kako pogosto hranite novorojenčka?? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


kovač -> kako pogosto hranite novorojenčka?? (24.11.2009 13:01:41)

ali na 3 ure oziroma 7x na dan??




ledenaa -> RE: kako pogosto hranite novorojenčka?? (24.11.2009 13:03:32)

hranili smo se ko je on to "zahteval!
Tudi na vsake pol ure do ure




oka -> RE: kako pogosto hranite novorojenčka?? (24.11.2009 13:05:18)

Takrat, ko sta bila lačna.




metka_zone -> RE: kako pogosto hranite novorojenčka?? (24.11.2009 13:06:05)

Hranjenje po uri mi je totalno mimo.Jaz ga hranim,ko zajoka in ko je lačen.S tem se izognem njegovi reakciji joka in si prihranim nekaj živcev.A ni lažje mu dati jesti in je zadovoljen in sit,kot pa poslušati jok in ga gledati,kako je lačen,ker pač še ni njegova ura za jesti?Ne vem,ampak meni je to mimo vprašanje [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]...
Lp




kovač -> RE: kako pogosto hranite novorojenčka?? (24.11.2009 13:10:37)

bi rada slišala komentar od tistih, ki imajo več kot enega dojenčka




uškinamama -> RE: kako pogosto hranite novorojenčka?? (24.11.2009 13:12:35)

IZVIRNO SPOROČILO: kovač

bi rada slišala komentar od tistih, ki imajo več kot enega dojenčka



[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Katrin -> RE: kako pogosto hranite novorojenčka?? (24.11.2009 13:13:41)

Oba [sm=duda.gif] sem hranila/dojila po potrebi, ko sta onadva to želela [sm=smiley1.gif]

Nikoli nisem gledala na uro ali štela obrokov [sm=smiley1.gif]




ledenaa -> RE: kako pogosto hranite novorojenčka?? (24.11.2009 13:14:04)

Imela sem več kot enega dojenčka,pa je moj odg. še vedno isti
Dober odg?'




Anonimen -> RE: kako pogosto hranite novorojenčka?? (24.11.2009 13:15:58)

na dve ali na tri ure.
ko je bila lačna smo presneto dobro vedeli
kdaj je [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] dve - tri urce je bila pridna pa tiho....
potem pa kar na enkrat dretje na vsa usta. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




kovač -> RE: kako pogosto hranite novorojenčka?? (24.11.2009 13:16:24)

hvala za prijazne nasvete - ker eni pravijo, da naj se ne hrani prepogosto, tako, da so mi zelo všeč vaši nasveti, da naj se hrani ko otrok želi




Anonimen -> RE: kako pogosto hranite novorojenčka?? (24.11.2009 13:23:20)

Saj se kamlu utečeš... tako mamica kot dojenček.
Samo ne tega delat kar je delala moja kolegica.
Na vsakih 5 minut flašo v usta. Čim je naredu uuueee,
takoj flašo v usta. To potem lahko počneš ceu dan,
pa ni ne sit ne lačen. Potem pa ženšče jambra, kok je dojenček naporen.
Ja nego. Kolkr ga navadiš. Ene mamice so čist preveč naivne
in too much komplicirajo.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




kristinaj -> RE: kako pogosto hranite novorojenčka?? (24.11.2009 13:52:37)

ko sta bila lačna




baby blue -> RE: kako pogosto hranite novorojenčka?? (24.11.2009 13:59:08)

Jst sem na začetku mogla mojo na dve do tri ure zbujat ker sva na teži zgubili - po besedah babice... Sedaj pa jo podojim ko je sama lačna in ko sama zajoka... Sedaj že približno vem kateri jokpomeni "Lačna sem" [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Je pa ponavadi in povečini čez dan lačna na 3 do 4 ure ponoči pa čisto odvisno tudi do 6 ur zdrži... Aja tempirana je pa tko da ima povečini 6 obrokov na dan kak dan več kak dan manj...

Enostavno sama ne vidim smisla v tem da bi otroka silil jesti če ni lačen... Sam ve in čuti kdaj je lačen in to pove... Ko sem mogla svojo zbujat mi je bilo prav butasto otroka iz spanca zbudit in ga podojit... Nam tudi ni všeč če nas kdo sredi lepega in mirnega spanja zbudi...




katra55 -> RE: kako pogosto hranite novorojenčka?? (24.11.2009 15:13:48)

Ko je bila lačna, ponavadi na 3 ure.




eternety -> RE: kako pogosto hranite novorojenčka?? (24.11.2009 15:22:54)

Na približno tri ure. Ob 6, 9, 12, 15, 18, 21.h. Se pravi 6 obrokov na dan. Je pa stara 3 mesece.




SaaS -> RE: kako pogosto hranite novorojenčka?? (24.11.2009 17:10:46)

Jaz tudi na pribljižno tri ure, (beri včasih dve, včasih štiri), ponoči pa eno rundo spii celo 5 do 6 ur.
Se ne strinjam s tem, da se ga podoji vsakoč ko zajoka, ker potem bi bil včasih lahko vsakih 15 minut na dojki. Pol ure po tistem, ko sva se podojila (pa sigurno ni popil malo mleka!) ne more biti lačen, ampak joka, ker ga "šraufa". ga pomirim na druge načine. Že v naročju pomaga...

Imam pa kolegice, ki so ga dojile, čim je zajokal, potem je pa še pri dveh letih jamrala, da se pomiri samo če ga priklopi...

Aja, pa to je moj tretji otrok in pri vseh sem enako razmišljala.

Jasno ne se držat urnika kot pijanec plota. Tudi otrok ni robot in programiran na ure. Ampak na vsako uro se pa ne dojiva, ne.




alex17 -> RE: kako pogosto hranite novorojenčka?? (6.2.2010 16:25:20)

ko joka da je lačen, pa čeprav se včasih samo pocrklja in spije čisto malo (samo dojim).[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (6.2.2010 16:42:17)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




koala -> RE: kako pogosto hranite novorojenčka?? (12.2.2010 13:52:47)

Moj je bil dojen po želji, kar pomeni da je bil razpon med dojenji od 1,5 ure do 4 ure. V določenem obdobju(ko so mu izraščali zobki) tudi pogosteje. Mojega v tistem trenutku ni pomirilo nič drugega, ne duda ne pestovanje, petje,..... Samo dojka in sem mu ustregla, zdaj je zadovoljen 2 letnik ki se zna pomiriti brez dojke in tako je že vse odkar sva se nehala dojiti.




Zofy -> RE: kako pogosto hranite novorojenčka?? (12.2.2010 16:54:24)

Oba ko sta bila lačna. Je pa to res bilo na 2-3 ure. Prva je zelo rada sesala, tako da je dosti na zizi visela, samo moraš ločit kaj je pitja in kaj crkljanje.




rožica2 -> RE: kako pogosto hranite novorojenčka?? (15.2.2010 7:29:45)

mene pa nekaj zanima.imam 4 mesece starega sina in se ponoči zbuja na tri ure.zadnje dva dni mu dam kar malo čaja in pa dudo ko se zbudi.opazila sem da tudi zjutraj ko vstane ni kaj preveč lačen,tako da se mi zdi da se ponoči zbuja zaradi žeje ne lakote.ali bi mu vseeno morala dati mleko ponoči?naj povem da ne dojim 




marjetica8 -> RE: kako pogosto hranite novorojenčka?? (15.2.2010 9:36:23)


IZVIRNO SPOROČILO: rožica2

mene pa nekaj zanima.imam 4 mesece starega sina in se ponoči zbuja na tri ure.zadnje dva dni mu dam kar malo čaja in pa dudo ko se zbudi.opazila sem da tudi zjutraj ko vstane ni kaj preveč lačen,tako da se mi zdi da se ponoči zbuja zaradi žeje ne lakote.ali bi mu vseeno morala dati mleko ponoči?naj povem da ne dojim 


Če ti zaspi z dudo in čajem in se ti ne zbuja na manj kot eno uro, pomoje ni lačen. Jst mu ne bi dajala mleka, če ni lačen. Mojmu sem morala dajat mleko ponoči skoraj do 8. meseca. Sem vedla da je lačen, če ni zalegla duda in čaj. Pol je pa kr en dan sam ukinu najprej eno in malo kasneje še drugo flaško ponoči. Zdej mu zjutraj dajem mlečno žitno kašico, ampak tudi noče jest prou takoj ko se zbudi...malo opazuj kako se obnaša in preceni. Če ni lačen, mu rajs dej več za jest čez dan in ponoči nič.

Kot novorojenčka sem ga pa futrala ko je sam hotu. Je mel refluks, tko da je hotu fuuul pogosto po malem.




koala -> RE: kako pogosto hranite novorojenčka?? (15.2.2010 13:31:34)

rožica če mu je čaj oz dudica dovolj da zaspi, potem ziher ni lačen. Mojega ni nič razen mleko pomirli ko je bil lačen. Glede jutranjega obroka pa, mu gamorda ne ponudiš takoj ko se zbudi moj je vedno malo rabil da se je zbudil, šele potem je lahko jedel.




rožica2 -> RE: kako pogosto hranite novorojenčka?? (15.2.2010 13:44:50)

ko mu dam čaj takoj nazaj zaspi,tako da pomoje ni lačen ampak samo žejen[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




endrina -> RE: kako pogosto hranite novorojenčka?? (15.2.2010 21:08:59)

Jaz sem oba otroka dojila po tistem ko sta se zbudila. Nikoli ni bilo joka zaradi lakote. Je pa res, da je bilo "kot v učbeniku" vse to na 2,5-3 urce razlike.
Torej če sem ga podojila ob 9., mi je zaspal po tem ko je bil buden okrog 1,5 urce in je spal približno 1-2 urce. Ko se je zbudil je bilo tako od zadnjega hranjenja nekje 3 urce, tako da sem ga vedno takrat podojila, potem pa šla previt. Nisem pristaš tega da bi ti otrok bil nonstop na prsih. Niti si tega prva dva meseca ne znam predstavljat, ker te prsi bolijo kot šus zaradi počenih bradavic - mene je kar bilo groza ko se je mali zbudil, ker sem vedela kakšna kalvarija se bo začela z dojenjem, ker je na začetku to res ful bolelo. Zdaj je seveda pri 3 mes. to čist "druga pjesma"; dojenje postaja prijetno cartanje z malim bebekom:




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>