sojini mlečni izdelki (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Alergija



Sporočilo


abo m -> sojini mlečni izdelki (12.4.2005 21:12:18)

Halo!

Zanima me kje kupujete sojino mleko, jogurte, pudinge... Moja pikica ima nevrodermitis in je najverjetneje alergična na mleko in mlečne izdelke tako vsaj predvideva njena zdravnica, 9.6. smo naročeni na testiranje da bomo videli na kaj je sploh alergična.:zmeden2: Če je na mleko bi vas prav lepo prosila če mi lahko napišete kje kupujete sojine mlečne izdelke in podobne stvari ki jih lahko zaužijejo, kajti v lekarni sem vprašala za mleko pa je grozno drago 3500 ena škatla pa me zanima, če se kje dobi ceneje?:zmeden:
Stara je devet mesecev.

lp abo m




willma -> sojini mlečni izdelki (12.4.2005 21:17:04)

Mi jih kopujemo kar v Sapru (najceneje)....na dietnem oddelku, drugače pa jih prodajajo tudi v specializiranih trgovinah z zdravo in dietno prehrano.

Kaj pa namesto sojinega mleka kar prilagojeno mleko?....Veliko ceneje!




Divja vijolica -> sojini mlečni izdelki (12.4.2005 21:23:42)

Nam je dietetik odsvetoval sojino mleko, ker če ima otrok alergijo na kravje mleko, lahko hitro razvije tudi alergijo na sojino mleko. Lahko ga sicer uživa, vendar v majhnih količinah. Če bo alergična na mleko pa itak dobiš pregomin (nadomestno mleko), ki je na recept in tako zastonj.

:)




Janeja -> sojini mlečni izdelki (12.4.2005 22:10:45)


Jaz sem Janu dajala riževo mleko, ki ima za moje pojme dosti boljši okus kot sojino. Kupla pa sem ga u Intersparu - 1 liter cca. 650,- SIT (pred enim letom!).
Na recept pa sva dobila tudi Pregomin - prilagojeno mleko za alergike.





Natasa-6 -> sojini mlečni izdelki (13.4.2005 6:44:59)

Mi uporabljamo riževo in ovseno mleko. Sta skoraj brez okusa, medtem ko se je potrebno na okus sojinega mleka navaditi. Kupujem pa v Mercatorju, je cenejše kot v Intersparu - ovseno je malo manj kot 400 Sit, riževo pa 500 Sit. Uporabljamo pa sojine joggurte in pudinge.




darjatimci -> sojini mlečni izdelki (13.4.2005 7:34:20)

Interspar najdražji,DM, Muller in Mercator pa cenejši.




maja2 -> sojini mlečni izdelki (13.4.2005 7:37:22)

Naš je tudi alergičen na kravje mleko in na žalost je razvil tudi alergijo na sojo :((.
Pregomin tudi ne prenaša najbolje (dobi drobne pikice po dekolteju). Sicer pa-kdo bi ga prenašal-je ogabnega okusa :(.
Trenutno smo na riževem mleku (tega ma rad, ker je sladkega okusa). Kupujemo ga pa v DM-tu je najcenejši od njihove blagovne znamke Alnatura. Stane cca 450 SIT.

Zdaj čakamo na kontrolne teste iz pediatrične. Upam, da je alergija mimo.




ajda11 -> sojini mlečni izdelki (13.4.2005 17:02:45)

Tudi moja hči ima alergijo na mleko in na našo srečo sojo dobro prenaša. Jaz za pripravo riževih kašic kupujem adaptirano mleko iz soje. To je MILUPIN sOM in je mleko v prahu od novorojenčka dalje. Najcenejši je v drogeriji Muler, kjer staneta dva zavoja po 300g
2375 sit. Ista škatla je v DM 3100 sit. Meni osebno in tamali tudi je zelo dobrega okusa, sploh v primerjavi z literskim tetrapakom sojinega mleka, ki ga jaz ne spravim dol. To še za v kavo ni. Bom pa po vaših nasvetih probala riževega. Drugače pa jogurte in pudinge kupim v Mercatorju ali Šparu, kakor kdaj in so zelo dobri.

Mi bomo sicer začeli z uvajanjem mleka, ki je po bicom terapijah sedaj negativen in me je kar malo strah.





Stran: [1]