Šotor Draconis (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Izleti in počitnice >> Kampiranje



Sporočilo


katipi -> Šotor Draconis (8.8.2009 0:38:45)

A je mogoče katera že slišala za šotor Draconis za 6 oseb? Je zelo prostoren, v obliki tunela in lepe turkizne barve. Na spletu ga prodajajo za 299 evrov, vendar se mi zdi predrag( www.druzinski-sotori.com ). Morda katera ve, če ima kdo rabljenega in bi ga prodal po nižji ceni?




mala zirafa -> RE: Šotor Draconis (8.8.2009 15:12:53)

Prvič slišim za ta šotor.




mala zirafa -> RE: Šotor Draconis (8.8.2009 18:04:27)

Pobrskaj malo po bolhi, sem zasledila tudi take družinske v obliki tunela, pa še po ugodni ceni.




katipi -> RE: Šotor Draconis (9.8.2009 0:41:18)

Mala zirafa, imaš zs.




mala zirafa -> RE: Šotor Draconis (9.8.2009 10:59:58)

Katipi, imaš zs.




blazinca -> RE: Šotor Draconis (9.8.2009 15:27:27)

Zelo je velik, boš mogla kar pogledat za prostor v kampu. Sicer pa je zelo prostoren, sem ga videla  na Pagu. Ampak, ko je deževalo jim je vse zalilo v šotor, ker je dno posebej -  samo spalnice imajo dno, ki ne priteče noter.




mala zirafa -> RE: Šotor Draconis (9.8.2009 16:31:12)

Glede dna, pa skoplješ jarek okoli šotora, ni problema.Mimogrede, če je notranja plahta po tleh dobro postavljena ti nima kaj zalivat not.




alamar -> RE: Šotor Draconis (9.8.2009 19:05:08)

Za ta šotor bo treba v veliki večini kampov plačati dvojno (ponavadi imajo omejitev 4 ali 5m)




sbk -> RE: Šotor Draconis (9.8.2009 19:55:08)

Šotor je čisto v redu. Tla seveda pri šotorih takšnih dimenzij običajno niso všita, se jih pa da lepo vstaviti in vse je ok - kot pravi mala zirafa.
Mi že leta kampiramo s še večjimi, pa ni bilo še nobene zadrege s prostorom. Ko smo letos iskali pravi kamp na Hrvaškem (po Alpah je standard parcela s 100+ kvadratnimi metri) je večina kampov parceliranih, vsaj dobrih lokacij, smo ugotavljali le, da imajo ponekod tarifi za mali in večji šotor - razlika v ceni minimalna, v udobju pač velika.
Več o letošnjem kampranju na povezavi
Lepe počitnice!




mala zirafa -> RE: Šotor Draconis (9.8.2009 23:34:05)

Vse lepo in prav, a naj pravila na forumu veljajo za vse enako.Reklame pa ljudem raje pošiljaj na zs.
Pa brez zamere.




katipi -> RE: Šotor Draconis (10.8.2009 15:52:06)

Mala žirafa, saj nisem imela namena delati reklame. Samo link sem dodala, ker me je zanimalo, če katera pozna ta šotor. Všeč mi je, ker ima pred vhodom velik nadstrešek, saj  tako ni potrebno s seboj jemati sončnikov in arafata.
Drugače pa najlepša hvala vsem za nasvete.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




anika87 -> RE: Šotor Draconis (10.8.2009 17:29:38)

IZVIRNO SPOROČILO: mala zirafa

Glede dna, pa skoplješ jarek okoli šotora, ni problema.Mimogrede, če je notranja plahta po tleh dobro postavljena ti nima kaj zalivat not.


A se to še žiher dela? Ker so mi rekli, da naj se tega več ne bi smelo delat... saj če logično poštudiraš, kakšen kamp bi pa bil, če bi vsak okoli svojega šotora kopal jarek, glede na to, da so tlorisi različni, saj nimamo vsi enakega šotora...

Mi ne kopljemo jarkov, pa smo že imeli dež večkrat, imamo pa High peak Capri
to je ta:
[img]http://www.enaa.com/oddelki/sport/assets/product_images/Highpeak_capriplus6.jpg[/img]
ima integrirano dno samo v spalnicah, pa nismo meli težav... Res da nismo meli cunamijev, ampak če bi bilo kaj hujšega, bi po moje že šotor odpihnilo...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




katipi -> RE: Šotor Draconis (10.8.2009 17:43:47)

Anika87, tudi tega smo gledali, celo na vrhu seznama je bil, preden smo našli Draconisa. Res je lep in velik, pa tudi nadstrešek ima spredaj, samo zdel se mi je drag. Kako pa je z dnom? Se ga da dobro pritrditi, da ne zamaka, recimo, ob malo močnejšem dežju?




Splišni -> RE: Šotor Draconis (10.8.2009 22:51:23)

Pa saj ni pomembno dno, kar se zamakanja tiče (razen če ni integrirano, to je pa po moje  več ali manj samo pri Amalfijuu, kar se nakupov pri nas tiče). Pomembni so zavihki spodaj. Če ti so, potem v šotor ne teče. Je pa fino, če jih s kakšnimi kamni obtežiš.
Jarkov pa res ponekod ne dovolijo več kopat.




Stran: [1]