kako veš vse to??-HRANA (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


SU -> kako veš vse to??-HRANA (17.6.2005 20:56:51)

Stari smo nekaj čez 2 meseca in polno dojim. Pa me vseeno že malce, vsake toliko, zagrabi panike... In sicer : kako bom vedela kdaj začeti z drugo hrano? S katero začeti? Koliko? ... ... ... Saj kar nekaj reči že vem ampak...ali ti kaj povejo na sistematskih? Kako ste vedele vse to??




total -> kako veš vse to??-HRANA (17.6.2005 21:03:11)

Tudi mene je to skrbelo,ampak na RR ti punce vse pomagajo:bravo:,tukaj sem dobila vse potrebne nasvete,tako da ti bomo pomagale ko boš rabila,le pogumno:)




SISI25 -> kako veš vse to??-HRANA (17.6.2005 21:22:02)

Jaz sem začela pri 6 mesecih, tako kot naj bi sedaj začeli. Začela sem pa s stvarmi, ki niso alergene in jih večina tudi z njimi začne, kot so jabolka, korenček...
Saj ti pa tudi tukaj punce pomagajo, tako da ni panike.




HuAnita -> kako veš vse to??-HRANA (17.6.2005 22:27:49)

isto kot total, pa kakšno (novejšo) knjigo v roke, revijo, vprašaj v posvetovalnici sestre, mamo...




ciciban -> kako veš vse to??-HRANA (17.6.2005 22:33:18)

Mi smo zaceli pri stirih m.-banane,jabolka,korencek,ze pripravljene kasce-hipp....,potem pa vidis-ce nima nobenih tezav postopoma dodajas ostalo-pire,spinaca......




babylove -> kako veš vse to??-HRANA (17.6.2005 23:07:14)

Meni daje navodila pediater na rednih mesečnih pregledih, vmes pa še kaj na forumu povprašam.




puncica -> kako veš vse to??-HRANA (18.6.2005 12:16:16)

Jst sem večino zvedela na RR, pa v kaki reviji Paparica al kej podobnega, na sistematskem mi niso povedal ma baš ništa. Sicer pa ne vem jst sem delala kr po občutku:zmeden2:




Seven* -> kako veš vse to??-HRANA (18.6.2005 19:20:33)

Kaksno fajn knjigo si sposodi, kaj preberi, na RR vprasaj, pa bo.. Nic skrbet..

Pravila so sledeca:

1. otrok dobro drzi glavo. Samostojno.

2. pokaze veliko zanimanje za hrano s katero se ti hranis

3. ko mu das nekaj v usta ne porine vec refleksno zadeve ven (refleks izplazenja jezicka)

4. otrok mora biti star vsaj 6 mesecev, takrat je crevesje primerno zrelo, da sprejme ostalo hrano. Nekatere polno dojijo se dalj, ce otrok lepo napreduje..




bskrle -> kako veš vse to??-HRANA (18.6.2005 22:13:57)

Čisto preprosto, otrok se bo začel ponoči zbujati, pogosteje boš začela dojite, začel bo segati po hrani, pa tudi patronažna pride okoli 5. meseca




SU -> kako veš vse to??-HRANA (22.6.2005 11:54:04)

Saj vem, da se bomo, ko bo treba "naštimali" in obvladali vse skupaj... Ampak zdaj imam pa tako "zmedo" v glavi.:ups:;) Hvala za nasvete. Se malce zanašam tudi na RR, ker ste mi punce že večkrat pomagale z nasveti!;) LP, Saša




Stran: [1]