zelenjava v teglu - paradajz (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Od rožce do solatke



Sporočilo


muška -> zelenjava v teglu - paradajz (4.4.2010 11:42:29)

za na morje sem si omislila, da bi imela v teglu na parceli kako sadiko dve paradižnika. Ker z gojenjem zelenjave v teglu nimam izkušenj (samo vrt) me zanima kako velik tegl mora bit, da se bo paradižnik lepo razvijal.




Gina -> RE: zelenjava v teglu - paradajz (4.4.2010 16:03:48)

KO sem ga imela v teglu cca 35 ali 40cm premera, je bila bolj kriza. Zmanjkalo mu je prostora. Sicer je imel plodove in tako, ampak se je videlo, da bi rastel višje in lepše, če bi imel več prostora. Tako da priporočam premer vsaj 50cm. V takem preizkušeno lepo delajo. Če boš imela paradižnik na morju, moraš še posebej skrbet za zalivanje. Zalivat ga moraš samo po zemlji, ne smeš po listih in dovolj pogosto. Lahko daš v zamljo eno plastenko narobe obrnjeno, odrezano in vanjo natočiš vodo, pa rastlina pije kolikor ji paše. Lahko pa pač samo zvečer zaliješ in to je to. Če imaš možnost, daj rastlino pod streho. ne prenaša dežja po listih, ne da bi dobila črnobo.

Aja, posadi ga globoko, posoda mora biti globoka. Ko raste, ga sproti zasuvaj do vrha posode, da razvije dodatne korenine. Pa ne pozabi mu ščipat zalistnike seveda, ampak to že zihr veš.
Pa vmes ga malo pognoji seveda.




bumerang -> RE: zelenjava v teglu - paradajz (4.4.2010 20:43:27)

Za lonce obstajajo posebni paradižniki, grmasti, taki, ki ne rabijo opore. Obstajajo tudi čisto mini sorte, Micro Tom na primer. Moj se ravnokar pripravlja k cvetenju.




Gina -> RE: zelenjava v teglu - paradajz (5.4.2010 9:38:45)

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Za lonce obstajajo posebni paradižniki, grmasti, taki, ki ne rabijo opore. Obstajajo tudi čisto mini sorte, Micro Tom na primer. Moj se ravnokar pripravlja k cvetenju.


A se hecaš? K cvetenju? Jao, pri nas se pa niti prva narcisa še ni odprla do konca...
Kje pa dobiš tega micro toma? Zanimiva varianta.




s. -> RE: zelenjava v teglu - paradajz (5.4.2010 10:05:51)

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Za lonce obstajajo posebni paradižniki, grmasti, taki, ki ne rabijo opore. Obstajajo tudi čisto mini sorte, Micro Tom na primer. Moj se ravnokar pripravlja k cvetenju.


A se hecaš? K cvetenju? Jao, pri nas se pa niti prva narcisa še ni odprla do konca...
Kje pa dobiš tega micro toma? Zanimiva varianta.


tudi mene zanima tale mikro Tom...




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (5.4.2010 10:10:52)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Ribi Bibi -> RE: zelenjava v teglu - paradajz (5.4.2010 12:15:09)

A za Micro Tom-a si dobila kje sadike, al si ga mogla sama posejat?




al1* -> RE: zelenjava v teglu - paradajz (7.4.2010 8:18:02)

U, tega Mikrota bi jaz tudi za balkon! Upam, da se kje dobijo sadike. 




2violina -> RE: zelenjava v teglu - paradajz (7.4.2010 9:02:39)

Tudi čisto pravi paradižnik lepo uspeva na balkonu. Sama prakticiram že 4 leta. Nasadim ga v " 50 l balone", ki sem jim odrezala zgornji del v navadno vrtno zemljo. Sadim ga zato, da je pod streho, da ga bolezen ne napade. Tak paradižnik jemo še pozno v jeseni.




bumerang -> RE: zelenjava v teglu - paradajz (8.4.2010 15:27:22)

Obstaja na tisoče različnih sort od belih, rumenih, roza do klasičnih rdečih, modrih in vijola vseh možnih oblik ploda in grma. Od povešavih sort, grmičastih do visokih... ni da ni.
Okus teh barvnih paradižnikov je nepopisen in ko si na krožnik narežeš par sort je to nad vsako hrano.

Lani sem dobila nekaj sadik v dar, letos sem nekaj semen nafehtala nekaj pa naročila, imam tam kakih 30 sort, ena od njih je tudi Micro Tom (ni edini miniaturen) in ta pravkar cveti.

Veliko o paradižnikih bo napisala kolegica, ki se je ravnokar lotila paradižnikovskega bloga:
http://paradizniki.blogspot.com/

sorte pa si lahko ogledate in semena naročite na raznih "tomato seeds" straneh.

Gina, če si kdaj kje v bližini, ti šenkam kako sadiko. Pa če hočeš, ti pošljem preostanek semen sibirskih sort (rodijo že nad 0 stopinj celzija), pri meni so posajene že v vrtu in bodo cvetele prav kmalu.




Ribi Bibi -> RE: zelenjava v teglu - paradajz (16.4.2010 22:33:48)

bumerang, a ti to na primorskem sadiš al kako, da ti že cveti?? A nismo za sejanje že mal pozne? Jaz bi vseeno rajš kar sadiko kupla...bi bla prvo leto rajši bolj na komot [sm=smiley36.gif]




bumerang -> RE: zelenjava v teglu - paradajz (22.4.2010 6:39:37)

Ne, nismo še prepozni. Seješ lahko kadarkoli, sploh, če so sorte, ki hitro rodijo. S sejanjem z zamikom si tudi zagotoviš različno stare rastline, ki tudi ne rodijo vse naenkrat.
Kupit pa večino takih sort ne moreš, ker jih ne prodajajo.




Ribi Bibi -> RE: zelenjava v teglu - paradajz (4.5.2010 14:12:03)

No, pa sem le našla bližnjico za lene [sm=smiley36.gif]. Danes sem na tržnici kupila sadiko "Little boy-a", zgleda mi precej podobno kot Micro Tom na zgornjih fotkah, kaj več pa napišem ko bo kaj obrodil [sm=bravo.gif]




bumerang -> RE: zelenjava v teglu - paradajz (5.5.2010 21:02:16)

Moji Tomi so že polni mini paradajzkov. Tudi Gina pravi, da je pri njej enako tako da zgleda, da so neglede na klimo zelo zgodnji.




Ribi Bibi -> RE: zelenjava v teglu - paradajz (28.5.2010 14:22:01)

Tako, pa mamo tudi pri nas že en kup paradajzkov. In zdaj ko je toplo so prav iz dneva v dan večji [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] Upam, da bojo tud okusni tko kot so lepi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




darja.mark -> RE: zelenjava v teglu - paradajz (28.5.2010 14:44:12)

A obstaja tkole za v tegelc tut kaka mini paprika?




Gina -> RE: zelenjava v teglu - paradajz (28.5.2010 21:11:08)

Saj paprika ne rabi tako velikega lonca kot paradižnik, je manjša. Lahko vzameš čisto navadno, pa bo na sončnem balkonu uspevala.




s. -> RE: zelenjava v teglu - paradajz (3.6.2010 15:45:30)

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Moji Tomi so že polni mini paradajzkov. Tudi Gina pravi, da je pri njej enako tako da zgleda, da so neglede na klimo zelo zgodnji.


Boš delila kaj semen? Se priporočam!
Mi boš poslala na ZS?

Naj ti lepo uspeva in fajn rodi!




Stran: [1]