matematika,fizika 8 razred (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Od šolarčka do šolarja



Sporočilo


gita10 -> matematika,fizika 8 razred (7.4.2009 21:18:43)

Prosila bi vas , če ima katera osmošolca, da mi sporoči kaj se otroci v osmem razredu pri fiziki in matematiki sploh učijo. Imam prijatelje, ki so se pred kratkim preselili v Slovenijo in prihajo čez praznike k meni, da bi njihovi osmošolki malo pomagala. Slovenščine, angleščine se ne bojim malo me pa zanima kaj se zdaj učijo v osmem razredu pri matematiki in fiziki.
Hvala za vse vaše odgovore.  P.s. sem poskusila na spletni strani otroci.org pa ni nič za 8 razred.




Anonimen -> RE: matematika,fizika 8 razred (8.4.2009 8:28:48)

Glede na to, da je v Sloveniji 9-letka, boš bolj težko primerjala njihov in naš 8. razred. Sicer pa, zakaj ne greš v knjižnico, pa tam nabereš knjige?




Eca -> RE: matematika,fizika 8 razred (8.4.2009 10:37:40)

Za fiziko ne bi vedela...
Pri matematiki pa se učijo: enočlenike, veččlenike, množenje enočlenikov, seštevanje, odštevanje enočlenikov, seštevanje in odštevanje celih števil, realnih števil, korenjenje, kubiranje, kvadriranje, večkotniki in lastnosti, krog in krožnica - obseg, ploščina, lok, izsek, pitagorov izrek. To je okvirno to, kar se spomnim iz glave.

Lp, Eca




Eca -> RE: matematika,fizika 8 razred (8.4.2009 10:38:27)

Aja, pa premo in obratno sorazmerje, koordinatni sistem - risanje sorazmerja




Eca -> RE: matematika,fizika 8 razred (8.4.2009 10:40:01)

Trenutno pa se v 8.razredu pri matematiki učijo pitagorov izrek, vendar je to odvisno tudi od šole, kako daleč so s snovjo oz. kakšen vrstni red snovi je ubral njihov učitelj matematike.




gita10 -> RE: matematika,fizika 8 razred (8.4.2009 11:26:52)

Hvala a to pa še znam me je bilo strah da bo kaj takšnega za kar še nisem slišala - če mi še katera za fiziko kaj izve bom zelo hvaležna




anajan -> RE: matematika,fizika 8 razred (8.4.2009 14:17:03)

Priporočam www.e-um.si in obisk knjižnice. Med boljšimi učbeniki je zagotovo Skrivnosti števil in oblik (Rokus). Učne vsebine se med državami zelo razlikujejo.

LP.




Stran: [1]