Rabim pomoč pri izbiri barv (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naš vsakdan >> Gradnja



Sporočilo


zvesta -> Rabim pomoč pri izbiri barv (26.9.2009 13:27:38)

Tako...

Ker sama total nimam občutka za estetiko, bi rabila pomoč vas, ki le-tega imate.

Izbiram barvo pohištva za otroško sobo, posledično je že sedaj treba predvideti barvo sten.

Če ste za akcijo, mi pošljite ZS z vašim mejlom, da vam pošljem izris sobice, vi pa predlagate barve.


Lepo lepo prosim.




5ra_28 -> RE: Rabim pomoč pri izbiri barv (26.9.2009 19:47:01)

v otroških sobicah meni ful pašejo pastelne barve za stene. Pa potem tud lepo paše skoraj vsako pohištvo.




kora33 -> RE: Rabim pomoč pri izbiri barv (26.9.2009 19:55:07)

oj,
da ni preveč noro pisano - kar tudi ni faj - prebarvaj stene v osnovi belo...potem pa uporabi barve samo za kake kontraste - like - kako kompozicijo na steni - malo umetniške žilice....barve so lahko ali enake barvi pohištva...ali pa kontrastne le temu.....je pa vse odvisno od velikosti same sobe...količine pohištva...svetlobe...naravne in umetne...itd....
lp




Splišni -> RE: Rabim pomoč pri izbiri barv (26.9.2009 19:58:41)

Ma jaz tudi akr ne vem no ... ma meni toliko enih barv nabutanmih v  kakšni majhni sobi ni všeč. Jaz bi tudi raje kar bele stene, če bo bolj barvni pohištvo. Potem pa še vse te igrače in pisana posteljina in razni dodatki taki in drugačni - ne vem, meni je hitro preveč kaotično potem vse.
Jaz ima  tudi raje le kakšno steno na kakšno temo pobarvano. Npr. nebo in oblaki ter mavrica, ali nebo in luna ter zvezde - kaj v tem slislu.




Onasiss -> RE: Rabim pomoč pri izbiri barv (27.9.2009 7:55:20)

Ker sem jaz sobo preurejala še ko sem bila noseča in nismo vedeli za spol drugega otroka, sem se odločila za svetlo oranžno in svetlo modra barvo. Vsaka stena je pobarvana drugače. V isti kombinaciji imam tudi pograd, pa zgleda zelo lepo, otroško in prav nič kičasto.




zvesta -> RE: Rabim pomoč pri izbiri barv (27.9.2009 14:15:10)

huh, sem dobila kupe nasvetov...

sobica je velika 4x5 metrov, zelo svetla in kljub dosti pohištva še vedno zelo prostorna...

morava zdaj z možem vse skupaj naštudirat in premlet...

hvala vsem... so pa ideje še vedno dobrodošle..




vanilla -> RE: Rabim pomoč pri izbiri barv (28.9.2009 19:46:42)

Jaz pa sem sobico pobarvala v svetlo zeleno nekje do sredine ali malo pod sredino stene, okrog in okrog. Nisem naredila ravne linije, ampak vijugasto, da je zgledalo kot travnik s hribčki in vzpetinami. Tudi linije nisem naredila ostre, ampak kar tako kakor je valjček sam naredil, da izgleda kot trava.
Potem sem na robove nalepila motive Medvedka Puja iz BabyCentra - kot da se "igrajo na travniku".
Pohištvo sva kupila nevtralno - zaradi tega, da bo za dlje časa ne pa samo za prvih nekaj let in tudi zato, da se ni teplo z barvami sten oz. da se ne bo teplo v prihodnje, ko bomo sobico prebarvali v kaj drugega. Pohištvo ima svetlo rjave (bukev) stranice in bele fronte.




ALWAYS LARA -> RE: Rabim pomoč pri izbiri barv (30.9.2009 11:16:37)

jaz bom za moji pupi, ki imata manjši sobi, 3x4 pa vendar svetli izbrala verjetno belo pohištvo ali pa natur les, stene so že pobarvane..2 stikajoči sta beli, potem pa ena pastelno roza, druga pastelno zelena. drugo leto bomo kupovali novo pohištvo in če bo želja pri otrocih bomo pobarvali kako drugače
likov in poslikanih sten nimamo, raje obesimo kake slikice al kak prisrčen plakat, kar lahko večkrat zamenjaš, slika na steni ap ti ostane za dolgo čaa, pa še potem jo je težko prebarvati ko ni več aktualna




2srcka -> RE: Rabim pomoč pri izbiri barv (30.9.2009 13:31:28)

Tudi jaz razmišljam kako bi pobarvala otroško sobico...Rada bi, da bi bila ena stena rumena in druga zelena, ostali dve pa beli. Rada pa bi imela tudi kaj narisano, ampak če barvam stene potem ne morem nekaj narisati na njih...ima katera tako in kako izpade vse skupaj? Da bi bila ena, dve steni ali pa cela soba porisana z junaki iz risank mi ni,




Hope2 -> RE: Rabim pomoč pri izbiri barv (30.9.2009 15:02:12)

Jaz sem pustila stene bele, potem pa sem na največjo steno narisala morje, nebo, gusarsko ladjo, palme, zaklad, sonček, rakca, školjke, otok, opico, papige... sledi še gusar, želva..... na manjšo steno pa še gusarki zemljevid

Mi je pa zelo lepa sobica tudi od ene RR-jevke (chiara oz neki podbnega), slike pa si lahko ogledaš na ustvarjamo skupaj (ne vem točno naslova, je pa govora kako slikati/risati na steno

Samo pobarvane stene se mi zdijo mrtve za dojenčkovo sobico, pa naj so še tako svetle, kričeče.....Limanje junakov mi je mimo, ker se nalepke odlepijo, če imaš srečo in držijo, jih pa potem otroci dol trgajo. Okviri in risbice mi ne sedejo v dojenčkovo sobo, temveč bolj v sobico za mal večje otroke. Risani junaki (medi pu itd) mi je pa čist zlajnano oz prežvečeno in pocukrano [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




mala zirafa -> RE: Rabim pomoč pri izbiri barv (9.10.2009 17:19:49)

V tako velikem prostoru pridejo lahko tudi tapete v poštev.Ena je že o njih pisala in so tudi slike s primeri barv in pohištva.Meni je osebno všeč roza pisan zid in belo pohištvo ter bel strop.So pa dražje od barve.Pa čistijo se lepo.




Stran: [1]