa zanima, ali te stvari (polenta, gres, prosena kaša...) kupite navadne kot za odrasle ali obstajajo posebne za dojenčke? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
 Gresa ne jé, ostalo kupujemo "za odrasle". Sicer pa, kolikor vem, gres, pirina kaša, kaša ne vem kolkih žitaric ipd. obstaja tudi za dojenčke. Na začetku, ko pojejo bolj malo in ko jim kuhamo posebej, je mogoče res bolj praktično pripraviti ene od teh kosmičev.




Zofy -> RE: polenta, gres, prosena kaša, mlečni riž in podobne zadeve (21.1.2009 13:26:56)

IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

jz kuham vse na vodi in dodam AM - KM mu vsaj do 1,5 leta ne bom dajala.



Enako. Edino mleko mu bom že dala po 1. letu.


Enako. Se še nisem odločila kdaj bom s KM začela. V pire že, kot samostojen obrok (pijača), pa še ne.
Jaz tudi ajdovo kašo al pa pirin kuskus skuham na vodi malo bolj na redko in dam pol npr. 5 miric AM in je kot bi bilo na mleku kuhano. Zraven dam malo pretlačene banane (1/4), da je jed bolj sladka.




pingo80 -> RE: polenta, gres, prosena kaša, mlečni riž in podobne zadeve (21.1.2009 13:33:01)

Mi sicer še ne jemo goste hrane (5 mesecev), ampak kolegica pa kuha polento na "mešanici" mleka in vode, pol pa zraven pretlači še pol banane in mali (10 mesecev) z veseljem mljaska. 




Stran: [1]