KAMINSKA PEČ NA DRVA (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naš vsakdan >> Gradnja



Sporočilo


donat -> KAMINSKA PEČ NA DRVA (17.9.2009 17:41:20)

POZDRAVČEK[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]


ali mogoče kdo od vas ve kaj pomeni da kaminska peč ima ogrevalno površino npr. 35-50m3. Vem da bi mogla vedeti ampak[sm=smiley9.gif] se mi niti sanja ne[sm=zmeden.gif].Stanovanje je veliko okrog 90m2. Kaminsko peč bi dala v dnevno sobo, ki je povezana z kuhinjo, jedilnico in hodnikom.

Prosim za odgovor.

lp




sazi -> RE: KAMINSKA PEČ NA DRVA (17.9.2009 17:59:46)


IZVIRNO SPOROČILO: kaminska peč ima ogrevalno površino npr. 35-50m3.


Pomeni, da peč lahko ogreje 35-50 m3 zraka - torej prostornine stanovanja. Če vzameš, da je višina stropov 2,5m, lahko s to pečjo ogrevaš 14-20m2 stanovanja




donat -> RE: KAMINSKA PEČ NA DRVA (17.9.2009 18:27:27)

hvala ti[sm=smiley1.gif]




Splišni -> RE: KAMINSKA PEČ NA DRVA (17.9.2009 19:59:11)

Pa raje kupi lončeno pe, ti drži cel dan, ko enkrat zakuriš, v une črne moraš pa ves čas drva nalagat, če hočeš, da oddajajajo toploto.




sazi -> RE: KAMINSKA PEČ NA DRVA (17.9.2009 20:23:57)

eno je peč kupiti, drugo pa kam in kako jo postaviti.
Mi bomo tudi imeli kaminsko peč, ker zdaj pa res ne bi šla še peči zidat. Prehud poseg in v prostoru ni predvinega prostora za pravo peč.




tajtaja -> RE: KAMINSKA PEČ NA DRVA (3.10.2009 11:15:47)

Tudi mi kupujemo kaminsko peč, najraje z kako oblogo iz keramike. Ker baje potem dlje časa oddaja toploto. V glavnem iščem nekaj dobrega, pa ne predrago.




tajtaja -> RE: KAMINSKA PEČ NA DRVA (3.10.2009 11:16:29)

Se sprašujem, če bi se mi splačalo iti pogledat na Madžarsko???




sazi -> RE: KAMINSKA PEČ NA DRVA (15.10.2009 12:36:01)


IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Tudi mi kupujemo kaminsko peč, najraje z kako oblogo iz keramike. Ker baje potem dlje časa oddaja toploto. V glavnem iščem nekaj dobrega, pa ne predrago.

Mi smo tudi ravno v fazi kupovanja, ampak je vse kar drago. Do Madžarske imam pa čisto predaleč [sm=smiley1.gif]




citrončica -> RE: KAMINSKA PEČ NA DRVA (15.10.2009 13:43:53)

Pri nas je mislim da zdaj 5let, zaradi prostora sva vzela kotno, ima 2 kamniti polički, lahko pa dokupiš celo stransko kamnito oblogo, po želji,
kupila sva pa kar od Lokaterma in to v njihovi prodajalni v Kranju, sva zelo zelo zadovoljna [sm=smiley1.gif]




mala zirafa -> RE: KAMINSKA PEČ NA DRVA (20.10.2009 17:55:53)

Mi se ravno tako odločamo za nakup peči.Zanima nas Zibro kamin, ki je na petrolej.Ga katera pozna?Kakšne izkušnje??Nekoč sem doživela hud smrad od petroleja, bla je pa stara peč.Tele od zibra imajo vgrajen računalnik, kup senzorjev in ne vem kaj še vse.Zanima me koliko petroleja ti pokuri in če se sploh splača?

http://www.zibro.com/Slovenia/si_Contentpages/si_Heater.htm




mpritr1 -> RE: KAMINSKA PEČ NA DRVA (22.1.2021 8:39:25)

Tukaj ste preverili že?

https://omisli.si/nasvet-strokovnjaka/ogrevanje/katere-so-najboljse-peci-na-drva-in-komu-zaupati-montazo/




Stran: [1]