|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: nuhalna svetlina
10.3.2009 21:18:42   
aprilčica07
bena: hvala tudi tebi za opisano zgodbo in čestitke za super izvide!user posted image user posted image user posted image user posted image
Jst se ta teden tudi nekam držim, ker vem, da me še ne morejo poklicat, naslednji in še naslednji teden pa prekleto dobro vem, da bom tudi jst živčna ko stouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
pegi: kako čmo premagat to nervozo, ki nam ne dela nič dobrega? Lih danes sem govorila z sestrično, ki je babica v eni porodnišnici in me je tudi ona tolažila, da je v veliki večini primerov povečana ns lažni alarm in naj bom optimistična in vesela, da saj mora bit vse ok... a meni še kr gloda po možganih, kaj pa če sem jst lih ena od tistih nekaj pregledanih, kjer se  bojo  ugotovile napake? kaj potem? madona, evo me že zdaj trese...user posted image user posted image user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: nuhalna svetlina
11.3.2009 12:24:35   
pegi1
aprilcica nehaj, vse bo kuuul!!! user posted image
ti si ze skoraj na 1/3 cakalne dobe... verjamem da bo vse kul in reeees stiskam pesti, da ne bodo nic klicali ne tebe ne mene, ampak bo na koncu samo po posti prisel en lep izviduser posted image !

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: nuhalna svetlina
11.3.2009 13:17:31   
Ani5
punce, kako dobro vas razumem. Tudi sama sem bila pred sedmimi leti na istem kot ve. Po NS, ki je bila ogrog 2.1 , a ni bila vidna nosna kost sem šla še na dvojni hormonski test.Izvid le tega mi je dal razmerje 1:19, in odločila sem se za amniocintezo. Po mučnih 21 dneh sem dobila na dom izvid, da je vse v redu.Zdaj me razveseljuje živahna prvošolka.

LP, Ana

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: nuhalna svetlina
11.3.2009 13:47:00   
aprilčica07
Ani5: hvala za  tvojo zgodbo..user posted image user posted image user posted image user posted image
pegi1: ja, saj mora bit ok, ampak meni razpoloženje grozljivo niha, pa sem grozno razdražljiva.. pa enkrat se mi zdi, da bo itak vse ok, čez par minut imam pa že drgačne misli... a je to normalno? se ti tudi s tem ukvarjaš?
Danes mi je malo lažje, je prišel tamali domov, pa sem zaposlena z njim, sva bla zunaj, pa kar sem skuhala in prat dala.. ni blo cajta za črne misli.. tako, da danes sem bistveno bolše kot včerajuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Ani5)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: nuhalna svetlina
11.3.2009 16:17:28   
pegi1
oj aprilcica, a si ti slucajno kaksno posto dobila iz klinicnega na dom te dni. jst sem zdele cist prebledela, ko me je mama klicala, da je prisla posta zame iz klinicnega (stalni naslov imam namrec prijavljen drugje, kot zares stanujem). mi bojo pripeljali cez kaksno urco, sem rekla, da ne smejo odpret, ker bi rada sama... sem cist nervozna zdej

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: nuhalna svetlina
11.3.2009 17:27:17   
pegi1
ok nic ni, se odprla posto in je porocilo genetika in njegovo mnenje...
ufff kaksno olajsanje

(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: nuhalna svetlina
11.3.2009 18:25:11   
taši84
pegi1. mene je tut skor kap. prejšn torek sm mela BHR, nasledn dan pa dobim pismo iz ginekološke. takoj sm bla panična. je blo isto kot pr teb samo kaj so delal in mnenje.

VSE BO ŠE DOBR!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image ZA VSE NAS KI ČAKAMO DOBRE IZVIDE!!!!

_____________________________

**Septembra bomo trije....**

(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: nuhalna svetlina
11.3.2009 20:22:13   
aprilčica07
pegi, taši84: jst sem poročilo od genetika dobila tam že tisti dan, ker sem imela vse hkrati predvidevam, tako, da me taka pošta ni čakala... sicer pa je to poročilo blo vsaj pr meni bolj to, da pač vem v kaj se spuščam in kratka obrazložitev izvidov ns in krvnih testov, nič takega.. bi pa če bi to dobila domov odreagirala tako kot vidve, najbrž bi me kr pobralouser posted image user posted image user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu taši84)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: nuhalna svetlina
12.3.2009 12:59:17   
mina2009
punce še ena dobra novica. kolegica je danes dobila izvide od amnio vse ok (XX) in čakala je v MB  točno 18 dni.


(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: nuhalna svetlina
12.3.2009 13:41:27   
aprilčica07
mina2009: čim več takih novičkuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu mina2009)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: nuhalna svetlina
13.3.2009 22:10:23   
pegi1
jaz pa na zalost eno slabo novico... kolegica, ki je bila z mano v ponedeljek na amniocentezi, so jo vceraj ze poklicali in ji povedali, da nosi downovckauser posted image user posted image . ful ful je mi hudo zanjo. joooj molim, da mene ne bo nihce poklical in da bo ok. sem jokala ko dez, ko sem zvedla zanjo, kako mora biti sele njej....

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: nuhalna svetlina
14.3.2009 11:20:44   
taši84
joj to pa je žalostno. prav hudo mi je zanjo čeprav je ne poznam. js sm mela bhr 3.3. in upam da me noben ne pokliče. v strahu čakam. kako pa si ti prestala AC? je kaj bolelo? js mislim da če bi blo karkoli narobe bi me že poklicali, kaj praviš? lepo počivaj.

_____________________________

**Septembra bomo trije....**

(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: nuhalna svetlina
14.3.2009 13:12:18   
pegi1
tasi zivjo.
ona je imela ds 1:36, ns 3mm potem je sla na dvojni krvni test in ji je pokazal ds 1:2. tudi nosna kost ni bila vidna.
jaz sem v ponedeljek bila na BH (ne na amnio), samo potem sva bili skupaj v sobi za pocivanje.
jaz imam prvotni izvid se slabsi: ds 1:12 in ns 4,4 (glede na ns, me to uvrsca v skupino, kjer jih ima petino kromosomske okvare), zato me je fuuuuuuuuuul strah. na krvni test nisem sla.pri meni je bila nosna kost sicer vidna, kar pa je baje dober znak.

ubistvu nimam pojma do kdaj poklicejo. meni se je zdelo, da so njo ful hitro poklicali, ubistvu po 3 dneh. jaz sem mislila, da vsi cakamo najmanj 10 dni. tako, da tebi reees dobro kazeuser posted image , glede na to, da si imela ze prejsnji teden- to je ze skoraj 14 dni al kako?

(odgovor članu taši84)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: nuhalna svetlina
14.3.2009 16:21:35   
taši84
js sm sla prvič h eni dr. in je namerila v 12t NS 2,9mm, riziko 1:110, nosek pa ful špičast, en teden kasnej sm šla še do pušenjaka in je nameril 3,5mm in riziko 1:61. potem je naredu še bhr in zdej čakam. joj oprosti, vse sm pomešala, mislna sm da si imela AC. v katerem tednu so ti delali NS? men je takoj reku pušenjak da najprej bhr da vidimo kaj bo. vsepovsod poslušam in vsak mi govori da je 90% testov NS lažno pozitivnih. zato se ne bova sekirali ker nosek se vidi ne glede na takšno meritev. upam da bojo drug teden že rezultati in to dobri. držim pesti tut zate. kok pa si stara če ni skrivnost? (vem da se tega drugač ne sprašuje).

lp


_____________________________

**Septembra bomo trije....**

(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: nuhalna svetlina
14.3.2009 18:19:21   
pegi1
meni so delali ns v 13,5 tednu-ubistvu kar pozno, zato sem tudi, ko smo videli, da je slab rezultat, takoj poklicala za HB in dobila ze nasledni dan, ker se horionska baje dela do 14 tedna.
stara oz. mladauser posted image  sem pa 31 let.

(odgovor članu taši84)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: nuhalna svetlina
16.3.2009 8:07:23   
aprilčica07
Dobro jutro:)

pegi1: joj, ne pisat takih stvariuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image me je kr na rit vrglo, ko sem prebrala, da so jo že klicali.. jst sem bla zihr, da je najhujši naslednji teden.. ma očitno lahko pokličejo že prej..mater, bolj kot berem slabša sem...user posted image user posted image user posted image

Grem pa jst danes k svoji dohtarci, se bom provala zmenit, da me da na bolniško, dokler ne vem kaj je z otročkom.. sem se odločila, da je bolj pametno, da sem doma in se ukvarjam z tamalim kot da sem z eno nogo sicer v službi, ampak glava je pa drgje:(

pegi, taši: držim pestke za vse nas, da se nam izteče ok:)user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: nuhalna svetlina
16.3.2009 10:00:33   
Ryssa
Punce držim pesti, da se vam vse dobro izteče user posted image user posted image user posted image
Pa čim manj živciranja, jaz sem si ves čas prigovarjala, kar je je, da z živciranjem ne bom nič spremenila, kvečjemu škodim lahko user posted image Pomagale so mi pa tudi izkušnje drugih mamic tukaj z rr, katerim se je vse dobro izšlo, kljub visoki ns.
Sem pa pred enim letom v tem času čakala na izvide. AC sem imela 11.3.2007
Me kar stisne pri srcu, ko se spomnim.

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: nuhalna svetlina
17.3.2009 10:18:26   
malaMravljica
Punce,

jaz imam glede nuhalne eno cisto drugacno vprasanje. Rezultat je bil dober 1: 4299 samo zelela sem imet filmcek od pregleda. Sem ga narocila, ga je zdravnica posnela ( Zd Dravlje) in dobila sem CD. Doma sem sedaj videla, da so mi dali 4 tri sekundne filme. To zame ni film. Je katera od vas tudi narocila filmcek in kaj ste dobile? Priblizno kako dolg film?

Hvala in lep dan vsem.

(odgovor članu Ryssa)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: nuhalna svetlina
17.3.2009 12:23:35   
taši84
kje se je izgubila naša mina2009? si že imela poseg?
pegi1-so te kaj klicali? mene še nič. kokr vem je to že tretji teden ko čakam izvide bhr, učer mi pa G reče da ne morjo bit tok hitr in da jih loh pričakujem šele konec marca.user posted image js upam da bojo prej. držim pesti tudi zate da bo vse ok.


_____________________________

**Septembra bomo trije....**

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: nuhalna svetlina
17.3.2009 14:44:41   
aprilčica07
Ajoj, imam danes slab dan... sem začela neki brat in sem prebrala eno zgodbo, ki me je zmrazila do kosti, zdaj se pa ne morem spravit k sebi in k pameti..user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Je bolše da sem zunaj in nimam cajta viset na računalniku, ker sem vedno podobno zgodi... ah brez veze... bo bolše, danes imam očitno res zanič dan...

držite se!


_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu taši84)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: nuhalna svetlina
17.3.2009 16:16:14   
mina2009
zdravo taši. jaz še čakam na poseg  ki bo 30 marca. veš ne vem več kaj pisatiuser posted image . vaju z aprilčico spremljam in vama držim pesti. mislim pa da sta obe že izven nevarnosti. če sem čisto iskrena sem se predala usodi. to kar je nama z otrokom  usojeno tako bo. to mi nekako pomaga premagati strah in dvome.
redno spremljam ta forum in upam da se bomo ponovno srečale npr čez eno leto  na forumu "problemi pri prvihuser posted image zobkih". saj veš kaj mislimuser posted image .

(odgovor članu taši84)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: nuhalna svetlina
17.3.2009 16:32:13   
sabina84
OJ. Punce če vam kej pomaga tole vam naj povem,da sem jaz od 14 dneva naprej klicarla kako je z izvidi,20 dan so mi rekli da je šel naprej in da je ok,21 dan sem dobila po pošti.
Probite po 20 dan klicat,pa pol še mal žnarat če ne lahk tud dlje čakate na izvide. To govorim za amnio.v ljubljani,za ostalo nevem.
Še vedn držim pesti za vse,bote vidle da bo vse ok... če ne bi že klicali...
Pa lep pozdravček...

(odgovor članu mina2009)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: nuhalna svetlina
17.3.2009 16:34:45   
taši84
kako pa da pri tebi tok dolgo traja?mislim čakanje na poseg. aja čakaš na AC, ki se dela šele v 16.tednu. sj bo. držim pesti in tut da bodo izvidi ok. js upam da sm izven nevarnosti ker baje kr hitr pokličejo. trebušček raste, srček se sliši (učer sm ga slišala prek nekega aparata, ko sem imela pregled pri G). absolutno se bomo čez eno leto že spopadale z otročkovimi težavami.

user posted image user posted image user posted image zate da ti čakanje čimprej mine!!!

lp


_____________________________

**Septembra bomo trije....**

(odgovor članu mina2009)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: nuhalna svetlina
17.3.2009 16:36:56   
aprilčica07
mina2009: lepo, da si se oglasila..zdaj sem že bolše, sem šla malo ven na zrak in se si zbistrila misli, je takoj bolše.. saj kar nam je namenjeno to itak bo, a ne? nimamo kaj dosti pametovat, ampak je zoprno za ....user posted image user posted image user posted image user posted image
sabina84: a ti si kr klicala? ma kaj vem, jst se mi zdi, da bom kr čakala, ker nevem če bom zmgola klicat, če me oni seveda prej ne pokličejo, kar pa itak ne bi blo dobro... in vemo kaj bi to pomenilo.... ampak moramo bit opimistične!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

pegi1 kje si?user posted image user posted image user posted image


_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu sabina84)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: nuhalna svetlina
17.3.2009 17:27:46   
pegi1
tuki tukiuser posted image  hvala za skrb.
grem zihr 5x na dan prebrat kaj dogaja tu gor, ampak bolj malo napisem. sej ves, zdej sem v fazi cakanja. vsak dan sem tko srecna, ko se tkole prevesi v vecer, si mislim, no se en dan, ko me niso poklical....
skratka na cakanju...

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?