obdobja porasta teže (dojenje) (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


afrika -> obdobja porasta teže (dojenje) (15.4.2005 8:56:24)

Večkrat sem že zasledila, da so v prvih mesecih določena obdobja, ko se dojenček kar naenkrat začne več dojiti, pa mamicam takrat malo primanjkuje mleka - pa se seveda potem z uravnavo povpraševanja spet vse uredi.

No, mene zanima kdaj nastopijo takšni porasti.




piščanc -> obdobja porasta teže (dojenje) (15.4.2005 9:54:48)

baje da tretji, šesti teden in tretji mesec

rečmo, da vsaj približno drži, dan gor ali dol

v glavnem, ko hoče jest, naj je,




Mojca P. -> obdobja porasta teže (dojenje) (15.4.2005 9:58:30)

Obdobje je pri vsakem drugacno in razlicno pogosto. Najveckrat je povezano s tem, koliko otorocek sodeluje, je aktiven, ker pri tem hitreje porabi, kar poje.
Moj nasvet je, da ne smes prehitro obupat, preden das dodatek poskusi najprej pogosteje dojit, ce pa je dete se vedno lacno pa pac dodajas. Pa vseeno ne prehitro, da ne bi s tem popolnoma zamanjal obrok.

No, pa cuc ne dat s preveliko luknjo, ker je prevec komot in se jim potem ne da vec na zizo matrat.
Vsekakor je pa pri kolicini mleka (poleg povezanosti s pogostostjo hranjenja) pomembno, da veeeliko pijes; dekleta pa priporocajo se sezamov caj, ki baje strasno povecuje kolicino mleka.:rozica:




afrika -> obdobja porasta teže (dojenje) (15.4.2005 10:14:46)

Hvala, punci - saj pol smo pa že očitno mimo tahujšega. Bomo čez par dni tri mesece dopolnili, pa nismo sploh nič porajtali, da bi se kaj dogajalo. Ja, kot praviš, Mojca P., čajčki so očitno čarobni napitek pri tej zadevi - se rada nalivam z njimi (že od nekdaj, zdaj pa sploh) in mamo mlekca dovolj. Me je samo teoretično zanimalo, da vem malo bolj pazit. A kasneje je tut še kaka zanka v porasti?




piščanc -> obdobja porasta teže (dojenje) (15.4.2005 10:21:53)

vsak dan bodo presenečenja, še pri štirih letih

ena mamica pravi, da je konec ko gre otrok sam na morje :)-




afrika -> obdobja porasta teže (dojenje) (15.4.2005 10:30:15)

:)-:)-:)-:)-:)-

Pa kaj bi brez presenečenj???




nežre -> obdobja porasta teže (dojenje) (18.4.2005 12:49:40)

Pri nas je to obdobje nastopilo po dopolnjenem tretjem mesecu, skoraj že bolj proti četrtemu.




Stran: [1]