Socialna pomoč in najemnina? (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


alfist -> Socialna pomoč in najemnina? (13.4.2010 9:13:11)

Kako je če je družina v najemniškem stanovanju, najemnina je 400EUR, tričlanska družina, ena plača cca 1300 bruto? A se najemnina pri izračunu odbije od skupnega zneska oz. a je družina upravičena do soc.pomoči?




špelin@ -> RE: Socialna pomoč in najemnina? (13.4.2010 9:19:52)

IZVIRNO SPOROČILO: alfist
Kako je če je družina v najemniškem stanovanju, najemnina je 400EUR, tričlanska družina, ena plača cca 1300 bruto? A se najemnina pri izračunu odbije od skupnega zneska oz. a je družina upravičena do soc.pomoči?

Ne. Glej cenzus:
http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/denarnePomoci.asp




zmajaz -> RE: Socialna pomoč in najemnina? (13.4.2010 9:24:01)

Že 4-članska družina z 1 minimalno plačo presega cenzus za socialno pomoč. Najemnina pa se nikjer ne upoševa, ker potem bi se vsak lahko preselil v drago stanovanje in zahteval, da se mu zato da socialna pomoč, ker mu po plačilu najemnine ostane premalo. Na žalost je pač tako, da če si nekega stanovanja ne moreš privoščiti, ti ne preostane drugo, kot da iščeš cenejšega.




rija -> RE: Socialna pomoč in najemnina? (13.4.2010 9:34:22)

V NAŠi občini obstaja recimo sofinanciranje najemnin v najemniških stavnovanjih. Kakšni so sicer pogoji, mi ni znano, dobi pa skoraj vsak vsaj nekaj.




Linostarček -> RE: Socialna pomoč in najemnina? (13.4.2010 10:03:19)

rija a mi lahko nekaj več o tem sofinaciranju napišeš na privat




darja.mark -> RE: Socialna pomoč in najemnina? (13.4.2010 13:38:33)

tole bi pa tudi meni prišlo prav rija...če ti ni odveč napisati še meni...proooosim


hvala :)




Stran: [1]