hrana po enem letu (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


soncica01 -> hrana po enem letu (21.2.2010 9:42:48)

zanima me hranjenje po enem letu - ali se lahko sedaj da otroku takoj ko napolni eno leto že med, kravje mleko, svinjsko meso, beljak in podobna živila. Ali ste še vseeno malo čakale (in koliko) ter kako ste dodajele - postopoma kot na samem začetku uvajanja GH?

Naša punčka je stara sedaj 1 leto pa 1 mesec pa me zanima kako je sedaj s to ''prepovedano'' hrano.




rija -> RE: hrana po enem letu (21.2.2010 9:59:08)

razen meda je moj jedel že vse pred prvim letom.
meda pa itak ni nikoli maral.




mateyka -> RE: hrana po enem letu (21.2.2010 10:59:02)

dobro je da daš beljak pred enim letom - probaš, če ima reakcijo vsaj. določena cepiva so delana na bazi beljaka namreč..




Najaa -> RE: hrana po enem letu (21.2.2010 12:34:01)

Vse na isti dan ne. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Počasi ji ponujam vse. Med je dobila v čaju, ko je bila ravno prehlajena, drugače bi mogoče še počakala. Svinjsko je jedla te dni v makaronovem mesu, beljak tudi enkrat za zajtrk, na kravjem mleku sem ji že prej delala hrano, pila ga pa še ni. Ga bo pa v kratkem, ker gre čez par dni v vrtec. 




mateyka -> RE: hrana po enem letu (21.2.2010 14:01:59)

aja, svinjine v vrtcih ne dajejo do 3. leta.




Katy78 -> RE: hrana po enem letu (21.2.2010 18:34:29)

Beljak je dobil malo pred 1. letom, svinjino je probal tudi enkrat takrat (mu je pa ne dajem prav pogosto, ker jo tudi ostali ne jemo velikokrat), mlečne kaše mu že dolgo kuham na kravjem mleku, po flaški zvečer pa še vedno dobi AM, ker imamo še 1 škatlo Novalaca za porabit. Medu mu pa še nisem dala, bom še kar malo počakala, se nič ne mudi. Dajala sem mu pa postopno, ne vse v istem dnevu, in opazovala, če bi bila kakšna reakcija.




Stran: [1]