ponovna rekreacija po porodu (Polna verzija)

Forum >> [Fit nosečnica/mamica] >> Hujšanje



Sporočilo


apollo -> ponovna rekreacija po porodu (3.6.2009 12:42:05)

Zanimajo me vaše izkušnje, kdaj približno ste se zopet začele rekreirati in v kakšnem obsegu? Sama sem bila pred nosečnostjo zelo aktivna, na teden sem pretekla cca 50 km včasih sem šla še plavat, pa 2x tedensko fitnes in komaj čakam, da bom lahko zopet, čeprav se zavedam, da to ne bo tako kmalu; predvsem zaradi dojenja. Kaj menite, a bi lahko po 6t oz. glede na počutje, začela s 15minutnim joggingom...tako pogrešam tek...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




end1 -> RE: ponovna rekreacija po porodu (3.6.2009 14:00:18)

pomoje, da ti kvečjemu koristi kot škodi, če se dobro počutiš seveda.




hubi -> RE: ponovna rekreacija po porodu (3.6.2009 14:26:49)

Začni, samo konkreten modrček si nabavi, ker te znajo polna prsa fajn boleti. Morda hoja ali pa kolo tudi prideta v poštev.




Naja31 -> RE: ponovna rekreacija po porodu (3.6.2009 14:47:25)

Jaz sem obakrat začela po 4ih mesecih. Pred tem se nisem počutila dovolj pri sebi. V drugo se sploh nisem nič upala, ker sem imela CR. Se strinjam glede modrca. (če dojiš seveda). 




t5t6 -> RE: ponovna rekreacija po porodu (3.6.2009 16:12:51)

Jaz sem po obeh porodih začela takoj, že prvi teden s hojo in z vajami, za krčenje maternice, kmalu za tem s hitro hojo, potem z rolanjem in kolesom. Nisem tako strastna športnica kot ti sem pa vseno čutila, da moram takoj začet migat in mi ni prav nič škodlo.




otročnica -> RE: ponovna rekreacija po porodu (3.6.2009 19:42:39)

Začela sem z aerobiko  2x na teden, 3 tedne po porodu in mi je dobro delo.




Anonimen -> RE: ponovna rekreacija po porodu (3.6.2009 19:48:54)

Jaz bi pa rekla takole - glede na to, da je zunaj toplo, lahko povežeš dve stvari - torej greš na daljši sprehod z vozičkom - verjemi, če boš dve uri na sprehodu rinila voziček, sploh kam v hrib, bo to prav tako telovadba. Jaz dokler sem polno dojila, nisem hodila nikamor laufat in na nobeno aerobiko - ker sem slišala primere, ko so ženske nehote začele pretiravati in predčasno ostale brez mleka - sploh pa v tej vročini ti ne bi tega priporočala. Sicer pa, itak se boš na koncu odločila sama[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anonimen -> RE: ponovna rekreacija po porodu (3.6.2009 19:50:58)

Vse tiste, ki ste zgodaj po porodu začele s telovadbo, a ste kdaj pomislile, zakaj je fino po porodu počivat? Če niste, se boste morda na moje besede spomnile čez 20 let. Pa upam, da vam ne bo treba.




Dashenka -> RE: ponovna rekreacija po porodu (3.6.2009 20:30:47)

Začela sem 6t po porodu, pa sem rodila s CR.




apollo -> RE: ponovna rekreacija po porodu (4.6.2009 8:49:09)

nya, na kaj točno misliš? se strinjam, da ni dobro prehitro zaceti sploh pa ne v večjem obsegu. Gotovo se je treba prilagajati počutju, ampak mislim, da hitra hoja/lahkoten 15 minutni tek in pa vaje za trebušne, prsne, hrbtne mišice, mišice rok in medeničnega dna ne bi smele škoditi. Seveda vse "z glavo".




Anonimen -> RE: ponovna rekreacija po porodu (4.6.2009 10:58:08)

apollo - se strinjam - sam veš, potem začnejo mamice pretiravat - oziroma delat več in več in več. Men se zdi tri tedne po porodu ful prezgodaj. Sicer to je le moje mnenje, sam sej najbrž si že kdaj slišala, da ima ženska, ki rodi 6 tednov krsto pod posteljo. Res je, da so danes drugačni časi kot so bili, ko so rojevale naše babice in mame, sam telo se vseen skozi nosečnost preoblikuje, pri porodu se kosti razširijo - to je ostalo isto - in zato največ dobrega sebi, vsaj po mojem mnenju, naredimo s počitkom. Za telovadbo bo še veliko časa - tiste prve tedne po porodu pa z nobenim kasnejšim počitkom ne povrnemo.




PC Baby -> RE: ponovna rekreacija po porodu (7.9.2009 16:16:05)

Joj, blagor vam, jaz sem tudi hotela začeti z aerobiko takoj 6 tednov po porodu pa po 5tih mesecih še vedno dojim na max 1,5 uro in je tehnično neizvedljivo. Pogrešam pa ful!

Tako da z malim sicer šibava vsak dan po enih 10-15 km hitro hoje, vmes ga pa dojim, ampak to ni to...




lotu -> RE: ponovna rekreacija po porodu (25.1.2010 1:38:20)

Kot jaz vem je priporočljivo 6 tednov po porodu oz po opravljenem obisku pri ginekologu.
V Agniyoga centru imajo postnatalno jogo z dojenčki (kar v praksi pomeni, da probaš sestavit nazaj svoje telo med tem, ko te otrok začudeno gleda zakaj se ti nekam čudno razteguješ :), lahko med vadbo tudi v miru dojiš, previjaš, pa ni nobene panike, da otroci tudi malo jokajo...
So pa v Ljubljani, v centru mesta.




Stran: [1]