botrstvo ali posvojitev na daljavo (Polna verzija)

Forum >> [Zanositev] >> Posvojitev, rejništvo



Sporočilo


neni -> botrstvo ali posvojitev na daljavo (15.12.2008 9:42:32)

Zdravo!

Prebrala sem spodnjo temo in se vanjo nočem "vtikati", mi je pa dalo odgovor na eno drugo vprašanje.

Že nekajkrat sem razmišljala o posvojitvi na daljavo, spodaj pa je ena omenila botrstvo. Sem že poslala mail na njihov naslov in čakam, da me kontaktirajo - Društvo Humanites, Resljeva cesta, Ljubljana.

Moje vprašanje pa je: ali imate kakšne izkušnje z njimi, ali jih poznate, ali ste kaj slišali o njih.
Kot pravim, resno razmišljam o tem, ampak bi pa rada, da bi ta denar prišel natančno temu otroku v roke (ali v dobro), da nebi bil to kakšen nateg.

Prosim vas za sodelovanje, mogoče ima katera izkušnje tudi drugje ali z Unicefom.

lp Neni




ribica. -> RE: botrstvo ali posvojitev na daljavo (15.12.2008 11:14:08)

tudi če sodeluješ z Misijonskim središčem slovenije ni to noben nateg. Denar sicer ne pride otroku direkt v roke, ampak mu pa plača šolo. Vsako leto te potem obveščajo kako napreduje in ti pošljejo celo spričevalo, tako da ni variante da ta denar ni v pravih rokah. Pa sploh ne da bi zdaj kakšno krščansko reklamo delala.




neni -> RE: botrstvo ali posvojitev na daljavo (15.12.2008 11:33:42)

Hvala Ribica, sej nisem mislila njemu v roke, ampak da je njemu namenjeno.
Zanima me, če ti z njimi sodeluješ, če si ti tudi botra, kakršnokoli pomoč pri odločitvi.
Sem šla na njihovo spletno stran (misijonsko središče) in je več držav, več možnosti.

Jaz pa bi rada še kakšno informacijo, mogoče osebno izkušnjo.

lp Neni




Anonimen -> RE: botrstvo ali posvojitev na daljavo (15.12.2008 21:15:59)

Midva sva botra dvema otrokoma.
Denar ne dobijo direkt v roke, gre pa za njih. Ti pa točno povedo koliko od doniranega denarja je šlo za administracijo in njihove stroške.
Dobiš pa sliko od otroka, podatke o njemu in družini, kako napreduje v šoli, kaj so vse naredili v njihovi vasi, lahko mu pišeš za praznike, lahko ga greš obiskat....




neni -> RE: botrstvo ali posvojitev na daljavo (16.12.2008 8:27:37)

Brisačkarica, preko katere organizacije sta pa botra (Humanitas, Misijonsko središče) in v kateri državi?
Hvala

lp Neni




Kerensa* -> RE: botrstvo ali posvojitev na daljavo (16.12.2008 8:29:45)

Čisto iz firbca, no - koliko pa to botrstvo stane? In, mimogrede - a ni obveščanje enkrat letno premalo?




Anonimen -> RE: botrstvo ali posvojitev na daljavo (16.12.2008 8:40:32)

Prek humanitasa.
V severni gani.
Fantek in punčka(različne družine).
22€ za vsakega

Kar se tiče poročanja enkrat letno....men se ne zdi premalo. Saj če hočeš ti večkrat. Pač administracijo hočejo čim bolj zmanjšat. Zdej al hočeš res pomagat, al pa poročila brat da si ego pumpaš.....pač ljudje smo si različni.




neni -> RE: botrstvo ali posvojitev na daljavo (16.12.2008 8:44:59)

Hvala Brisačkarica, se bom sigurno za eno varianto odločila.
Si od nekdaj želim in to željo si bom v letu 2009 izpolnila.

Srečno

Neni




mika -> RE: botrstvo ali posvojitev na daljavo (24.12.2008 10:57:30)

NENI, hvala za to temo.  Ko sem jo prebrala sem se takoj prijavila za botrstvo. Ravno včeraj sem dobila sliko in podatke o fantku iz Mjanmarja.
uh, kr na jok mi je šlo.




neni -> RE: botrstvo ali posvojitev na daljavo (24.12.2008 12:17:59)

Mika

Me veseli, da sem te vzpodbudila.
A lahko verjameš, da jaz še nisem prišla do "svojega otroka". Na Humanitasu so mi odgovorili, da nimajo prostih dosjejev. Pa sem se jim oglasila takoj tisti dan, ko sem odprla temo.
Pri meni gredo te stvari vedno težje, že svojega dragega sinka sem čakala toliko let.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

Vendar pa bom vztrajala, ker sem borka. Se mislim tudi osebno oglasit na tem društvu pa jim ponuditi kakšno pomoč, ker bi rada delala nekaj za svojo dušo. Mogoče samo vzpodbujala nove botre (to mi gre fino, a ne Mika??) [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

Lepo se imejte

Neni




neni -> RE: botrstvo ali posvojitev na daljavo (27.12.2008 14:37:37)

Mika!
Sem prehitro pojamrala, ni vse tako črno.
Na božični večer, 24.12. sem dobila podatke o fantku, tako da imamo tudi mi svojega drugega sinčka. Imamo 4 letnega fantka iz Angole.
Tudi jaz sem jokala, kot dež....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image]
Jupi!!!!

lp Neni




Stran: [1]