Čokolino (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


skopčevka -> Čokolino (16.1.2010 18:48:16)

Naša eno leto stara punčka je navajena oz. smo jo navadili da dvakrat na dan je čokolino...zjutraj in zvečer in me zanima ali je to preveč,kaj  ve menite!!




**Tinkara78** -> RE: ČOKOLINO!!! (16.1.2010 19:07:40)

Jaz mislim, da je dvakrat na dan preveč.

Prepisujem s Čokolešnika: 100 g čokolešnika vsebuje 41,5 g sladkorja- to je 8 vrečk sladkorja za kavo!?

Pri nas jem Čokolešnik samo jaz - pa to takega, da žlica not stoji. Takrat ne razmišljam o sladkorju. Otroku pa tega 2x na dan ne bi privoščila.

En obrok piše da je 30 g pahuljic in 200 ml mleka.




mama_milchy -> RE: ČOKOLINO!!! (16.1.2010 19:17:14)

naš starejši ga poje 2x na teden po eno skledico;
10 mesečna dojenčica pa 3x-4x na teden po 150-180ml;

a druge hrane ne je al kako?
meni se zdi to mal preveč,




Gina -> RE: ČOKOLINO!!! (16.1.2010 19:32:05)

Jaz ga jem že skoraj 40 let, skoraj vsak dan, pa sem še kar živa in je vse ok z mano. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

Pa naš ta velik, ki ima 14 let, ga tudi je menda 2x na dan, pa je vse ok.

Sem gledala sestavine ravno zadnjič spet po dolgem času, pa ni nekih škodljivih reči v njem (čokolino lešnik imam doma). Pa tudi cukra ni toliko v njem kot pišete - v bistvu niti senca tega, kar pišete - poleg tega se sprašujem kam gre ta svet, da ste tako obsedene s temi kilami pri sebi,d a to prenašate na otroke. A ko bodo zrastli, jim boste omejevale hrano, al kako?

Jaz se, skopčevka, ne bi nič sekirala, če otrok to je zjutraj in zvečer. Niti malo. Eni jedo pa namesto tega korn flekse ali pa kosmiče al pa salamo in kruh - vse skup ni neke ekstra razlike v kvaliteti zajtrka in večerje. Vmes daj otroku dovolj sadja in za kosilo tudi zelenjave, pa bo vse ok.




blaža -> RE: ČOKOLINO!!! (16.1.2010 19:38:49)


IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Jaz ga jem že skoraj 40 let, skoraj vsak dan, pa sem še kar živa in je vse ok z mano. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

Pa naš ta velik, ki ima 14 let, ga tudi je menda 2x na dan, pa je vse ok.

Sem gledala sestavine ravno zadnjič spet po dolgem času, pa ni nekih škodljivih reči v njem (čokolino lešnik imam doma). Pa tudi cukra ni toliko v njem kot pišete - v bistvu niti senca tega, kar pišete - poleg tega se sprašujem kam gre ta svet, da ste tako obsedene s temi kilami pri sebi,d a to prenašate na otroke. A ko bodo zrastli, jim boste omejevale hrano, al kako?

Jaz se, skopčevka, ne bi nič sekirala, če otrok to je zjutraj in zvečer. Niti malo. Eni jedo pa namesto tega korn flekse ali pa kosmiče al pa salamo in kruh - vse skup ni neke ekstra razlike v kvaliteti zajtrka in večerje. Vmes daj otroku dovolj sadja in za kosilo tudi zelenjave, pa bo vse ok.


se podpišem.

Mojadva tudi rada jesta čokolino. Ta starejši je tak suhec, da me je kr groza, pa je veliko čokolinota pojedel in je zelo malo bolan.

Ta mali pa tudi poje zvečer in zjutraj, seveda med dnevom tudi saden obrok, pa zelenjavo meso,... skratka vso hrano.




botrca -> RE: ČOKOLINO!!! (16.1.2010 19:43:19)

IZVIRNO SPOROČILO: skopčevka

Naša eno leto stara punčka je navajena oz. smo jo navadili da dvakrat na dan je čokolino...zjutraj in zvečer in me zanima ali je to preveč,kaj  ve menite!!


meni je to preveč[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




**Tinkara78** -> RE: ČOKOLINO!!! (16.1.2010 19:51:45)

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Sem gledala sestavine ravno zadnjič spet po dolgem času, pa ni nekih škodljivih reči v njem (čokolino lešnik imam doma). Pa tudi cukra ni toliko v njem kot pišete - v bistvu niti senca tega, kar pišete - poleg tega se sprašujem kam gre ta svet, da ste tako obsedene s temi kilami pri sebi,d a to prenašate na otroke. A ko bodo zrastli, jim boste omejevale hrano, al kako?



Vrednosti so prepisane z embalaže, da bi se pa obremenjevala s kilami pa ne morem reči [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Hčerka pa je na srečo kontra mene. Nikoli ni jedla nobene variante čokolinoja, rižolinoja, mlečnega riža, fruhtzwergov,...... verjemi, da šele potem študiraš kaj sploh otroku dati za pojest. Še puding kupljen težko poje. Pije samo mrzlo mleko, čaj brez sladkorja z medom, razne kosmiče - tu so eni res čokoladni, pa poje tisti jogurt ko vsiplješ not čokoladne kroglice. Obožuje suhe marelice, rozine, .... Tako, da res ni po meni - na srečo.

Poje pa dnevno dozo čokolade oziroma bonbonov[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Dashenka -> RE: ČOKOLINO!!! (16.1.2010 20:08:50)


IZVIRNO SPOROČILO: skopčevka

Naša eno leto stara punčka je navajena oz. smo jo navadili da dvakrat na dan je čokolino...zjutraj in zvečer in me zanima ali je to preveč,kaj  ve menite!!


Ja, po mojem mnenju je to preveč.
Čokolino ni nič drugega, kot sem sam cukr.




zmajaz -> RE: ČOKOLINO!!! (16.1.2010 20:15:33)

Naša ga je dolgo jedla po 2x na dan, ker itak ni hotela jesti skoraj nič drugega, zdaj ga je pa 1x na dan.




Gina -> RE: ČOKOLINO!!! (16.1.2010 20:32:31)

 
Sestavine v čokolinu:
pšenični zdrob, sladkor, čokolada v prahu 18 % (sladkor, kakav v prahu, kakavovo maslo, hidrogenirana rastlinska maščoba, emulgator sojin lecitin), pšenična moka, škrob in vitamini (B1, B2, B6, C, E, folna kislina, niacin).

Energijske in prehrambene vrednosti so izračunane na 30 g izdelka.

Povprečna sestava:

(% RDA HR)



energija  495 k(117 kcal)
beljakovine 2,1 g
ogljikovi hidrat 24,0 g

-     sladkorji12,0 g
-     maščobe 1,4 g

-     nasičene maščobne kisline 0,8 g

-  prehranske vlaknine  1,2 g

-  natrij   2 mg

vitamin B1

vitamin B2

vitamin B6

vitamin C

vitamin E

folna kislina

niacin

 




sanelaa -> RE: ČOKOLINO!!! (16.1.2010 20:33:26)

Naš 14 m star ga je par mesecev nazaj jedel zvečer, skoraj vsak dan v tednu. No, čokolino, rižolino, frutolino, medolino..................Zdakj smo samo še na čokolinotu, ampak zdaj je to mogoče enkrat na teden za večerjo. 




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (16.1.2010 20:37:17)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (16.1.2010 20:39:34)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




skopčevka -> RE: ČOKOLINO!!! (16.1.2010 21:29:37)

ja kaj pa ji potem dajete jesti zjutraj in zvečer???




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (16.1.2010 21:32:40)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Anonimen -> RE: ČOKOLINO!!! (16.1.2010 21:43:39)

Men se zdi 2x na dan preveč ... naša ima skoraj 14 msecev, pa ji ga sploh še nisem dala kot samostojni obrok ... kaj pa vem ... ga imam jaz ful rada pa ji ga dam kako žličko, ko ga jaz jem (mogoče 1x na teden) ... ne vem no samo se mi zdi, da je tolko drugih zadev, ki ji jih lahko nahitro pripravim, pa ki nimajo tolko sladkorja notri, npr:
- kruh in namazi (pašteta, sirni namaz, zdenka sir, margarina in marmelada, ...)
- umešano jajce
- skutka
- gres
- polenta in mleko
- ...




Najaa -> RE: ČOKOLINO!!! (16.1.2010 22:21:35)

Tavečja ga je 3-4x na teden, mlajša pa 1-2x na teden. Pa ne ker jima ga ne bi hotla dat vsak dan. poskušam jima dajat čim bolj raznoliko.




leo**tia -> RE: ČOKOLINO!!! (16.1.2010 22:23:02)

vedno se za vse sekiramo[sm=smiley13.gif]kaj če nebi imeli kaj drugega za jest kot čokolino??tisti reveži kot jih par poznam nimajo kaj jest pa se ne sprašujejo če je to premalo,ali preveč[sm=smiley19.gif]...z veseljem pojejo vse kar dobijo,.pa četudi je to samo čokolino 5krat na dan..moja mala ga ne mara..noben lino..ji pa ga zvečer dam 1žličko v mleko..pa še kako bi rada da bi kaj od tega jedla..je samo umešana jajčka,kruh s pašteto-margarine,sir in te zadeve ne mara.pa tud ne palačinke.in je teško s takim ki mu nič ne diši..je pa res da rada papa sadje,jogurte,in kosila,še posebej neka ki so zelo okusna[sm=smiley36.gif]..za večerjo dobi tisto kar ostane od kosila,če je kaka omaka ,pol pa še mleko spije..če ti otrok rad je čokolino,mu kar daj..jaz sem gor zrastla sam na tem..nič nisem hotela jest,in vse sem pobruhala tak da sem 3mesece po rojstvu šla v bolnico,in skoraj 4mesece tam ležala[sm=smiley13.gif]nisem prebavljala nič drugo kot fruteke in lino..baje[sm=smiley1.gif]s 4mesece sem imela uboge 3kg,so mislili da bom umrla,pa sem še tu[sm=smiley36.gif]




ledenaa -> RE: ČOKOLINO!!! (16.1.2010 23:43:20)

Skuppaj z otroci jem čokolino zjutraj in zvečer




**Tinkara78** -> RE: ČOKOLINO!!! (17.1.2010 8:06:11)

IZVIRNO SPOROČILO: Gina


Sestavine v čokolinu:
pšenični zdrob, sladkor, čokolada v prahu 18 % (sladkor, kakav v prahu, kakavovo maslo, hidrogenirana rastlinska maščoba, emulgator sojin lecitin), pšenična moka, škrob in vitamini (B1, B2, B6, C, E, folna kislina, niacin).

Energijske in prehrambene vrednosti so izračunane na 30 g izdelka.

Povprečna sestava:
(% RDA HR)
energija  495 k(117 kcal)
beljakovine 2,1 g
ogljikovi hidrat 24,0 g

-     sladkorji12,0 g


Moje navedene vrednosti veljajo za 100 g čokolešnika, tvoje pa za 30 g.

30 g pahuljic v 200 ml mleka je bolj tekoče. Če pa pripravljamo obrok, ki se poje z žlico smo pa skoraj na 100 gramih.

Pa vseeno se mi zdi dosti sladorja (2,5 vrečkici) na en obrok. Ampak jaz ga obožujem.




**Tinkara78** -> RE: ČOKOLINO!!! (17.1.2010 8:13:26)

IZVIRNO SPOROČILO: leo**tia

vedno se za vse sekiramo[sm=smiley13.gif] kaj če nebi imeli kaj drugega za jest kot čokolino??tisti reveži kot jih par poznam nimajo kaj jest pa se ne sprašujejo če je to premalo,ali preveč[sm=smiley19.gif] ...z veseljem pojejo vse kar dobijo,.pa četudi je to samo čokolino 5krat na dan..moja mala ga ne mara..noben lino..ji pa ga zvečer dam 1žličko v mleko..pa še kako bi rada da bi kaj od tega jedla..je samo umešana jajčka,kruh s pašteto-margarine,sir in te zadeve ne mara.pa tud ne palačinke.in je teško s takim ki mu nič ne diši..je pa res da rada papa sadje,jogurte,in kosila,še posebej neka ki so zelo okusna[sm=smiley36.gif] ..za večerjo dobi tisto kar ostane od kosila,če je kaka omaka ,pol pa še mleko spije..če ti otrok rad je čokolino,mu kar daj..jaz sem gor zrastla sam na tem..nič nisem hotela jest,in vse sem pobruhala tak da sem 3mesece po rojstvu šla v bolnico,in skoraj 4mesece tam ležala[sm=smiley13.gif] nisem prebavljala nič drugo kot fruteke in lino..baje[sm=smiley1.gif] s 4mesece sem imela uboge 3kg,so mislili da bom umrla,pa sem še tu[sm=smiley36.gif]

Moja hčerka ni jedla palačink do tretjega leta, pila samo jabolčni sok (nobene vode, čaja, mleka,....), ni jedla nobenih jajc, močnikov, .... nobenih sadnih jogurtov, ... pa kaj bi naštevala. Je pa rada pila sok od rdeče pese in jedla edino solato prav peso.

Tam okrog 4 leta je naredilo klik in je res večino hrane. Razen od mlečnih pije samo mleko, poje močnik in jogurt s kroglicami. Je pa prva, ki si izbori kuhano zelenjavo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]. Ko je bila mlajša sem si tolikrat želela, da bi jedla vsaj nekaj od te bolj na hitro pripravljene hrane. Včasih sem morala pripraviti več vrst hrane,da je vsaj kaj pojedla. Ima pa pri višini cca. 115 cm 20 kg. Meni zgleda taki suhec.




Katy78 -> RE: ČOKOLINO!!! (17.1.2010 8:36:38)

Meni se zdi to preveč. In Gina, ne, čokolešnik zagotovo ni enako ostalim kosmičem in npr. kruhu in siru. Saj si sama prepisala, kakšne sestavine so v njem. Še bolj pomembno od sestavin pa je zame to, da je otroka dobro navaditi na raznoliko prehrano ne pa da štepa eno in isto vsak dan in to celo za tako pomemben obrok kot je zajtrk.

Meni je prav smešno, kako starši pišejo, da otrok noče drugega kot čokolešnik. Saj ne rečem, zagotovo se najde kakšna izbirčna Mica, ki noče drugega kot sladek čokolešnik, ampak zakaj mu ga je pa sploh treba že pred prvim letom ponuditi? Je toliko drugih variant za dober in predvsem kvalitetnejši zajtrk in večerjo, da čokolešnik in razni Linoti pri meni sploh niso bili opcija, da mu jih ponudim. Pa je Nik velik lakotnik, zelo rad je, ampak raje vidim, da mi poje šalčko npr. ovsenih ali ajdovih kosmičev ali pa npr. kruh s sirom kot pa 2x na dan čokolešnik. Itak bodo vsi zrastli, tudi tisti, ki 2x na dan jejo čokolešnik, ampak dokler lahko malo pazim na kvaliteto hrane, ki jo dobi, bom to še naprej počela. Pa se ne gre za to, da bi bila obsedena s kilami pri svojem otroku, ampak zgolj za to, da bi mu rada privzgojila zdrav način prehranjevanja. Če mi uspe, bom vesela, če mi pa ne bo, bom pa vsaj vedela, da sem poskušala.




Pat74 -> RE: ČOKOLINO!!! (17.1.2010 8:47:24)

Meni se ne zdi, da je preveč, ker sem prepričana, da gre za eno obdobje, ko otroku to bolj paše. Kar se tiče pa zdrave hrane, klobase, sir, kruh, paštete ipd. sigurno ne sodijo v to kategorijo.




miapia -> RE: ČOKOLINO!!! (17.1.2010 8:53:48)

Lahko ješ nezdravo 40 let, pa si te sreče, da tudi umreš ne zdrav, ampak brez težav. Ker zdrav sigurno nisi, če vnašaš v svoje telo poleg vsega sladkorja v sokovih, čaju, kavi, sladkarijam, ostali hrani še minimalno 4 žličke sladkorja, ki ga vsebuje ena predpisana porcija čokolina.
Moja enoletnica ne je čokolina in ga doma sploh nimam. Razne mlečne grese ji pripravim sama in ji rajši včasih dam malo kakava, javorjevega sirupa, največkrat pa zmešam s svežim ali suhim sadjem. Ker jo čuva tašča in drugi njen vnuk je čokolino na polno, sem ji pač rekla, da nočem, da je čokolino, izjemoma sem pa tja, to zame pomeni 1-2 na mesec.
tako da, ja, dvakrat na dan je definitivno preveč.




Katy78 -> RE: ČOKOLINO!!! (17.1.2010 8:54:16)

IZVIRNO SPOROČILO: Pat74

Meni se ne zdi, da je preveč, ker sem prepričana, da gre za eno obdobje, ko otroku to bolj paše. Kar se tiče pa zdrave hrane, klobase, sir, kruh, paštete ipd. sigurno ne sodijo v to kategorijo.


Zdrav način prehranjevanja zame pomeni to, da je otrok navajen na raznovrstno hrano. Sicer pa, če kdo misli, da je sir in kruh enako čokolešniku - tudi prav. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Se pa strinjam, kar se tiče paštet - jih tudi sama ne jem.




Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>