prigrizki... (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Prehrana otrok



Sporočilo


žab*ca -> prigrizki... (24.11.2009 11:31:29)

Katere prigrizke imajo vaši otroci npr. enoletniki najrajši?Naš ne mara nič,pa me zanima za še kakšno dobro stvar,ki se je morda ne spomnim.




RAKICA2007 -> RE: prigrizki... (24.11.2009 11:53:43)

Prigrizki:

slani - prestice, smokiji

sladki - kakšen košček čokolade, še rajši ima 'suhe' müslije, suho sadje

sadje

zelenjavo



sicer je stara 2,5 leta.




sonček33 -> RE: prigrizki... (24.11.2009 11:57:55)

suho sadje, riževi vaflji no mi smo šele 10m stari




miapia -> RE: prigrizki... (24.11.2009 11:58:48)

IZVIRNO SPOROČILO: žab*ca

Katere prigrizke imajo vaši otroci npr. enoletniki najrajši?Naš ne mara nič,pa me zanima za še kakšno dobro stvar,ki se je morda ne spomnim.

Bodi vesela, da nič ne mara, kajti večino otrok brez prigrizkov, sploh nezdravih, sploh ne preživi dneva. Moja hčera je stara 10.5 mes in zaenkrat vsake toliko dobi  rižev vafelj ali kakšen čim manj sladek in umeten baby  piškot. Drugače pa žemljico. Ali pa pobira rozine. Še to ji dajem ne zaradi nuje po tem, ampak ker ji je preprosto žur, da nosi v usta nekaj, kar je užitno. Rada ima tudi suhe jabolčne krhlje.




sonček33 -> RE: prigrizki... (24.11.2009 12:00:17)

miapia se strinjam, ampak prizgrizki niso nujno slabi ... suho sadje je čisto ok, veliko boljše kot žemlja




miapia -> RE: prigrizki... (24.11.2009 12:07:59)

Se popolnoma strinjam, ampak zazdelo se mi je, kot da želi žabca prisiliti otroka, naj je prigrizke. Suho sadje je definitvno bol zdravo kot kruh, je pa dejstvo, da oba nista ravno bisera. Suho sadje ima namreč ogromno sladkorja, žemlja pa moko, ki je med ogljikovimi hidrati med slabšimi.
Jaz sem bolj pristaš tega, da se pridno je pripravljene obroke. Če človek vmes je še prigrizke, obroka definitvno ne bo mogel jesti. Ne vem pa, zakaj moraš iskati živilo, ki bi ga otrok imel rad za prigrizek?




žab*ca -> RE: prigrizki... (24.11.2009 13:18:07)

miapia zato me zanima,ker moj otrok res ni preveč ješč,in če kam  gremo  na obisk,ali kamorkoli,moram vedno imeti sabo karkoli na žlico(npr.puding,kake sadne kaše,jogurte,skute...),pa še te stvari poje s težavo.Ugotovila sem da nima preveč rad sladko,s krhlji se davi(še vedno),tudi z kakimi grisini je enako,riževi vaflji mu tud ne dišijo,čokoladno bananco samo enkrat odgrizne....

Tako da se mi ni bat za nezdrave prigrizke,ker on res nič ne mara nobenih prigrizkov.In dokler je otrok tako ješč,da ti vse poje,je potem prav fino zbirati,kaj je bolj zdravo za njega,ko pa ne,pa zbiraš vsaj kako hrano, da ti jo z DRŽANJEM  v roki sam poje.




RAKICA2007 -> RE: prigrizki... (24.11.2009 14:13:33)

Žab*ca, kaj pa kakšna žemljica? Tudi tega ne mara?
Rozine?




miapia -> RE: prigrizki... (24.11.2009 15:30:52)

IZVIRNO SPOROČILO: žab*ca

miapia zato me zanima,ker moj otrok res ni preveč ješč,in če kam  gremo  na obisk,ali kamorkoli,moram vedno imeti sabo karkoli na žlico(npr.puding,kake sadne kaše,jogurte,skute...),pa še te stvari poje s težavo.Ugotovila sem da nima preveč rad sladko,s krhlji se davi(še vedno),tudi z kakimi grisini je enako,riževi vaflji mu tud ne dišijo,čokoladno bananco samo enkrat odgrizne....

Tako da se mi ni bat za nezdrave prigrizke,ker on res nič ne mara nobenih prigrizkov.In dokler je otrok tako ješč,da ti vse poje,je potem prav fino zbirati,kaj je bolj zdravo za njega,ko pa ne,pa zbiraš vsaj kako hrano, da ti jo z DRŽANJEM  v roki sam poje.


Ok, zdaj pa razumem. Gre se ti za to, da če kam greš in da je čas za obrok, da nekaj poje. Na obisku so itak ponavadi sami piškoti. Ja, kakšen kruh. Kakšen polnovreden keks. Ali pa ti riževi vaflji z "okusi" (z jogurtom, čokolado...), kakšno sadje - sveže ali suho (krhlji jabolj, hrušk, fige mogoče). Potem mi pa že zmanjka počasi idej. Prepečenec?




žab*ca -> RE: prigrizki... (24.11.2009 16:19:50)

Ah žemljico je bolj lušno razdrobit kot pojest.Mogoče pa kak kinder pingvin. Tako je lepo gledat otroke,ko v vsaki roki držijo za jest okoli ust pa čist popacani[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].Mogoče bo pa enkrat pogruntal,kako je čokolada dobra,pol vas bom pa spet spraševala za nasvet kako ga odvadit [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].




koala -> RE: prigrizki... (25.11.2009 12:41:14)

žab*ca moj naravnost obožuje kviki ribice.




Stran: [1]