prosim nasvet (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


klara2007 -> prosim nasvet (2.12.2009 21:41:18)

že od ponedeljka ima naša mala vročino (včeraj celo 39,5). bile sma pri zdravniku (kri in voda sta vredu). dal ji je samo sirup za pomiritev kašlja in sirup za zbijanje vročine. danes zjutraj vročina nekaj čez 37, popoldne 38, 5. dala sm ji sirup in vročina je padla na 37, sedaj pa zopet 39! jst ne vem več kaj naj, je zelo malo, pije še kar, čeprav veliko manj kot prej (prej je spila liter na dan).
ima katera kaj več izkušenj s tem, ali kaj podobnega...
če ne bo boljš imam namen tako nazaj k zdravniku...
hvala in lp




ledenaa -> RE: prosim nasvet (2.12.2009 21:55:41)

vrocina lahko  traja tudi do 1 tedna.Pac viroze,kaj cmo
jest ne rabi ce noce,pitje je pomembno




klara2007 -> RE: prosim nasvet (2.12.2009 22:37:15)

pozabila se napisat da je pa živahna, obnaša se enako kot prej (igra, skače, pleše,...)




Gina -> RE: prosim nasvet (2.12.2009 22:43:45)

To je za viroze v bistvu precej običajna reč. Vsaj moji so pogosto kaj takega staknili.




nananaja -> RE: prosim nasvet (2.12.2009 23:30:38)

Na večer večinoma vročina doseže vrh, zjutraj pa je nižja.




ledenaa -> RE: prosim nasvet (3.12.2009 6:43:11)

Če je vročina 38.5 še ne pomeni da je treba takoj zbijat
Pusti jo,vročina je koristna
Zbijaš samo ,če je otrok fajn prizadet




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (3.12.2009 8:14:59)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




ribica. -> RE: prosim nasvet (3.12.2009 9:18:31)

moj 3 letnik je bil tud bolan, v ponedeljek zjutraj mu je zakuhalo in je bil cmerav in utrujen. Jaz sem mu samo merila vročino in do 38,5 mu nisem nič dajala. Samo dajala sem mu pit po požirkih, pa veliko je počival. Zvečer je zakuhal na 39,7, pa sem delala enako. Samo dala sem mu malo calpola, potem je pa lepo spal. Naslednji dan je imel že zjutraj 38,5, in je imel toliko cel dan. Nisem mu zbijala, ravnala sem enako kot prejšnji dan. Sploh pa je veliko spal, in pustila sem ga, saj ni bil prizadet drugače. Pred spanjem sem ga dala v banjo in ga okopala z malo hladnejšo vodo kot ponavadi, ker je do večera spet zakuhal na 39, in je bil potem kot prerojen. Zdi se mi nesmisleno da bi na vsak način z zdravili zbijala vročino, če otrok sam po sebi ni prizadet in nima krčev ali česa podobnega.




Stran: [1]