RE: Partner zahteva splav (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družina in partnerski odnosi



Sporočilo


metka_zone -> RE: Partner zahteva splav (3.2.2009 12:47:57)

Tudi jaz tko mislim.Brezveze vse skupaj, zdaj je najboljše da obdrži otroka in ga ima lepo, kako naprej, bo pa čas prinesel svoje.Zdi se mi samo napačno, da nekatere obsojate tipa, ko je pa ona glih tko kriva. Bi pa držala noge skupaj, on pa svojga noter!Eh, koliko je še takih punc in žensk, pa pol toliko ne lažejo svojem partnerju, na koncu se pa vse lepo uredi.




Liya -> RE: Partner zahteva splav (3.2.2009 13:51:52)

Metka zone ne moreš govorit,ker nisi na istem kot ona in upam da ne boš nikoli.
Jaz jo razumem ker sem bila na istem,samo da mi je bilo takrat 22let,pa je
zahteval naj splavim,če be bi bila takrat slučajno noseča.
Vendar  NE bi pod nobenim pogojem,ker imam jih imam neskončno rada.
Raje bi pustila partnerja takrat,kot pa da bi morala nardit kaj takega.

No sedaj pa moj srček greje 18 mesecev stara punčka,ki mi pomeni vse na svetu.
Seveda z istim partnerjem.





metka_zone -> RE: Partner zahteva splav (3.2.2009 14:54:58)

Poglej, jaz sem strogo proti splavu! Ko sem bila prvič noseča pri 22 je bilo pri meni tudi govora o tem zaradi moje šole in financ, ampak nisem popustila in sedaj imava dve leti starega sinka,pa tudi šola in finance so nama stekle.Vendar je to popolnoma drugače kot v njenem primeru.Nisem rekla, naj dela splav ali klaj podobnega,samo če se dva nekaj dogovorita mora to držati.Največje posledice,če se slučajno ne pobotata ,ker mu je rekla da ni njegov,bo nosil ubogi otrok.Vem pa da če se postavim v njeno situacijo ( leta in vse to ),bi se na vse kriplje trudila imeti otroka, že zaradi nagona po njem.




Anonimen -> RE: Partner zahteva splav (3.2.2009 15:09:16)

Sej na koncu se bo itak sama odločila kaj bo naredila. Sicer pa mislim, da se je njej prebudilo materinsko čustvo.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Klinc gleda in dec, bo pa sama z otrokom, sej ne bo ne edina ne zadnja na tem svetu.




Anonimen -> RE: Partner zahteva splav (3.2.2009 15:13:05)

IZVIRNO SPOROČILO: metka_zone

Poglej, jaz sem strogo proti splavu! Ko sem bila prvič noseča pri 22 je bilo pri meni tudi govora o tem zaradi moje šole in financ, ampak nisem popustila in sedaj imava dve leti starega sinka,pa tudi šola in finance so nama stekle.Vendar je to popolnoma drugače kot v njenem primeru.Nisem rekla, naj dela splav ali klaj podobnega,samo če se dva nekaj dogovorita mora to držati.Največje posledice,če se slučajno ne pobotata ,ker mu je rekla da ni njegov,bo nosil ubogi otrok.Vem pa da če se postavim v njeno situacijo ( leta in vse to ),bi se na vse kriplje trudila imeti otroka, že zaradi nagona po njem.


ja tud če sta se dogovorila da ne bosta imela otrok je vedel da ona ne  more uporabljati KT in če jih on ne bi hotel imeti bi si lahko nataknil kondom.

ne da je sexal brez zaščite ne vem kak ga moraš tko zagovarjati. Ravno toliko možnosti je imel poskrbet za zaščito kot ona. V katerem pravnem zakonu je napisan da mora zmeram za zaščito poskrbeti ženska. Je moški glih tko odgovoren  poskrbet če ne želi imeti otrok.




lukec -> RE: Partner zahteva splav (3.2.2009 16:59:42)

 
IZVIRNO SPOROČILO: vandame

IZVIRNO SPOROČILO: metka_zone

Poglej, jaz sem strogo proti splavu! Ko sem bila prvič noseča pri 22 je bilo pri meni tudi govora o tem zaradi moje šole in financ, ampak nisem popustila in sedaj imava dve leti starega sinka,pa tudi šola in finance so nama stekle.Vendar je to popolnoma drugače kot v njenem primeru.Nisem rekla, naj dela splav ali klaj podobnega,samo če se dva nekaj dogovorita mora to držati.Največje posledice,če se slučajno ne pobotata ,ker mu je rekla da ni njegov,bo nosil ubogi otrok.Vem pa da če se postavim v njeno situacijo ( leta in vse to ),bi se na vse kriplje trudila imeti otroka, že zaradi nagona po njem.


ja tud če sta se dogovorila da ne bosta imela otrok je vedel da ona ne  more uporabljati KT in če jih on ne bi hotel imeti bi si lahko nataknil kondom.

ne da je sexal brez zaščite ne vem kak ga moraš tko zagovarjati. Ravno toliko možnosti je imel poskrbet za zaščito kot ona. V katerem pravnem zakonu je napisan da mora zmeram za zaščito poskrbeti ženska. Je moški glih tko odgovoren  poskrbet če ne želi imeti otrok.


Ti si že nevemkatera, ki to trobimo, ampak enim preprosto ta 50:50 ne potegne. Mam občutek, kot bi se z najstnicami kregale (mogoče pa se[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] )!
Kako ne morejo dojeti, da je ženska prevzela svojo odgovornost, moški pa je noče in ga potem še zagovarjajo?
Sicer pa je pajci tko že najbrž obupala nad nami in ta debata bo trajala v nedogled ... Pajci pa se bo takrat že lahko veselila prvega zobka svojega škratka. Še enkrat lepo, lepo nosečnost želim. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/pikapoka2.gif[/image]




Misek -> RE: Partner zahteva splav (3.2.2009 17:08:10)

IZVIRNO SPOROČILO: pravljica
ampak oče mu bo potem povedal, da itak ni njegov pravi oče, kaj boš pa potem?


Ne vem zakaj se ob te njene besede vsi spotikate. Rekla mu je, verjetno sta si rekla marsikaj. In on ocitno ve, da je otrok njegov in ona ve, da je otrok njegov. ce se s tem ne bo strinjal, se bo dokazovalo. In kaj je pravzaprav pomembno kaj bo tip, ki si otroka sploh ne zeli povedal otroku - enkrat po nevem koliko letih. Morda se sploh ne bo hotel ni videvat ni pogovarjat o otroku ali s tem otrokom.

In na to kaj bo potem (iz inicialnega posta) - kaj pa naj bi? Zivela bo normalno naprej. Pa menda ni neumna, da ji bo celo zivljenje odvisno od parih, morebitnih besed tega cloveka.
Konec koncev vedno ima na razpolago strokovno pomoc okoli vprasanj, ki jo bodo mucile okoli otroka - kako in kaj razloziti otroku, ko bo za to cas.




Misek -> RE: Partner zahteva splav (3.2.2009 17:08:59)

IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: pajci

ali imate zame kak nasvet?



Mam. Pokliči svojo najboljšo prijateljico in pejta na čvek. Tukajle boš dobila samo moraliziranje in se boš počutila še slabše.
Kar je, je. V svojem življenju si najbrž že večkrat bila na dnu in torej veš, da od tam poti vodijo navzgor. Srečno!



Se prikljucim nasvetu. Uzivaj kolikor se da.




Čupka -> RE: Partner zahteva splav (3.2.2009 17:16:12)


IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: pajci

ali imate zame kak nasvet?



Mam. Pokliči svojo najboljšo prijateljico in pejta na čvek. Tukajle boš dobila samo moraliziranje in se boš počutila še slabše.
Kar je, je. V svojem življenju si najbrž že večkrat bila na dnu in torej veš, da od tam poti vodijo navzgor. Srečno!



Se prikljucim nasvetu. Uzivaj kolikor se da.


Tudi jaz se pridružujem. Sem že prej napisala cel roman, pa ni šlo naprej. Uživaj! Otrolček je tvoj. Res da ni bil načrtovan, kar pa še ne pomeni, da je napaka! Res da sta bila neodgovorna, kar pa ne pomeni, da boš neodgovorna še naprej. Glede na to, da od očeta ne pričakuješ nič, se mi ne zdiš neodgovorna. Kaj boš otročku povedala glede očka, bo pa čas pokazal. Sedaj tudi slučajno ni čas, da si s tem razbijaš glavo s tem.
Uživaj, bejbi! Mamica boš!!!




pravljica -> RE: Partner zahteva splav (3.2.2009 18:45:08)

Kako ne morejo dojeti, da je ženska prevzela svojo odgovornost, moški pa je noče in ga potem še zagovarjajo?


Noče? On bi pač prevzel odgovornost na drug način. Zame je tudi, če se odloči za splav, čist odgovorno in ja, jaz ga zagovarjam. Če se je on odločil, da ne bo imel otrok, normalno, da je takoj pomislil in predlagal splav.




Anonimen -> RE: Partner zahteva splav (3.2.2009 18:55:53)

IZVIRNO SPOROČILO: pravljica

Kako ne morejo dojeti, da je ženska prevzela svojo odgovornost, moški pa je noče in ga potem še zagovarjajo?


Noče? On bi pač prevzel odgovornost na drug način. Zame je tudi, če se odloči za splav, čist odgovorno in ja, jaz ga zagovarjam. Če se je on odločil, da ne bo imel otrok, normalno, da je takoj pomislil in predlagal splav.


sej ko bi pa ona pisala kak naj naredi splav bi jo pa spet napadal kak je neodgovorna in naj pomisli na tiste ki jih ne morjo  imet in bla bla bla tko dalje.  spet bi bla ona vsega kriva.

sej če ni hotel imeti otrok nej bi pa tisti kurčev kondom gor nataknu pa bi blo, ne da je taprvo govoru da jih noče pol neodgovorno sexal, pol se ga je še en čas veselil pol pa kr na enkrat splav predlagal.

pa tud brez enega kurčevega (se oproščam za izraz) dedca bo ta otrok gor zrasel pa mogoče se bo še bolje imel.

Pajci ne oziraj se na take komentarje kot jih majo ene ti sam uživaj sedaj med nosečnostjo, sej boš vidla ko ga boš držala v rokah in ti ne bo žal za to odločitev da si ga obdržala.

čim lepšo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/nosecka.gif[/image] ti želim pa čim manj stresov.





Anonimen -> RE: Partner zahteva splav (3.2.2009 18:58:50)

IZVIRNO SPOROČILO: pravljica

Noče? On bi pač prevzel odgovornost na drug način. Zame je tudi, če se odloči za splav, čist odgovorno in ja, jaz ga zagovarjam. Če se je on odločil, da ne bo imel otrok, normalno, da je takoj pomislil in predlagal splav.



pravljica a to je zate najboljša rešitev al kaj prej nej bi si kondom nabavu če pa ni mel za ta trapast kondom nej bi si pa sposodu nek zanga.

matr ste ene pametne ne vem kak bi se ve počutle v njeni koži.




pravljica -> RE: Partner zahteva splav (3.2.2009 20:21:22)

sej ko bi pa ona pisala kak naj naredi splav bi jo pa spet napadal kak je neodgovorna in naj pomisli na tiste ki jih ne morjo  imet in bla bla bla tko dalje.  spet bi bla ona vsega kriva.



[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] od mene tega ne bi slišala, ker žal ali ne, meni splav ni noben bav bav, ampak mi je rešitev v primeru, da si otroka, ki je bil po nesreči spočet, ne želiš obdržat...pri meni potem ne prevaga tisto "se je pač zgodilo in ga bom imela"...zame je splav ena izmed odgovornih rešitev nezaželene nosečnosti (zato verjetno tudi ni prepovedan), pa če se tu gor vse kontra postavite [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] 

zame je bolj neodgovrno to, da z nekom živiš, si z njim dogovorjen, da otrok ne bosta imela, potem po nesreči zanosiš in proti partnerjevi želji (s katerim si se prej strinjal, da tudi sam otroka nočeš) želiš otroka obdržat in si potem še jezen nanj, ker on ga pa še vedno noče [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Anonimen -> RE: Partner zahteva splav (3.2.2009 20:37:22)

IZVIRNO SPOROČILO: pravljica

sej ko bi pa ona pisala kak naj naredi splav bi jo pa spet napadal kak je neodgovorna in naj pomisli na tiste ki jih ne morjo  imet in bla bla bla tko dalje.  spet bi bla ona vsega kriva.



[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]  od mene tega ne bi slišala, ker žal ali ne, meni splav ni noben bav bav, ampak mi je rešitev v primeru, da si otroka, ki je bil po nesreči spočet, ne želiš obdržat...pri meni potem ne prevaga tisto "se je pač zgodilo in ga bom imela"...zame je splav ena izmed odgovornih rešitev nezaželene nosečnosti (zato verjetno tudi ni prepovedan), pa če se tu gor vse kontra postavite [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]  

zame je bolj neodgovrno to, da z nekom živiš, si z njim dogovorjen, da otrok ne bosta imela, potem po nesreči zanosiš in proti partnerjevi želji (s katerim si se prej strinjal, da tudi sam otroka nočeš) želiš otroka obdržat in si potem še jezen nanj, ker on ga pa še vedno noče [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


ja najprej ga ni hotel pol se ga je en čas veselil pol pa naenkrat nič več mal boš mogla bolj prebrat  ni blo sam da ga nebi imel se ga je pol  še en čas veselil.

pa kolkrat je treba povedat da če nočeš imet otrok obstaja KONTRACEPCIJA.

razen če rad moriš otroke je splav rešitev, al pa če si bil posiljen, al pa če je z otrokom kaj narobe, ne pa zato ker si dec ni mogel nataknt kondoma a bi ga to tolk zamudil al kaj.

pa me sedaj napadte kokr me hočte se sploh ne sekiram, sam da ga tolk zagovarjate pa mi ni jasno.

zakaj bi morala bit zmer ženska kriva.  A mu je mogoče pištolo na čel tišala pa sila ga da je sexal.




Zamima -> RE: Partner zahteva splav (3.2.2009 20:45:13)

Jaz bi otroka obdržala, s tem moškim pa prekinila stike. Pa tudi v podpis očetovstva ga ne bi silil.Ampak to bi nardila samo jaz. 

Seveda pa se bi še pred spočetjem zaščitila in še pazila povrh vsega, če si otroka res ne bi želela.




pravljica -> RE: Partner zahteva splav (3.2.2009 20:46:18)


zakaj bi morala bit zmer ženska kriva.  A mu je mogoče pištolo na čel tišala pa sila ga da je sexal.


ženska je vedno vsaj 50% kriva za zanositev [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] popolnoma vse odločitve glede za ali proti splavu pa so samo in čisto v njenih "rokah"...evo, in to se mi ne zdi fer [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]

tistega, da se ga je en čas veselil, pa res nisem zasledila...




Čupka -> RE: Partner zahteva splav (3.2.2009 20:53:51)

Mislim ženske no, dajte nehat! Kako lahko obsojate žensko, ki se je odločila, da bo pri 38 letih obdržala prvega otroka. Ki se je odločila, da bo obdržala otroka in ne partnerja. Ki se je odločila da bo otroka sama vzgajala in da ne bo od očka zahtevala ničesar.
Ve da ga sta ga polomila (skupaj, to upam da je vsem jasno) in prevzema odgovornost za to. Z vsem pogumom se sooča z nastalo situacijo in ravna odgovorno in srčno.

Če bi pa on želel otroka obdržat, pa bi se ona odločila za splav, potem bi pa bila težka pr...ca pa morilka, pa sebičnica, pa ne vem kaj še vse.

Sploh pa ni spravševala o tem, kaj si mislimo o splavu, tako da tiste ki smo proti in tiste ki niste, to ni poanta te teme!




Zamima -> RE: Partner zahteva splav (3.2.2009 20:55:36)

IZVIRNO SPOROČILO: Čupka

Mislim ženske no, dajte nehat! Kako lahko obsojate žensko, ki se je odločila, da bo pri 38 letih obdržala prvega otroka. Ki se je odločila, da bo obdržala otroka in ne partnerja. Ki se je odločila da bo otroka sama vzgajala in da ne bo od očka zahtevala ničesar.



torej se je že odločila,... no, jaz se bi tudi tako [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Čupka -> RE: Partner zahteva splav (3.2.2009 20:59:20)


IZVIRNO SPOROČILO: Zamima

IZVIRNO SPOROČILO: Čupka

Mislim ženske no, dajte nehat! Kako lahko obsojate žensko, ki se je odločila, da bo pri 38 letih obdržala prvega otroka. Ki se je odločila, da bo obdržala otroka in ne partnerja. Ki se je odločila da bo otroka sama vzgajala in da ne bo od očka zahtevala ničesar.



torej se je že odločila,... no, jaz se bi tudi tako [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]


Ja, tako sem jaz razumela. In tudi moja odločitev bi bila takšna. 
Sploh če bi bila s partnerejem samo slab mesec skupaj. Vez z otrokom pa je za večno. V tem primeru zame enomesečna vez nima niti najmanjše teže, pa čeprav jima je bilo lutšno skupaj in sta se imela verjetno vsaj malo rada.




lukec -> RE: Partner zahteva splav (3.2.2009 20:59:53)

IZVIRNO SPOROČILO: pravljica

Kako ne morejo dojeti, da je ženska prevzela svojo odgovornost, moški pa je noče in ga potem še zagovarjajo?


Noče? On bi pač prevzel odgovornost na drug način. Zame je tudi, če se odloči za splav, čist odgovorno in ja, jaz ga zagovarjam. Če se je on odločil, da ne bo imel otrok, normalno, da je takoj pomislil in predlagal splav.


Še stotič! Če se je odločil, da ne bo imel otrok, naj si kondom navleče al se da pa kastrirat.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley29.gif[/image]




Pikicapokica6 -> RE: Partner zahteva splav (3.2.2009 21:21:42)

Mislim, kakšni komentarji od nekaterih tukaj gor, ki naj bi bile mame[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley21.gif[/image]. Da se bolj obremenjujete s tem, kaj on misli, kakšne pravice ima on, kot pa s tem, kaj naj stori bodoča mamica in kako se počuti. Mislim, da bi kakšen nasvet bolj prišel prav - predvsem od tistih mamic, ki so tak scenarij že preživele. Verjetno ni nobene mamice, ki bi se za vsak slučaj, ker ne ve, kako bo otroku povedala, kdo je oče in kakšna je bila situacija, odločila za splav. Kar predstavljajte si, kako bi se počutile, če ne bi poslušale svoje srce in bi splavile zaradi želje nekoga drugega, pa četudi bi on rekel že prej, da si otroka ne želi? Lahko bi se zaščitil, kot ste nekatere že napisale, če že ni hotel imeti otrok. Zdaj govoriti, da je bila ona neodgovorna, je totalni nesmisel. Mislim, da ženska pri teh letih že ve, kako nastane otrok in verjetno si ga je vsaj malo želela. Otrok je spočet in raste v mamici in verjamem, da bo dobra mama in jo le grabi panika zaradi nastale situacije. Tudi tiste, ki imamo vse pošlihtano kar se tiče partnerstva in ostalih stvari, smo na začetku imele strahove.

Se pridružujem tistim, ki ti želijo lepo nosečnost. Pa pusti skrbi glede očetovstva in bodi ponosna, da boš tudi ti postala mama, saj je to nekaj najlepšega, kar lahko doživiš. Novemu bitju boš podarila življenje, in to bitje bo TVOJ OTROK. Če oče ne bo želel za njega slišat, tudi prav. Mislim pa, da se bodo stvari sčasoma spremenile. Mogoče potem, ko boš rodila, ko se bo zavedel, da je to tudi delček njega. Sprejmi, kar ti je namenjeno in poskušaj biti srečna.




Anonimen -> RE: Partner zahteva splav (3.2.2009 21:29:41)

IZVIRNO SPOROČILO: Pikicapokica6

Mislim, kakšni komentarji od nekaterih tukaj gor, ki naj bi bile mame[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley21.gif[/image] . Da se bolj obremenjujete s tem, kaj on misli, kakšne pravice ima on, kot pa s tem, kaj naj stori bodoča mamica in kako se počuti. Mislim, da bi kakšen nasvet bolj prišel prav - predvsem od tistih mamic, ki so tak scenarij že preživele. Verjetno ni nobene mamice, ki bi se za vsak slučaj, ker ne ve, kako bo otroku povedala, kdo je oče in kakšna je bila situacija, odločila za splav. Kar predstavljajte si, kako bi se počutile, če ne bi poslušale svoje srce in bi splavile zaradi želje nekoga drugega, pa četudi bi on rekel že prej, da si otroka ne želi? Lahko bi se zaščitil, kot ste nekatere že napisale, če že ni hotel imeti otrok. Zdaj govoriti, da je bila ona neodgovorna, je totalni nesmisel. Mislim, da ženska pri teh letih že ve, kako nastane otrok in verjetno si ga je vsaj malo želela. Otrok je spočet in raste v mamici in verjamem, da bo dobra mama in jo le grabi panika zaradi nastale situacije. Tudi tiste, ki imamo vse pošlihtano kar se tiče partnerstva in ostalih stvari, smo na začetku imele strahove.

Se pridružujem tistim, ki ti želijo lepo nosečnost. Pa pusti skrbi glede očetovstva in bodi ponosna, da boš tudi ti postala mama, saj je to nekaj najlepšega, kar lahko doživiš. Novemu bitju boš podarila življenje, in to bitje bo TVOJ OTROK. Če oče ne bo želel za njega slišat, tudi prav. Mislim pa, da se bodo stvari sčasoma spremenile. Mogoče potem, ko boš rodila, ko se bo zavedel, da je to tudi delček njega. Sprejmi, kar ti je namenjeno in poskušaj biti srečna.


se popolnoma strinjam s pikicopokico6 sam da je ona precej lepše napisala kot jz.





Pikicapokica6 -> RE: Partner zahteva splav (3.2.2009 21:31:20)

Pa da ne bo pomote - tudi jaz nisem nasprotnica splava. Daleč od tega. Se mi pa zdi, da je pri teh stvareh potrebno biti malo bolj preudaren, saj velikokrat splav pusti večje posledice na ženski kot rojstvo otroka. Da dela splav najstnica in ženska, ki je zaradi tega ogrožena zaradi zdravja, ali da si otroka resnično ne želi in je v to prepričana - potem ga naj pač naredi. Ampak da ga gre narest 38.letnica, ki je pod pritiskom partnerja in ki jo biološka ura že zelo preganja, to pa se mi zdi totalni nesmisel.




Anonimen -> RE: Partner zahteva splav (4.2.2009 8:52:59)

sej jz drugače nimam nič proti če gre katera splav delat  sej bo ona nosila take al drugačne posledice. To je njihova stvar ne moja.

sam kle mi gre na jetra to ker ene par prav da je kao on predlagal pametno rešitev, sam se mi ne zdi čist nič pametna ker bi se lahko zaščitil  in sploh govora o splavu ne bi blo.

sam zgleda da je za ene splav rešitev namesto da bi uporabljal kontracepcijo.




ronja -> RE: Partner zahteva splav (4.2.2009 12:20:07)

Eh Ronja, a bi ti prepustila zaščito tipu, s katerim si en mesec, in če si NE želiš otrok?

loredana, hehe, jaz vedno prepustim tipu zaščito[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] (in tudi to zahtevam oz. sem zahtevala od njega, dokler nisva hotela met otrok. Vsak fant je že predno sva bila skupaj vedel, da ne jemljem tabletk in da jih ne mislim in tudi zakaj in da je zame kondom zaenkrat edina opcija, tak da če komu kaj ne paše, naj se sploh ne trudi, da bi prišlo do uporabe[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]).

Kondomov pa v tem primeru on ni hotel uporabljat, ni bila ona proti...

Ne razumem, zakaj ima ona zadaj neke zlobne plane, on pa ne - če pa delata isto? Saj nihče ne reče, da ona nima svojega dela odgovornosti, sem tudi napisala, da ga je za razumet - samo pravim, da ga ni ona okoli prinesla. Vsak normalno inteligenten moški bi moral vedet, da je materinski nagon močan in da se ne moreš kar tako premišljevat sem pa tja: splav ne - splav ja. Ker pač ženska ne bo za.

S fantom, ki bi zahteval, da v primeru, da se zgodi, splavim, ne bi bila. Da mi pove, da bi si on to želel, seveda, to je pošteno in tudi moram vedet, da se lahko odločim. Ampak ne pa da bi to zahteval! (Sem imela obratne probleme - sicer na srečo samo teoretične: da je bil bivši, predno sva sploh začela, ful užaljen, ko sem rekla, da če bi zanosila, da bi naredila splav - on pravi,da bi se to morala odločat skupaj... Jaz sem rekla, da v principu je res to lepo, ampak da pri 18ih pač ne mislim met otroka).

On bi pač prevzel odgovornost na drug način.

pravljica, daj mi povej, kako ON prevzame odgovornost tako, da ONA naredi splav??? Njemu ni treba v tem primeru čisto nič, nič ni prevzel odgovornosti, prevalil jo je na žensko! Normalno, da predlaga splav, ni pa normalno, da ji teži, da ga MORA naredit! To je razlika, vsaj za moje pojme! Ja, splav je rešitev v primeru, da si otroka ne želiš obdržati, vendar če si ga mama želi, ga bo pač imela - to je pa njena pravica! Poleg tega se je partner najprej veselil otroka in tudi ni takoj predlagal splava ampak sta se skupaj odločila, da ga bosta obdržala! Tak da ni, da ga še vedno ne bi hotel, ampak ga spet noče! To je tudi razlika!
In kaj se bi tebi zdelo fer? Da vedno ženska splavi na partnerjevo željo, tudi če si otroka zaželi? No, vidiš, meni pa to ni fer...




Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>