Abrazija in UPN (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Spontani splav



Sporočilo


grahek85 -> Abrazija in UPN (19.1.2009 1:28:29)

Zdravo.
Zanima me, kakšna je razlika med abrazijo in umetno prekinitvijo nosečnosti oz. "klasičnim" splavom (grozno se sliši, vem, ampak ne vem, kako bi drugače napisala). Tehnično gledano, z vidika samega posega. Kot sem uspela razbrati, je abrazija po SS bolj pravilo kot izjema. Sklepamo lahko torej, da ginekologi abrazijo obravnavajo kot relativno varen in upravičen poseg, sploh v nekoliko daljših nosečnostih. Hkrati pa imam polno različnih informacij o težavah po splavih, od raznih vnetij pa do trajnih neplodnosti. So te kotradiktorne inforacije torej nastale zato, ker gre res za dva različna posega ali zgolj zaradi različnega koteksta dogajanja[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]   




Erdbeere -> RE: Abrazija in UPN (19.1.2009 7:30:54)

to je v bistuv isti poseg, samo dva različna izraza, če mene vprašaš.




kepica -> RE: Abrazija in UPN (19.1.2009 7:45:12)

Bi rekla, da imaš prav, Erdbeere. V vsakem primeru se gre za odstranitev ploda in nima smisla da bi bil postopek kaj drugačen.




tassika -> RE: Abrazija in UPN (19.1.2009 7:46:40)

Tudi jaz mislim da je enako, samo ne vem kaj je pa tista tabletka, ki ti jo dajo, da plodku neha srček bit, ne vem kdaj in kako se to prakticira. Jaz sem imela SS z abrazijo in takrat so mi rekli, da jo delajo zato, da ne pride do kasnejših komplikacij, da slučajno ne ostane kaj notri in se ne vname.




Anonimen -> RE: Abrazija in UPN (19.1.2009 8:08:58)

Abrazija mislim,da je čiščenje maternice po SS,UPN je pač umetna prekinitev nosečnosti,al s tabletko al ne vem s čim...




Stran: [1]