Krompirjeva solata malo drugače (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Kuhajmo skupaj



Sporočilo


Ekaz -> Krompirjeva solata malo drugače (22.2.2010 11:16:02)

Kaj daste v krompirjevo solato? Mi ponavadi le čebulo, olje in kis. Enkrat sem nekje brala, da dajo nekateri notri še kumarice, zdi se mi, da tudi jajce. Kaj vse še date notri?




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (22.2.2010 11:20:26)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Jessy -> RE: Krompirjeva solata malo drugače (22.2.2010 11:26:36)

Jaz skuham krompir v olupku, nato ga dam na hladno, da se skoraj pohladi, olupim in narežem. Na krompir zrežem tudi 1-2 kuhani jajci, popram, solim, dodam olje, kis in vodo, da krompir dobi sočnost. Čebule ne dajem, saj je nihče ne mara. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




uškinamama -> RE: Krompirjeva solata malo drugače (22.2.2010 11:30:17)

IZVIRNO SPOROČILO: Ekaz

Kaj daste v krompirjevo solato? Mi ponavadi le čebulo, olje in kis. Enkrat sem nekje brala, da dajo nekateri notri še kumarice, zdi se mi, da tudi jajce. Kaj vse še date notri?


Enako kot ti (brez kumaric) le da damo izjemoma gor bučno olje. In zraven sardele , mnjamsi.




vanilla -> RE: Krompirjeva solata malo drugače (22.2.2010 12:47:38)

Moja tašča da notri majonezo... Sam ne vem koliko potem začini. Sol, poper sigurno, ne vem pa kako je s kisom/oljem... Nisem nikoli vprašala. Moj je namreč nor na majonezo in tut taka solata mu je njamsi.
Meni je tudi dobra, samo preveč nasitna, imam rada bolj osvežilno, zato mi je navadna krompirjeva čist ok.




nuala -> RE: Krompirjeva solata malo drugače (22.2.2010 12:53:26)

Jaz dam notri svezo kumaro ( narezano na kolescke, ne naribano in to potem, ko je krompir res ze hladen) in vcasih sladko koruzo.
V preliv pa dam kis, sol, poper, gorcico in majonezo.




Anonimen -> RE: Krompirjeva solata malo drugače (22.2.2010 13:19:09)

Jaz krompir skuham olupljen (mi je lažje prej, kot potem ko je kuhan). Počakam, da se ohladi nato ga narežem in začinim z oljem, kisom, poprom, soljo, 2-3 žlici vode, na tanko narežem čebulo, dodam žlico gorčice in zmešam ... men je noro dobra.




Lara28 -> RE: Krompirjeva solata malo drugače (22.2.2010 14:09:05)

Jaz olupim kuhan in ohlajen krompir, narežem, potem pa dodam še kisle ali sveže kumarice, koruzo in svežo papriko. Preliv pa naredim s kislo smetano, malo majoneze in gorčice in malo belega vina. Pa še solim in popram. Njami, si moi dala idejo za kosilo!




baguSka -> RE: Krompirjeva solata malo drugače (22.2.2010 14:25:26)

IZVIRNO SPOROČILO: nuala

Jaz dam notri svezo kumaro ( narezano na kolescke, ne naribano in to potem, ko je krompir res ze hladen) in vcasih sladko koruzo.
V preliv pa dam kis, sol, poper, gorcico in majonezo.



tako nekako, le da midva namest kumar dava vedno cebulo![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] pol pa vcasih primesam se kaksno natanko narezano zelje, se rajsi kitajsko.. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (22.2.2010 16:22:02)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Felicita -> RE: Krompirjeva solata malo drugače (22.2.2010 16:32:37)

če jo jemo kot del 'glavne' jedi (ponavadi ob ocvrtih ribah) skuhamo krompir v olupku, pustimo da se na pol ohladi, potem pa gor majonezo, jogurt, sol, poper, čebulo, mal kisa, včasih še kumare (sveže ali vložene) in gorčico. premešamo in damo v hladilnik in po ene 2eh urah še mal popravmo (ko krompir vpije vse).
če jo jemo dejansko kot solato jo samo z oljem in kisom, al pa celo krompir kr med zeleno solato narežemo.




Katy78 -> RE: Krompirjeva solata malo drugače (22.2.2010 17:55:20)

Na malo olja popražim čebulo in na kocke narezano slanino ter dodam mlačnemu krompirju, posolim, popopram, dodam kis, olja pa ponavadi ni treba več dodati. Je zeloooo dobra. Najraje pa uporabim beli balzamični kis. Njamsi.




Katy78 -> RE: Krompirjeva solata malo drugače (22.2.2010 18:46:21)

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Na malo olja popražim čebulo in na kocke narezano slanino ter dodam mlačnemu krompirju, posolim, popopram, dodam kis, olja pa ponavadi ni treba več dodati. Je zeloooo dobra. Najraje pa uporabim beli balzamični kis. Njamsi.


Aja, pa še drobno nasekljan peteršilj dodam.




Stran: [1]