Zdravila s preteklim rokom uporabe (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Eko kotiček



Sporočilo


Serendipity -> Zdravila s preteklim rokom uporabe (8.7.2009 18:48:27)

Upam, da sem se obrnila na ustrezen del foruma.
Prejšnjič sem pomagala babici pri pospravljanju njenega stanovanja in našla kup zdravil (tablete take i ovake, sirupi, mazila) katerim je rok že pretekel.
Vem, da je bila predčasom neka akcija in oazveščenje glede tega - ampak si nisem zapomnila kam točno naj ta zdravila dam. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Koliko sem povprašala strička Googla - lekarne niso navdušene nad tem, da jim prineseš stara zdravila, ostalih krajev pa nihče ne omenja...
Zanima me predvsem za Prekmurje - do LJ se v kratkem nimam namena vozit [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].

Hvala za nasvete!

LP




**Tinkara78** -> RE: Zdravila s preteklim rokom uporabe (8.7.2009 19:16:25)

Jaz oddam v zbirnem centru na Komunali v MS.

Imajo pa tudi akcije v okviru zbiranja kosovnih odpadkov. En dan potem vozi naokrog tovornjak za nevarne odpadke. Poglej na internetni strani Saubermacher Komunala, kjer imajo razdelano kdaj je kje odvoz.




Felicita -> RE: Zdravila s preteklim rokom uporabe (8.7.2009 19:32:05)

tako ja, lahko jih oddaš v zabojniku za nevarne odpadke, v lokalni zbirni center (npr v ljubljani vem da jih na Barju lahko oddaš), lahko pa poiščeš leciklarno - gre za akcijo študentov farmacije, ki potujejo po slo in zbirajo stara zdravila. kdaj in kje se mi ne sanja. v lekarne nej bi se pa to spet dalo odlagat tekom letošnjega leta.




Serendipity -> RE: Zdravila s preteklim rokom uporabe (9.7.2009 12:11:56)

IZVIRNO SPOROČILO: **Tinkara78**

Jaz oddam v zbirnem centru na Komunali v MS.

Imajo pa tudi akcije v okviru zbiranja kosovnih odpadkov. En dan potem vozi naokrog tovornjak za nevarne odpadke. Poglej na internetni strani Saubermacher Komunala, kjer imajo razdelano kdaj je kje odvoz.


Hm, ja tam nekje v septembru bodo kolovratili okoli nas - mislim pa da bom šla kar v MS v ta zbirni center in tam oddam.

Hvala vama za odgovore!

LP




Stran: [1]