Zdravilo TobraDex (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


DaniNeli -> Zdravilo TobraDex (26.12.2008 15:07:32)

Mene zanima ali mogoče katera ve,koliko časa so lahko kapljice TobraDex odprte-načete?Ker sem po pomoti verjetno vrgla staran škatlico,kar pa ni v moji navadi.




melanija -> RE: Zdravilo TobraDex (26.12.2008 15:25:00)

Ponavadi take odprte stvari so dobre tja do 1 meseca, več po moje ne. Mi smo imeli Tobrex kapljice pa mi je v lekarni rekla da so dobre odprte samo 3 tedne, potem naj jih zavržemo.




DaniNeli -> RE: Zdravilo TobraDex (26.12.2008 15:31:58)

Verjetno sem se tudi ime zmotila[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].Zdaj bom skočila v Koper k dežurnemu,da nam da recept za nove.




Gina -> RE: Zdravilo TobraDex (26.12.2008 15:45:01)

PO moje se nisi nič zmotila. Obstajajo samo antibiotične kapljice, pa tudi take, ki so kombinirane z enim kortikosteroidom. Lahko dobiš tobrex ali tobradex, ali maksidex (pisat ne znam pravilno, se jim pa nekako tako reče) ali kaj vem kaj še vse sorte različnih kapljic. Pri tako močnih zdravilih je vedno boljše, da ti jih napiše zdravnik, ker so prav za določeno stanje oči. Nekaterih kapljic ne smeš jemati več kot 5 dni skupaj, pa ne čez določeno dozo na dan, tako da se ni za hecat. Če imaš vnetje moraš dobiti antibiotik, če imaš kaj drugega, recimo kombinacijo alergije z vnetjem, nekaj drugega pa tako naprej.. Drugače so pa načeloma te kapljice ok cca 4 tedne po odprtju.




binica -> RE: Zdravilo TobraDex (29.12.2008 14:37:52)

3 tedne




Stran: [1]