pri niti še 7 mesecih se postavlja v stoječ položaj (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Čvekamo o naših otrocih



Sporočilo


majuška10 -> pri niti še 7 mesecih se postavlja v stoječ položaj (5.12.2009 13:38:43)

Zdravo!
Kdaj pribl.  se  v povprečju začnejo  otročki postavljat v stoječ položaj? pri nas se to dogaja prebliskovito hitro!
Namreč sredi novembra ni še niti sedel brez opore,  10 dni nazaj se je začel plaziti, tako da smo zdaj vse povsod, 2 dni nazaj sem ga pa pustila v posteljici, nakar se po par minutah vrnem v sobo in mali stoji pokonci in se drži ograjice. Me je skor kap! Zdaj to redno počne, in vsepovsod samo išče oporo, da bi se dvignil.
Tega nikakor nismo spodbujali, niti ga na nogice postavljali, res bi rada, da bi šel ta proces malo počasneje...., čez 2 dni bomo stari  šele 7m




somic -> RE: pri niti še 7 mesecih se postavlja v stoječ položaj (5.12.2009 13:40:45)

sicer nimam izkušenj (še) s tem, samo mi je mami govorila, da sem bila tudi takšna. pri 9 m sem shodila.

je pač napreden tvoj malček [sm=smiley1.gif]




Anonimen -> RE: pri niti še 7 mesecih se postavlja v stoječ položaj (5.12.2009 13:44:05)

majuska, jaz bi ga pustila. saj sam cuti na kaj je pripravljen.
moj najstarejsi je stal pri 6ih mesecih. shodil pa je pri 8ih mesecih in 8ih dnevih. in od takrat hodi.
eni otrocki so pac hitrejsi od drugih.




end1 -> RE: pri niti še 7 mesecih se postavlja v stoječ položaj (5.12.2009 13:52:33)

kar naj stoji, moja hči je tudi bla hitra, sem se pa pol pri sinu bala, ker je bil skoraj tri mesece bolj pozen, jo je pa hitro dohitel.





Anonimen -> RE: pri niti še 7 mesecih se postavlja v stoječ položaj (5.12.2009 13:57:44)

moja 2 sta cist razlicno se razvijala...tamali je shodil pa "sele" pri 13ih mesecih.




arupnik3 -> RE: pri niti še 7 mesecih se postavlja v stoječ položaj (5.12.2009 14:23:51)

jst sm shodila s 9 meseci moja hčerka pri 9,5 mesecih tko da je pač bolj hitre sorte ti pa svetujem tudi če se postavlja na nogice ga ne sili in drži za rokice ampak pusti naj sam se osamosvoji...




Najaa -> RE: pri niti še 7 mesecih se postavlja v stoječ položaj (5.12.2009 16:24:47)

Če se je sam dvignil, super. Je pač pripravljen na to in nimaš kaj, to je razvoj. Moja mlajša se je prvič dvignila pri 8m s tem, da je skoraj 2m prezgodaj rojena. In me je prav tako zaskrbelo, sam mi je v razvojni rekla zdravnica, da dokler otrok sam pride do nečesa, je super. Ne smeš ga pa silit.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (5.12.2009 16:46:24)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




majuška10 -> RE: pri niti še 7 mesecih se postavlja v stoječ položaj (5.12.2009 17:27:20)

super!
hvala ker ste izkušnjo delile z mano.....
sej vem, da je vsak otroček zase svet in pri vsakem gre razvoj drugače, mal me je zaskrbelo ker se je zdej vse to naenkrat zgodilo.... ga pa definitivno ne bom sama silila k hoji, oz. stoječem položaju....




Anonimen -> RE: pri niti še 7 mesecih se postavlja v stoječ položaj (5.12.2009 20:54:26)

Naš je plazil pri 5,5 mesecih, se dvigoval pri 7h, hodil ob opori pri 8ih, shodil pa pri 13 ih. Tko da nč bat - otrok sam nardi tolk, kolkr zmore.




NAVT -> RE: pri niti še 7 mesecih se postavlja v stoječ položaj (5.12.2009 21:46:21)

Mi smo imeli podobno, le v stereo tehniki (dvojčici) - plazili sta pri 5-ih mesecih (korigirano celo par dni manj), stali pri 6-ih, shodili pri 11-ih. Pomembno, da se otroka ne sili, tako kot so napisale že večina prej.




sonček85 -> RE: pri niti še 7 mesecih se postavlja v stoječ položaj (5.12.2009 21:50:19)

čisto možno ,naš bi že bil tudi kar na nogah pa je star 7.5m

Samo ni še dobro zaradi hrtenice




Anonimen -> RE: pri niti še 7 mesecih se postavlja v stoječ položaj (5.12.2009 22:00:20)

IZVIRNO SPOROČILO: sonček85



Samo ni še dobro zaradi hrtenice



Jah, otroci že vedo kdaj je pravi čas. Očitno ga nič kičma ne boli zarad tega, če mal prehiteva sam.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Stran: [1]