konvekcijska pečica (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Gospodinjski nasveti



Sporočilo


suzy124 -> konvekcijska pečica (10.7.2009 17:01:02)

Zanima me kakšne izkušnje imate kaj z konvekcijsko pečico? Ali je res hrana bolj sočna in boljša kot pečena v navadni pečici?
Malo me zanima vaše mnenje in kaj vse lahko pripraviš v njej in v kakšnem času, je res prej pečeno kot v navadni pečici?
Malo razmišljam o nakupo pa bi rada praej malo slišala še mnenja uporabniokov.

Za odgovore se vam že v naprej zahvaljujem




Jančika_ -> RE: konvekcijska pečica (10.7.2009 21:42:17)

Dobila sem jo za darilo (tisto iz tv reklame) in sem zelo zadovoljna, jo veliko uporabljam (resno nisem pričakovala, da bo kaj iz tega). Pogosto spečem file lososa - v pečico dam zmrznjenega in je fajn pečen v 12 minutah. Debelejše rezine bučk v 5 minutah recimo. Najbolj fajn mi je to, ker nimaš celega šproheta pošpricanega od maščobe. Rešetko je fajn namazat z oljem, da se zadeve ne primejo gor, drugače pa res ni treba dodajat maščobe.

V nedeljo sem recimo spekla mlad krompir, bučke in ribe, vse naenkrat v pečici. Krompir se je pekel dobrih 20 minut, ostalo sem dodala kasneje. Največ pečem not zmrznjene stvari, ker jih prej ni treba odmrznit, odvečna voda pa steče dol in hrana ni razmočena.




marty5 -> RE: konvekcijska pečica (20.7.2009 10:34:05)

Mi jo tudi imamo in je v večini super-sploh meso pride res okusno. Malo dela težave pečenje na dveh višinah, saj se mi zdi, da se potem na spodnji rešetki slabše peče.

Pa krompir - ni mi ravno najboljše uspel, pa sem ga pekla več kot pol ure [sm=zmeden.gif]

malo se je potrebno poigrat z recepti in časi, splošno gledano pa je zelo ok.




boberx -> RE: konvekcijska pečica (4.3.2010 15:43:09)

Za JančikaRR:
Najprej lep pozdrav vsem, ki ste na tem forumu.
Tudi sama imam konvekcijsko pečico, sicer ni tista iz tv prodaje, je pa skoraj ista. No glede priloženih navodil moram povedat, da so zelo pomanjkljiva. Probali smo npr. pohat in se mi ni posrečilo na najboljše. Seveda je ostala hrana okusna. Pri tej pečici (iz TV prodaje) bi naj bila priložena knjigica z receptami ter boljša navodila... zato te sprašujem ali je mogoče to kakorkoli skenirat in pomagati ostalim, ki tega nimamo ;( :) Včasih človek res ne ven kako bi se določene peke ali kuhanja ali praženja ali cvrenja sploh lotil. Ker če daš zelenjavo noter se ti speče, ne pa skuha, torej kako se kuha?? probala sem že z alu folijo, je bilo fajn amp traja dlje časa...





Sonckica -> RE: konvekcijska pečica (24.3.2010 13:17:02)

Mi jo imamo tudi, ne iz reklame - sestra nam jo je prinesla iz Poljske. Ne vem, če ti bi taka navodila kaj pomagala...

Drugače pa bolj kot ne pečemo, kuhali v njej pa še nismo...




Jančika_ -> RE: konvekcijska pečica (24.3.2010 13:26:35)

IZVIRNO SPOROČILO: boberx

Za JančikaRR:
Najprej lep pozdrav vsem, ki ste na tem forumu.
Tudi sama imam konvekcijsko pečico, sicer ni tista iz tv prodaje, je pa skoraj ista. No glede priloženih navodil moram povedat, da so zelo pomanjkljiva. Probali smo npr. pohat in se mi ni posrečilo na najboljše. Seveda je ostala hrana okusna. Pri tej pečici (iz TV prodaje) bi naj bila priložena knjigica z receptami ter boljša navodila... zato te sprašujem ali je mogoče to kakorkoli skenirat in pomagati ostalim, ki tega nimamo ;( :) Včasih človek res ne ven kako bi se določene peke ali kuhanja ali praženja ali cvrenja sploh lotil. Ker če daš zelenjavo noter se ti speče, ne pa skuha, torej kako se kuha?? probala sem že z alu folijo, je bilo fajn amp traja dlje časa...



Se opravičujem, nisem prej tega videla. Seveda lahko zadevo poskeniram. Prosim, javi se mi na ZS, če še rabiš. Sicer pa tudi meni ni jasno, kako bi cvrla in kuhala not, jaz samo pečem[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden2.gif[/image]. Velikokrat pa spečem not že pripravljene zmrznjene ocvrte zadeve, recimo kakšne mini ocvrtke in tako. Brez maščobe. Se fajn speče.

Bi pa še tole dodala. Tast ima tudi takšno pečico, a ne te "original". Zadnjič sem sprobala, če se speče enako kot v moji, pa se ne. Se v moji boljše. Zgleda, da je res nekaj na tisti infra lučki ali kaj je že.




pety78 -> RE: konvekcijska pečica (24.3.2010 13:29:16)

Bi pa še tole dodala. Tast ima tudi takšno pečico, a ne te "original". Zadnjič sem sprobala, če se speče enako kot v moji, pa se ne. Se v moji boljše. Zgleda, da je res nekaj na tisti infra lučki ali kaj je že.


Jap se strinjam. Sem imela doma obe istočasno in sem eno vrnila v Špar ta iz Top shopa mi je pa glih včeraj zopet spekla 3 runde krompirčka. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stran: [1]