RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


polma -> RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga (11.3.2010 23:42:34)

IZVIRNO SPOROČILO: Ksantipa77

Kakšne barve pa je, ker je ne najdem na justovi strani?

http://www.naturaljust.si/pedicream.php




naravazazdravje -> RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga (12.3.2010 23:39:52)


IZVIRNO SPOROČILO: Ksantipa77

Kakšne barve pa je, ker je ne najdem na justovi strani?


Je zelene barve, najdeš jo pri izdelkih za noge. Imenuje se Krema za noge oz. po italijansko Pedicream.




naravazazdravje -> RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga (12.3.2010 23:46:54)


IZVIRNO SPOROČILO: polma

IZVIRNO SPOROČILO: naravazazdravje
Zdaj ko koža ni več prizadeta, pa jo mažem z justovo kremo za noge, ki je izredno hranilna krema. Čeprav je to krema za noge, ji z njo mažemo tudi roke, obraz in ustnice. S to kremo mažem tudi svojega mlajšega, ki je še dojenček.

Hvala za nasvet, nam pomaga-smo že skoraj brez suhih flekcov, ki so bili v stiku z vodo rdeči (noge, komolci, trebuh), v 3h dneh.


Me veseli, da je pomagalo tudi vam.[sm=smiley36.gif]




barni -> RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga (15.3.2010 8:45:28)

Se eno vprasanje, ko vidim, da se ene tukaj precej spoznate na tele kemikalije v kremicah.

Katero kremo za soncenje naj kupim za otroka? Do sedaj smo imeli AVENE, ker pa je roza barve, so potem vsa oblacila umazana od te kreme in ne gre dol s pranjem. Potem smo imeli EUCERIN tisto z visjim zascitnim faktorjem in vec kemije.

Za letos pa ne vem kaj naj nabavim, pa ker tukaj obvaldate sceno, boste gotovo imele kak pameten predlog. Zanima me predvsem katera ima najmanj svinjarije notri in je se vedno dobra zascita pred soncem. Tut ce se tezje namaze.

Hvala vnaprej!




sanelaa -> RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga (15.3.2010 10:16:30)

Mi za sončenje kupimo v sanolaborju od dr.hauscke.




barni -> RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga (15.3.2010 13:14:44)

Ja samo mene zanima ali je ok ali ne? Jaz tudi nekaj kupim, kar mi v lekarni predlagajo, samo se vedno ne vem (ker sem totalni laik na tem podrocju) ali je krema ok ali ne. Ste nasutdirali sestavine kreme dr. Haushka ali so ok?

Morda bo katera vedela.




pupika -> RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga (15.3.2010 14:14:23)

Mi smo vedno imeli kremo od eucerina nižji faktor, pa nikoli ni bil opečen od sonca, se prav spomnim, da je bil vedno beli, in tudi po tednu dni morja se je meni zdel še vedno beli, le okoli nogic se mu je vidlo, d aje dobil malenkostni ton barve, ker tam ko je imel čevlje gor, tam je bilo šele belo.




naravazazdravje -> RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga (15.3.2010 22:48:20)

Dr. Hauscke ne poznam, a sem že slišala, da jo zelo pohvalijo. Mi doma smo do zdaj uporabljali Bubchen sončne kreme in zdaj Justove.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (16.3.2010 9:34:11)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




naravazazdravje -> RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga (16.3.2010 11:16:28)

Na prvi, laični, pogled se mi zdi zelo ok. Lahko pa na netu preveriš sestavine, ki te morda skrbijo. Tule je en slovar

http://www.lepa.si/forum/vbglossar.php?do=showcat&catid=2, lahko pa jih tudi pogooglaš. Morda lahko za nasvet oz. pojasnilo posamezne sestavine vprašaš tudi v kakšno (spletno) lekarno.




sanelaa -> RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga (16.3.2010 12:52:35)

IZVIRNO SPOROČILO: barni

Ja samo mene zanima ali je ok ali ne? Jaz tudi nekaj kupim, kar mi v lekarni predlagajo, samo se vedno ne vem (ker sem totalni laik na tem podrocju) ali je krema ok ali ne. Ste nasutdirali sestavine kreme dr. Haushka ali so ok?

Morda bo katera vedela.


Dr.hauscka je naravna kozmetika, zelo kvalitetna in priznana. Super krema........če iščete naravno.

Če pa iščete samo kemijo, potem pa kupite Eucerin.




barni -> RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga (16.3.2010 13:05:56)

Sanelaa, kaj pa Avene ali Mustela ali Weleda?

Ali poleg dr. Haushka obstaja se kaksna naravna, bio, organska ali karkoli ze, ki je zascitna, pa se vedno ni sama kemija? V lekarni je rekla, da samo s kemijo lahko dosezejo visje zascitne faktorje. Po eni strani se mi to zdi logicno.

Nekaj je bilo tudi govora o mehanskih in ?? filtrih in da so mehanski boljsi imajo pa slabso zascito? Cela znanost. Bi blo fajn enega neodvisnega farmacevta ali kemika prasat, samo kaj ko nobenega ne poznam.




koala.cek -> RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga (16.3.2010 14:44:28)

imeli probleme s suho kožo. nabavili svega in svašta. otroke sem enostavno nehala umivat, obrišem jih z osvežilnimi robčki, enkrat na teden je kopanje. koža je lepa, kot že dolgo ne. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Ksantipa77 -> RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga (16.3.2010 15:05:34)

Tud mi smo ga zdaj ta teden samo z vatko po riti in po lulčku in se občutno pozna kako je koža lepša in brez rdečih flekcev.




sanelaa -> RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga (17.3.2010 10:24:44)

IZVIRNO SPOROČILO: barni

Sanelaa, kaj pa Avene ali Mustela ali Weleda?

Ali poleg dr. Haushka obstaja se kaksna naravna, bio, organska ali karkoli ze, ki je zascitna, pa se vedno ni sama kemija? V lekarni je rekla, da samo s kemijo lahko dosezejo visje zascitne faktorje. Po eni strani se mi to zdi logicno.

Nekaj je bilo tudi govora o mehanskih in ?? filtrih in da so mehanski boljsi imajo pa slabso zascito? Cela znanost. Bi blo fajn enega neodvisnega farmacevta ali kemika prasat, samo kaj ko nobenega ne poznam.


Weleda je tudi okej.

Seveda samo s kemijo lahko dosežejo višji faktor, ampak saj veš da ti kot mama boš kremo uporabila za preventivo. Sigurno pa ne boš otroka prevažala okoli v najvišji vročini, brez kapice.........pač krema se da kot zaščita.




tasa.m -> RE: Suha koža pri otroku - kaj pomaga (17.3.2010 20:48:34)

Pri nas smo imeli enake probleme s suho kožo pozimi. Zdaj pa uporabljamo Pavlovičevo kremo in ima ful lepo kožico na obrazu.




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]