kako naj zdrgnem posodo (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Gospodinjski nasveti



Sporočilo


Anonimen -> kako naj zdrgnem posodo (25.2.2009 9:01:54)

Imam set ene posode: Maier Schulze, nerjaveče jeklo. Posode v katerih sem delala kaj z oljem, so postale rjave, zažgano olje ali ne vem kaj, v glavnem ne morem spravit tega dol z navadnim detergentom in gobico. Ne upam pa drgniti s tisto grobo žično mrežico, da ne bi poškodovala prevleke. Kaj priporočate, kater detergent naj kupim, da bom zadevo zdrgnila dol in ali mislite da bi vseeno poskusila tudi z žično gobico?




Kerensa* -> RE: kako naj zdrgnem posodo (25.2.2009 9:05:22)

Domestos. In ta trd del od Vilede.




Anonimen -> RE: kako naj zdrgnem posodo (25.2.2009 9:31:11)

Kater Domestos. Ga ponavadi ne uporabljam, zato ne poznam linije. 




urška -> RE: kako naj zdrgnem posodo (25.2.2009 10:25:55)

sicer ne bi probala z domestosom, lahko pa uporabiš kateregakoli, ampak če ga še nikoli nisi, potem pazi, da ti ne kapne kaj na obleko, ker ti jo bo razbarvalo.
jaz bi probala s kakim čistilom za rostfrei. če maš to tisto "srebrno" posodo.




ajataja -> RE: kako naj zdrgnem posodo (25.2.2009 10:30:47)

Za tako je najbolje pomivalni stroj,če ga nimaš pa nahecaj nekoga ki ga ima naj ti enkrat opere boš videla kako lepa posoda bo.




Kerensa* -> RE: kako naj zdrgnem posodo (25.2.2009 10:32:38)

IZVIRNO SPOROČILO: coraly
Kater Domestos. Ga ponavadi ne uporabljam, zato ne poznam linije. 

Zeleni ali rumeni. Je pa res, da je zelo agresiven, torej je priporočljiva uporaba v manjših količinah ali pa vsaj fajn razredčen z vodo (odvisno od količine in vrste svinjarije, no).




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (25.2.2009 10:37:46)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




NTS -> RE: kako naj zdrgnem posodo (25.2.2009 10:51:27)

Uporabljam čistilo SMAC, za vso neerjavečo posodo in štedilnik[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image].

Je podoben arfu, izredno fini in potem se posoda zelo lepo sveti. Čistim pa z grobim delom vilede, če pa je zelooo zažgano gor potem pa uporabim (čisto nežno) tudi žičnato gobico.

Včasih pa kakšno posodo tudi prekuham v kisu in vodi.

lp
Nts




urška -> RE: kako naj zdrgnem posodo (25.2.2009 12:15:09)

IZVIRNO SPOROČILO: NTS

Uporabljam čistilo SMAC, za vso neerjavečo posodo in štedilnik[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] .




to sem imela tudi jaz v mislih.




MARTINŠČICA -> RE: kako naj zdrgnem posodo (25.2.2009 16:41:11)

Čez noč nalij v posodo navaden alkoholni kis in bo šlo vse stran. Pa še naraven je.




urbancek -> RE: kako naj zdrgnem posodo (26.2.2009 6:39:56)

Z žičnato gobico od Amwaya, ker ne poškoduje površine. in ne potrebuješ nobenega agresivnega čistila - jaz imam kar Jar.




Stran: [1]