Posoda za indukcijsko ploščo (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Gospodinjski nasveti



Sporočilo


Ženkica -> Posoda za indukcijsko ploščo (30.11.2009 12:48:07)

V soboto sem si privošla v Merkurju nov set posode od Tefala, ki je bila super znižana, lična, skratka, ravno to, kar sem potrebovala. Še posebej sem se navdušila, ker je posoda
primerna tudi za indukcijsko kuhalno ploščo, katero sedaj še nimam, se pa nameravamo selit čez cca 3-4 leta, takrat, pa jo bom definitvno kupila. Sedaj kuhamo še na plinu.

Prodajalka me posebej ni opozorila, da posoda ni primerna za kuhanje na plinu, v navodilih sicer ni eksplicitno napisano, da se posode ne sme uporabljat za kuhanje na plinu/ognju, sem pa zasledila oznako na manjših navodolih, ki so bila priložena in sicer znakec za plin in prečrtan [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]. Skratka, skrbi me, ali bo posoda potem sploh še uporabna za indukcijo, po par letih, ali naj jo raje pospravim do takrat........... eh ja.

Mogoče kakšne izkušnje; je kdo tu, ki jo uporablja na indukciji in na plinu, pa je vse ok, ali pač ne?

Hvala in lp

Ženkica




Anonimen -> RE: Posoda za indukcijsko ploščo (30.11.2009 13:12:15)

Hmm, glede na izkušnje s teflonom, se ta itq po določenem času obrabi, tko, da ne vem če bodo te posode dočakale selitev... drugače pa ne vidim razloga zakaj bi se na plinu uničile.




Angel_Tian -> RE: Posoda za indukcijsko ploščo (30.11.2009 15:03:50)

Če je posoda narejena posebej za indukcijo, jo pač ne uporabljaš na plinu, sploh če imaš znakec za plin prečrtan. Plin čisto drugače "greje" kot indukcija, in sicer ti plin greje celo posodo (saj ja ogenj gori po njej), indukcija pa v bistvu greje samo hrano notri in ni ognja na posodo. Tako da, če jo misliš uporabljat potem, si je ne zdaj uničit.




somic -> RE: Posoda za indukcijsko ploščo (30.11.2009 16:58:37)

ne bi jaz uporabljala to posodo na plinu, če jo imaš namen uporabljati tudi na indukciji potem. sicer posodi res nima kaj bit, ampak potem za indukcijo ne bo več primerna. razmisli in se sama odloči




Isabellabina -> RE: Posoda za indukcijsko ploščo (30.11.2009 17:46:22)

No lahko ti jaz povem,ker sem imela tak slučaj,najprej sem imela ploščo na plin,potem sem zamenjala na indukcijo,in ker sem prej kuhala z to posodo na plin mi jo sedaj na indukciji ni hotelo prijeti in to iz enega preprostega razloga...ni bila ravna in jo potem indukcija ne zazna...na plinu se res preveč pregreje in dno posode enostavno ni več čisto ravno....




Ženkica -> RE: Posoda za indukcijsko ploščo (1.12.2009 8:22:47)

IZVIRNO SPOROČILO: big mamma

No lahko ti jaz povem,ker sem imela tak slučaj,najprej sem imela ploščo na plin,potem sem zamenjala na indukcijo,in ker sem prej kuhala z to posodo na plin mi jo sedaj na indukciji ni hotelo prijeti in to iz enega preprostega razloga...ni bila ravna in jo potem indukcija ne zazna...na plinu se res preveč pregreje in dno posode enostavno ni več čisto ravno....


Sranje.......... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Stran: [1]