Postavljanje na noge, zvijanje stopal.. (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček >> Razvoj otroka, razvojna ambulanta



Sporočilo


julči -> Postavljanje na noge, zvijanje stopal.. (17.1.2009 18:07:09)

Naša 8m je začela sama vstajati in ob opori tud premakne noge, ampak pri tem je taka kot bi plesala twist. Sem jo slekla da je imela bose noge in to prav grozno izgleda, stopala čist zvije, malo na nartu, prsti so zviti, sicer se pol včasih sama popravi, drugač jo jaz...In kar dolgo tako vztraja... tud v posteljci ko vstane jo vedno dobim v stoječem položaju. A je to vse ok? Ker meni se drugač zdi kar prekmalu, ampak vse nardi sama, tko da... 




melanija -> RE: Postavljanje na noge, zvijanje stopal.. (17.1.2009 18:10:14)

Moj je shodil ko je imel 9 mesecev, brez pomoči in brez forsiranja. Pri 7 mes se je začel plaziti in kamalu tudi vstajat in hodit ob kavču in mizici.
Če se sama dviguje pusti jo, se že čuti dovolj močno da to naredi.




katra55 -> RE: Postavljanje na noge, zvijanje stopal.. (17.1.2009 18:45:58)

Če se sama dvigne je že dovolj močna, da to zmore in s tem ni nič narobe.
Tudi moja je zvijala nogice na začetku, potem pa ne več.




Naja31 -> RE: Postavljanje na noge, zvijanje stopal.. (17.1.2009 20:58:42)

Ni prekmalu.
Moj mlajši sin se je začel dvigovati na noge 1 mesec nazaj, pri 8ih mesecih in pol. Mislim da v tej starosti kar vsi to počnejo in je normalno. Sicer pa otrok to začne početi ko je pripravljen,tako da....




Amam -> RE: Postavljanje na noge, zvijanje stopal.. (19.1.2009 13:58:58)

Ko se otrok sam dvigne, je zagotovo dovolj močan za to. Eni začnejo že pri 7h drugi pa se še pri letu plazijo, pa je z vsemi vse ok. - odvisno od razvoja otroka.

Nogice pa zvija, ker se še ne zna lepo opreti nanje. Jaz sem našemu popravljala stopalca. Kakih 14 dni je še majavo stopal in zvijal stopalca, potem je pa kar na lepem lepo stopil in začel hoditi ob opori.




TinKiCa1 -> RE: Postavljanje na noge, zvijanje stopal.. (19.1.2009 20:18:13)

to ni tak problemček ja..jst sm naši rekla na začetku da je res prava baletka..tolk v špički še ni hodila:) heh..zedj pa že lepo stopi na nogice, godi okoli..samo še spusti se en dan in bo brez opore šibala!! :) in meni se zdijo te meseci čisto normalno!! jaz nisem nič nogice preveč popravljala!! saj sami ugotovijo kaj kako..še preveč so brihtni:)




Amam -> RE: Postavljanje na noge, zvijanje stopal.. (20.1.2009 13:25:13)

Ja res, stopalc ni treba popravljat, ker otrok kmalu ugotovi sam kako se prav stopi. Jaz sem mu jih popravljala, ker mi je blo težko gledat tako zvite.




Stran: [1]