Kdaj in kako mango ter kivi (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


simona2 -> Kdaj in kako mango ter kivi (10.3.2009 17:54:26)

Mene pa zanima kako ste prvič ponudile mango (surov, spasiran, pretlačen...?) in pa kivi? Ste kaj kombinirale z drugim sadjem, kakšno jabolko ali kaj podobnega? Naša pupa je stara 7 mesecev in pol in do sedaj je od sadja jedla jabolko, hruško, slivo, suho marelico (vse kuhano) in pa kašico v kombinaciji z borovnico, grozdjem in breskvijo. Ali je tole malo prehitro morda za kivi? Mango pa kakor vidim tudi v paparici lahko od 6 meseca dalje. No vsakega nasveta bom vesela.




ksenci -> RE: Kdaj in kako mango ter kivi (10.3.2009 18:00:49)

moj sin ima 7mesecev in pol in sm mu zadnjič dala zaposkusit kivi z banano-pretlačeno in mu je blo všeč. manga pa še nis dala.




sxy -> RE: Kdaj in kako mango ter kivi (10.3.2009 18:36:19)

Mi smo mango jedli pri 7m in pol, sem ga zmiksala in dodala banano, je jedel kot velik, od takrat ga imava redno na jedilniku, vsaj 1* na teden!
Kivi pa pri 8m, tudi zmešano z banano in jabolko, da ni preveč kisel okus, tudi jedel in ga imamo tudi na jedilniku vsaj 1* na teden, zaradi c vitamina. Nam je pri 9m P rekla da lahka kivi brez problema, no mi smo ga malo prej in tudi ni bilo panike, edino ko kaka, kaka pikčasto, od kivi-pečk! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




amar -> RE: Kdaj in kako mango ter kivi (10.3.2009 20:46:27)

nam je P odsvetovala kivi do 1.leta,ker naj bi bil alergen




frutka_ -> RE: Kdaj in kako mango ter kivi (10.3.2009 20:59:28)

Mango nariban s hruško in piškot. Njami!
Kivi lahko daš enako surov, pretlačen z vilico recimo. Ja, pa fajn  zrelega kupi, ker kisli kivi ima močno kislino in peče.




lidija*** -> RE: Kdaj in kako mango ter kivi (10.3.2009 21:02:05)

Jaz ponavadi kiwi mešam z banano, ker jo banane zapirajo, ta kombinacija pa ne. Pa žličko skute zraven.
Kiwi sem dala pri 6mesecih.




lidija*** -> RE: Kdaj in kako mango ter kivi (10.3.2009 21:02:55)

mango pa surov spasiran




Tina 28 -> RE: Kdaj in kako mango ter kivi (10.3.2009 21:05:29)

Mango vsekakor lahko že ponudiš. Jaz svoji mango kar surovega naribam in zmešam z banano in surovim jabolkom. Drugače pa že lahko je surovo jabolko (sem brala, da ji še kuhaš).

Pri kiviju sem jaz bolj previdna...sem ji ga dala za poskusit pri 7-ih mesecih...pa je mela enih pet pikic na hrbtu (kar še ni znak za alergijo) in zato ji ga nisem več dala. Bom še počakala...čeprav je tudi za kivi nekaj mnenj, da lahko.

Drugače pa ti svetujem še uvest avokado, ki je v kombinaciji z banano in malo žitne kaše zelo okusen. Ima zelo veliko omega kislin in nasploh je super zdrav.




frutka_ -> RE: Kdaj in kako mango ter kivi (10.3.2009 21:08:29)

Avokado je super okusen tudi pretlačen z žličko smetane in s čičeriko. Njami!




pikapoka315 -> RE: Kdaj in kako mango ter kivi (10.3.2009 21:30:14)

IZVIRNO SPOROČILO: amar

nam je P odsvetovala kivi do 1.leta,ker naj bi bil alergen


nam tudi...kivi, agrume in paradižnik




Jelcy -> RE: Kdaj in kako mango ter kivi (10.3.2009 21:36:02)

Mango se nisem probala, baje da lahko ....za kivi pa raje pocakaj, jaz sem enkrat dala, ker nisem vedla in potem smo meli posvetovalnico, ko so mu vzeli kri in je videla po krvi da nakazuje na kako alerijo in sem ji rekla za kivi, pa je rekla da naj mu ne dajem do 1 leta, ker je full alergen....tako da ga ni vec dobil.




nuala -> RE: Kdaj in kako mango ter kivi (11.3.2009 9:47:02)

Mangoi sem dala pri cca 7 mesecih, kovi pa kasneje, pri ene 10.




sxy -> RE: Kdaj in kako mango ter kivi (11.3.2009 10:12:14)

Pa so si res pediatrinje full različne.

Nam je rekla da lahko kivi in pomaranče oz.agrume, brez problema. (Pri 9m v posvetovalnici)
Ahhh...kdo bi vedel, sj si stroka ni enotna.

Pač poskusiš po občutku.




nia5 -> RE: Kdaj in kako mango ter kivi (11.3.2009 18:32:59)

Kivi sem ji dala nekje pri 8m, vendar še ji zdaj pri 9,5m dam brez pešk.




tosja -> RE: Kdaj in kako mango ter kivi (11.3.2009 18:47:39)

mango s hruško ali jabolkom in pomarančnim sokom- pri 10ih mesecih

kivi in banana- pri 11ih mesecih




josephine27 -> RE: Kdaj in kako mango ter kivi (14.3.2009 17:59:06)

mango mu še nisem dala.

kivi je že skoraj od začetka uvajanja v kombinaciji z jabolkom ali banano. mi je pediatrinja svetovala naj poskusim če imam domačega ( nam raste na vrtu) kupljenega pa mi je odsvetovala do enega leta.




hijenca -> RE: Kdaj in kako mango ter kivi (17.3.2009 14:12:17)

Mango smo mi že jedli pri 7 mesecih. Kivija pa še ne, ker ima zelo močno kislino in otroci radi dobijo izpuščaje na spolovilih. Tako kot od grozdja. To je pač moje mnenje. Stari pa smo 10 mesecev.




PoliDadi -> RE: Kdaj in kako mango ter kivi (18.3.2009 9:40:59)

Moja pupa je stara stiri in pol mesece pa sma jedle mango ter ze tudi kivi.Pa ni blo nic ne pikic....nic.Imama pa ful probleme z zaprtjem in ze ne vem vec kaj ji naj dam za jest da bi lazje kakala.Baje da suhe slive kuhane pomagajo ali ve katera se kaj?




simona2 -> RE: Kdaj in kako mango ter kivi (18.3.2009 9:44:02)

Ja PoliDadi, suhe slive kuhane in z malo tiste vodice zraven so res fajn. Pa hruška tudi požene, samo če ne napenja potem, poskusiš lahko, pa veliko sreče.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (18.3.2009 15:48:08)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stran: [1]