Kuhinja-kaljeno vs navadno steklo (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naš vsakdan >> Gradnja



Sporočilo


naja17 -> Kuhinja-kaljeno vs navadno steklo (12.11.2009 10:14:12)

Vem, da je bila ena tema, pa jo nikakor ne najdem, zato odpiram novo...

Na barvno steno bova dala steklo. Po prebranih forumih se v večini daje kaljeno steklo, nama pa je včeraj steklar rekel, da zakaj pa to, sej je samo dražje, da je navadno 6mm čisto vredu [sm=zmeden.gif] Prosim za vaša mnenja, izkušnje in morda celo tisto temo, ki je že odprta, ker se neka uporabnica precej spozna, če jo katera najde [sm=smiley1.gif]

Aha, pa še to... Steklo se montira s silikonom in zaključnimi letvicami [sm=zmeden.gif] Midva imava že obarvano steno, tako da bo steklo prozorno, ampak nočem pa, da se vidi tisti silikon [sm=zmeden.gif] Pa steno so kr mal krive, kljub ravnanju in steklar pravi, da to ni panike, pri meni pa po prebranem je panika [sm=zmeden.gif]




Hanuši -> RE: Kuhinja-kaljeno vs navadno steklo (12.11.2009 10:17:45)

Če imaš majhne otroke, absolutno kaljeno, pomožnosti z zaščitno folijo. Kaljeno se razbije kot avtomobilsko, v mrežo, če je pa še zaščitna folija pa vstane vse nalepljeno na njej.

Sem delala v Akronu-vgradne omare in sem videla te poškodbe v živo




ALWAYS LARA -> RE: Kuhinja-kaljeno vs navadno steklo (26.11.2009 11:40:58)

mi imamo navadno steklo in je čisto ok.
če ga boste montirali z letvicami, potem silikon mislim, da ni potreben, saj naj bi letvice držale steklo na steni ??!!




Katy78 -> RE: Kuhinja-kaljeno vs navadno steklo (26.11.2009 11:44:33)

Tudi jaz imam kaljenega, ravno zaradi razloga, ki ga je navedla Hanuši. Jaz nimam zaključnih letvic, le silikon, če res od blizu pogledaš, se ga malo vidi, mene ne moti. So pa tudi pri meni stene krive še pa još, pa ni bilo problemov. Je steklar vse lepo izmeril in je vse ok. Imam pa kaljenega in potem na zadnji strani prebarvanega z belo. Stena je tudi bela in potem pride taka lepa zelenkasta barva.




Petka09 -> RE: Kuhinja-kaljeno vs navadno steklo (26.11.2009 13:14:58)

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Tudi jaz imam kaljenega, ravno zaradi razloga, ki ga je navedla Hanuši. Jaz nimam zaključnih letvic, le silikon, če res od blizu pogledaš, se ga malo vidi, mene ne moti. So pa tudi pri meni stene krive še pa još, pa ni bilo problemov. Je steklar vse lepo izmeril in je vse ok. Imam pa kaljenega in potem na zadnji strani prebarvanega z belo. Stena je tudi bela in potem pride taka lepa zelenkasta barva.


Pri nas enako!




naja17 -> RE: Kuhinja-kaljeno vs navadno steklo (26.11.2009 14:42:06)


IZVIRNO SPOROČILO: ALWAYS LARA

mi imamo navadno steklo in je čisto ok.
če ga boste montirali z letvicami, potem silikon mislim, da ni potreben, saj naj bi letvice držale steklo na steni ??!!



No, si me mal pomirila, ker čist povsod je kaljeno, ki je seveda dražje... No, steklar se še ni oglasil, pa se posledično tud midva ne morva še odločit....




robinzon -> RE: Kuhinja-kaljeno vs navadno steklo (26.11.2009 19:28:51)

Tiste, ki steklo že imate, kako pa je z rezanjem lukenj za vtičnice. Ali se da rezati oba stekla?




ALWAYS LARA -> RE: Kuhinja-kaljeno vs navadno steklo (26.11.2009 21:25:35)

ja mi imamo luknje v navadno steklo




Sibil_ -> RE: Kuhinja-kaljeno vs navadno steklo (8.12.2009 10:22:53)

Kaj mi lahko katera nalepi kako slikico, ker si sploh ne predstavljam kako to izgleda? In zakaj je to boljše kot ploščice?

Hvala vnaprej!




naja17 -> RE: Kuhinja-kaljeno vs navadno steklo (8.12.2009 15:34:18)

IZVIRNO SPOROČILO: Sibil RR

Kaj mi lahko katera nalepi kako slikico, ker si sploh ne predstavljam kako to izgleda? In zakaj je to boljše kot ploščice?

Hvala vnaprej!


Bom jest prpopala, ko mi naredijo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]... Bi pa mogla že bit ena tema o tem in so tud slikce, samo jaz jo ne najdem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




blak -> RE: Kuhinja-kaljeno vs navadno steklo (15.12.2009 23:32:28)



No, tudi mi smo se odločili za steklo. Zdaj pa me zanima: kdaj se to čudo montira? preden se kuhinja montira ali kasneje?[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




ALWAYS LARA -> RE: Kuhinja-kaljeno vs navadno steklo (16.12.2009 7:55:18)

kasneje. najprej omare, ptem steklo, ker je naslonjeno na pult




ALWAYS LARA -> RE: Kuhinja-kaljeno vs navadno steklo (16.12.2009 8:12:31)

meni je steklo všeč, ker je enostavno za čistiti - ni nibenih fug kamor bi se zažrla svinarija, maščoba in to, tukaj samo pošpricaš s stelexom in pobrišeš in je fertik. izgleda lepo in moderno.

pri meni izgleda takole. je navadna šipa na katero je zadaj nalepljena pinki folija. edino kar mi ga je steklar posračkal je da, je potem to s silikonom pritrdil na steno in tam kjer je pritrjeno se vidijo krogi od silikona. te napake ni za ponavljati, drugič bi raje z nosilčki steklo pritrdila na steno.

[image]http://www.podsvojostreho.net/weblogs/upload/20/112210014653d0c785158.jpg[/image]
[image]http://www.podsvojostreho.net/weblogs/upload/20/4329586524653d0dbe5301.jpg[/image]




Poka -> RE: Kuhinja-kaljeno vs navadno steklo (16.12.2009 15:09:39)

Mi npr. ne dajemo v naše izdelke manj kot 8 mm navadnega stekla, ker je lahko precej nevarno, če se razbije. Zato je čudno, da ti je steklar predlagal 6 mm - po mojem ti hoče poceni steklo drago prodat... Možnost je še LEPLJENO steklo 3+ 3mm, ki ostane skupaj, če se slučajno razbije. KALJENO je dražje in mislim, da sedaj ni tak problem dobit malo ceneje, ker vsi radi prodajo. Se pa ne more razbit, oziroma, samo, če udariš po robu, pa še to kar močno, se sesuje v prah velike koščke... Medtem ko navadno ostane lahko v velikih kosih, kjer se lahko precej porežeš. Kaljeno se dobi že za 100 EUR na /m2 in to 10 mm debelega, kar je več, je že nateg. Glede na to, da ga mi dobimo za približno 60 EUR...

Najboljše pa je EMAJLIRANO za to kar ti misliš. Barva je žgana na steklo s posebnim postopkom in se ne more odluščit in tudi se ne vidi lepilo čez. Je pa cena verjetno tam nekje kot kaljeno, se pravi... drago. Problem je pa ta, da moraš plačat ceno cele površine tudi če ti ga kje malo porežejo zaradi vtičnic in omar, ker dajo žgat celo površino. To pomeni, da ti morajo že prej zelo natančno odmerit, kje bo kaka luknja v steklu, ker se potem, ko je že žgano ne da več rezat in popravljat, ker je to res trda stvar. Tudi kaljenega se ne da.




nanaa -> RE: Kuhinja-kaljeno vs navadno steklo (16.12.2009 22:30:19)

ALWAYS LARA kaj imaš pa ti dobro kuhinjo[sm=bravo.gif], ful mi je všeč. Kje ste nabavli in kaj ste dali po tleh. Jaz sem razmišljala da bi dala oreh in belo kuhinjo pa vidim, da svetlo tudi super pride. Hvala za info.




kaya2007 -> RE: Kuhinja-kaljeno vs navadno steklo (16.12.2009 22:34:41)

always lara, a vi imeta dejansko takole pospravljeno kuhinjo??? ali ste slikali takoj po montaži [sm=smiley36.gif]

mi imamo tudi tako steklo na steni, le da je sive barve. ne bom slikala, bi morala najprej 3 ure pospravljat in pucat [sm=jezicek.gif]




ALWAYS LARA -> RE: Kuhinja-kaljeno vs navadno steklo (17.12.2009 8:43:32)

hehe ja tale slika je bla posneta kmalu ob vselitvi, sej če dobro pogledaš še kuhalne plošče ni v pultu :) ker smo jo skuril ob montaži - no štromar jo je [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]
ja drgač pa je vsaj 1x na dan prbližno tkole pospravleno, vmes je pa tako, da je cel kup posode v lijaku in na pultu in en kup papirjev po otoku :)

nanaa - kuhinjo mi je naredil mizar po mojih željah, po tleh imamo laminat




Poka -> RE: Kuhinja-kaljeno vs navadno steklo (17.12.2009 18:41:16)

Meni je pa všeč ta barva stekla v kombinaciji z belo, si me navdušila in bom jaz dala vijolično tudi v kombinaciji z belo. [sm=bravo.gif] Res taka odštekana kombinacija se mi zdi, oboje.




robinzon -> RE: Kuhinja-kaljeno vs navadno steklo (18.12.2009 9:21:17)

Lara, mene pa zanima napa, že dolgo časa si ogledujem tole obliko, pa sem malo skeptična, kar se tiče učinkovitosti, zato, ker je postrani in je na zgornji točki precej daleč od vira.




gita10 -> RE: Kuhinja-kaljeno vs navadno steklo (18.12.2009 9:49:46)

se slučajno razbije. KALJENO je dražje in mislim, da sedaj ni tak problem dobit malo ceneje, ker vsi radi prodajo. Se pa ne more razbit, oziroma, samo, če udariš po robu, pa še to kar močno, se sesuje v prah velike koščke... Medtem ko navadno ostane lahko v velikih kosih, kjer se lahko precej porežeš. Kaljeno se dobi že za 100 EUR na /m2 in to 10 mm debelega, kar je več, je že nateg. Glede na to, da ga mi dobimo za približno 60 EUR...



Razlike v ceni so kar velike. Če samo pogledaš na stran obrtne zbornice kjer je objavljen informativni cenik za steklarje, ki ga večinoma vsi uporabljajo oziroma se ga držijo.

http://www.ozs.si/prispevek.asp?IDpm=713




ALWAYS LARA -> RE: Kuhinja-kaljeno vs navadno steklo (18.12.2009 9:58:24)

robinzon, napa je čist ok. je dost močna, tko da vse posrka
js sem hotla eno drugo, tako k je bla čist cel k iz črnega stekla, sam je bla mal predraga za takrat prazni žep :)




Poka -> RE: Kuhinja-kaljeno vs navadno steklo (18.12.2009 19:14:14)

IZVIRNO SPOROČILO: gita10

se slučajno razbije. KALJENO je dražje in mislim, da sedaj ni tak problem dobit malo ceneje, ker vsi radi prodajo. Se pa ne more razbit, oziroma, samo, če udariš po robu, pa še to kar močno, se sesuje v prah velike koščke... Medtem ko navadno ostane lahko v velikih kosih, kjer se lahko precej porežeš. Kaljeno se dobi že za 100 EUR na /m2 in to 10 mm debelega, kar je več, je že nateg. Glede na to, da ga mi dobimo za približno 60 EUR...



Razlike v ceni so kar velike. Če samo pogledaš na stran obrtne zbornice kjer je objavljen informativni cenik za steklarje, ki ga večinoma vsi uporabljajo oziroma se ga držijo.

http://www.ozs.si/prispevek.asp?IDpm=713

Poznam ta cenik in sem ga pokazala v firmi, ker mi dobavljamo ogromne količine stekla, ampak ga pač zato jasno dobimo po bolj ugodnih cenah, ampak ni potem nobenga zanimalo... To so verjetno cene za prodajo v manjših količinah, kolikor vem, pa nekateri še ful več nabijejo. Ampak iz privat izkušen bi pa rekla, da se da trenutno izpogajat marsikaj, poznam pa steklarsko panogo in je v k... zato se da še bolj. Midva sva pri hiši trenutno res veliko privarčevala, je pa res, da se ti pri celoti splača potrudit, za en košček stekla se ti pa tud res ne splača izgubljat živcev. Šla sem pogledat vzorec 6 mm stekla, ki sicer ni za okna, vrata itd, bi pa rekla, da mogoče za na steno pa res ni noben problem. Fajn je pa dat okorg, sploh če je kaljeno, aluminijast rob... Kaljeno steklo se ob udarcu ob rob sesuje v koščke... Mislim, glede na to, da v kuhinji se ropota s kakimi velikimi lonci, men bi se ziher zgodilo, ko sem bolj štorasta...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




naja17 -> RE: Kuhinja-kaljeno vs navadno steklo (23.12.2009 11:48:00)

Nama je včeraj steklar to zrihtal. Ful dobro zgleda, silikonal je po robu in nič ni vidno. Bom slikala, pa gor dala, sam da cajt najdem... Cena: 110 € za kaljeno 6mm (po moje)...




thaiss -> RE: Kuhinja-kaljeno vs navadno steklo (10.1.2010 22:43:13)

A. LARA - zelo lepa kuhinja [sm=bravo.gif]




ninasiki -> RE: Kuhinja-kaljeno vs navadno steklo (6.4.2010 22:02:53)

NAJA17 no jst bi bla zelo vesela ker mam jst tud 6m kuhne in si srčno želim kaljeno steklo sam če je 110eur/m2 mi je mal drago in bom raj ploščice dala




Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>