majhna spalnica (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naš vsakdan >> Gradnja



Sporočilo


LoCa -> majhna spalnica (25.1.2010 21:46:49)

imam večen problem,ki se bo moral letos rešit, namreč moja spalnica je ful mala, 245*303 cm. zdej imam ob tadolgi steni omaro (1m) in zakonsko posteljo (180*200) (vhod je na krajši stranici), samo k sva v dveh je omara pač premajhna in sva razmišljala, da bi zbila steno med spalnico in dnevno, da bi pol nekako namesto stene bila omara. meni se je utrinla ful dobra ideja, da bi namreč posteljo zamaklnila na sredino, naredila kao most čez z omarami (al neki tazga), pri nogah pa bi bila večja omara na stran dnevne, tuki pa imam problem, ker če to naredim, mi ostane prehod na vsaki strani 50 cm, pa ne vem če je to dovolj, predvsem na mestu, kjer bi se šlo med omaro in steno? ima kdo kako pametni idejo? meni že placa primanjkuje. poleg tega, kaj se naredi z elektriko(ex vtičnicami), če zbijem steno tako da vtičnic več ni?




urška76 -> RE: majhna spalnica (26.1.2010 9:21:01)

Najprej dobro premisli, če stena ni nosilna, da se ti ne bo nekega dne vse na glavo sesul. Drugače pa si nariši na en list v merilu. Ali pa si nalož googlov sketchup programček, kjer si v ri d različi narišeš in si lažje predstavljaš. Je pa full na izi programček, in ti ni treba nekih hudih osnov risanja obvladat. Smo malo si une filmčke pogledaš. Pa ne pozabi si narisat oken, ker moraš tam okoli tud toliko prostora imet, da jih lahko odpreš.




melanija -> RE: majhna spalnica (26.1.2010 14:30:56)

Kaj pa menjava spalnice. Sem videla take, ki imajo omare za in nad posteljo in se nato nadaljujejo naprej od postelje. Niso ravno po zadnji modi, funkcionalne pa so.




LoCa -> RE: majhna spalnica (26.1.2010 16:55:30)

tista stena ni nosilna. bom definitivno se  s tem programčkom poigrala, hvala urška76. čeprav sem že toliko premlevala v glavi in sploh ne vidim več drugih variant, če sploh so.
melanija, kako misliš menjava? če prou razumem si it mislna "most", to je da je omara praktično nad glavo...ja to je opcija, sem prepričana da znam nrdit tko da bo lepo :D.




2violina -> RE: majhna spalnica (27.1.2010 6:41:22)

Posteljo 180 *200 lahko zamenjaš za manjšo 140*200. V kolikor sta manjša pa se lahko odločiš tudi za krajšo varialno. Posteljo in vso spalnico lahko daš izdelat po naročilu.

Ena izmed idej, ki se mi je utrnila je malo dvignjena postelja pod katero so izvlačni predali. Omaro bi postavila na daljšo stranico ( v kolikor tam ni okna). Globino bi prilagodila dolžini postelje (v tistem delu, kjer je postelja). Upam, da sem bila dovolj razumna.




LoCa -> RE: majhna spalnica (27.1.2010 12:19:06)

vidim, da sem že sama vse pogruntala, hehe, ker mi svetujete tisto, na kar sem že pomislila :D
sam veliki postli se pa ne bom odrekla, buahahha.




Stran: [1]