Vprašanje za mamice dvojčkov (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dvojčki, trojčki, četverčki



Sporočilo


florecita -> Vprašanje za mamice dvojčkov (18.3.2009 9:16:06)

zanima me naslednje: Na vašem 1. pregledu v nosečnosti z dvojčki,... ali so vam takoj povedali, da sta 2?

Jaz sicer razmišljam tako, da če sta 2, verjetno v zgodnji nosečnosti tega ni videt oziroma se vse skupaj smatra kot eden zarodek, ki je pač malo manjši?

Ali prav razmišljam?




emaa -> RE: Vprašanje za mamice dvojčkov (18.3.2009 9:18:55)

Na prvem pregledu v nosečnosti sta se lepo videla oba. Sem imela par dni pred tem UZ drugje (zaradi drugih stvari), pa je videla samo enega na starejšem UZ, ker sta se skrivala eden za drugim. 




analucija -> RE: Vprašanje za mamice dvojčkov (18.3.2009 9:29:43)

trenutno je moja kolegica noseča dvojčke. in so ji šele na tretjem uz vidli da so dvojčki. zanimivo




Skye -> RE: Vprašanje za mamice dvojčkov (18.3.2009 10:06:21)

mislim, da je to dovisno od tega, ali sta enojajčna, ali dvojajčna. Pri meni ki imam dvojajčni dvojčici, se je že pri 6. tednih jasno videlo, da sta dve...še moje laično oko je to videlo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]




sayuri -> RE: Vprašanje za mamice dvojčkov (18.3.2009 10:34:42)

IZVIRNO SPOROČILO: Skye

mislim, da je to dovisno od tega, ali sta enojajčna, ali dvojajčna. Pri meni ki imam dvojajčni dvojčici, se je že pri 6. tednih jasno videlo, da sta dve...še moje laično oko je to videlo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]


Pri meni isto [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




minca_n -> RE: Vprašanje za mamice dvojčkov (18.3.2009 10:37:23)

jaz imam enojajčni dvojčici in se je že na prvem uz pri 7 tednih videlo da sta dve. tudi jaz sem videla 2 "balončka"




ZvezdicaZaspanka -> RE: Vprašanje za mamice dvojčkov (18.3.2009 10:47:44)

Tudi pri meni se je videlo že na prvem UZ, da sta dva. Bili sta dve posteljici. Sta dvojajčna.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (18.3.2009 11:12:10)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




mogant -> RE: Vprašanje za mamice dvojčkov (18.3.2009 20:39:38)

no jaz sem šele v tretjem mesecu izvedela, da nosim tri, natančneje na nuhalni svetlini, pred tem sem imela samo en UZ in takrat se je videl samo eden...

zakaj pride do tega nimam pojma, ali je vse skupaj res tako majhno, ali se kak zarodek skrije, ali so nekateri UZ slabi, ali pa samo površen ginekolog, kdo bi vedel, vem pa da je bila moja ginekologinja, ko sem prišla ponovno k njej s tremi izvidi iz nuhalne svetline več kot šokirana in je rekla, da se ji kaj takega še ni zgodilo v celi svoji karieri, je pa tik pred penzijo...
in te vaše teorije o enojajčnosti in dvojajčnosti pri meni ne držijo, dva sta bila namreč v isti posteljci en pa v svoji...slikico iz prvega UZ imam pa samo eno...

IZVIRNO SPOROČILO: florecita

oziroma se vse skupaj smatra kot eden zarodek, ki je pač malo manjši?

Ali prav razmišljam?


tega pa ne razumem.. smatra kot en zarodek se sigurno ne in kvečjemu bi potem bil večji in ne manjši...




4pikice -> RE: Vprašanje za mamice dvojčkov (19.3.2009 20:35:54)

Tri in da se jih ne opazi do 3. meseca?! Neverjetno!!! Šok pa tudi!!! Že zame je bil pa sem nosila le dvojčici, no s tem, da smo imeli doma že dve deklici. Rekli smo si, zakaj pa ne bi imeli še enega. A kaj, ko človek obrača, Bog pa obrne. In sta se rodili dvojčici in hvala Bogu za njiju!!! Sta prava cukerčka.

To, da bosta dve pa sem izvedela takoj na 1. pregledu (v 6. tednu), kjer sta se na UZ zelo dobro videli 2 pikici. Ne vem, zakaj se pri nekaterih ne vidi, je pa zagotovo to velika redkost.




irenav -> RE: Vprašanje za mamice dvojčkov (19.3.2009 20:45:44)

Videla sem ju na prvem UZ v 8em tednu. Dve vrečki - dvojajčna.




ANIME -> RE: Vprašanje za mamice dvojčkov (21.3.2009 9:21:24)

IZVIRNO SPOROČILO: Skye

mislim, da je to dovisno od tega, ali sta enojajčna, ali dvojajčna. Pri meni ki imam dvojajčni dvojčici, se je že pri 6. tednih jasno videlo, da sta dve...še moje laično oko je to videlo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]


Pri meni je bilo enako!




niika -> RE: Vprašanje za mamice dvojčkov (21.3.2009 18:27:52)

Noseča sem bila 8 tednov, ko je G najprej pretipala trebuh, pregledala z UZ in šele po tem mi je povedala, da je že po pregledu v karton napisala, da velikost maternice ustreza 3 mesecem, in je že takrat vedela, da sta dva, UZ pa je samo potrdil.




sasi13 -> RE: Vprašanje za mamice dvojčkov (21.3.2009 20:34:06)

na prvem pregledu so mi rekli da je eden. na nuhalni so mi pa povedali da bosta dva. 




NAVT -> RE: Vprašanje za mamice dvojčkov (22.3.2009 22:34:27)

Meni je tudi že na prvem pregledu (8 tednov) videla dva. Komentirala je sicer, da sta dvojajčna. Kasneje na NS so povedali, da sta enojajčna in da je ena posteljica. Na prvem pregledu (če je to okoli 8. tedna) pa posteljice še ni, ker se tako zgodaj še ne razvije.




pi -> RE: Vprašanje za mamice dvojčkov (23.3.2009 12:07:43)

Tudi meni so povedali, da je samo eden v13 tednu na NS pa sta bile kar na enkrat dve.




beba2 -> RE: Vprašanje za mamice dvojčkov (23.3.2009 12:50:28)

živjo,
meni je v 5.tednu reku, da sta dva je bil kar mal šok, ker je bla prva nosečnost in na naslednjem pregledu ko sem bla 8.teden je reku, da je sam 1 sem bla kar rezočarana, žalostna. ko sem tretjič prišla na pregled v 12.tednu  me je vrašu če sta 2 in sem rakla,da kdo je tuki ginekolog da kaj se gre? in potem sta bila res dva fantek in punčka zdaj sta stara 2 leti.

lp




Stran: [1]