nakup posode (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Gospodinjski nasveti



Sporočilo


zvezdica_1 -> nakup posode (20.4.2010 19:06:12)

ker odhajama na svoje, rabim posodo. in ob vseh blagovnih znamkah v trgovinah sem že konkretno zmedena. dvojno, trojno dno( kot tretjo plast štejejo plast, da posoda dela na indukciji). kuhališče je steklokeramika-3 plin, 1 elektrika

nekak se odločam med WMF in ELO. zanima me, ali imate kakšne izkušnje z omenjenima posodama. zepter in amc so mi absolutno predrage, ne glede na kvaliteto, ki jo oz. bi naj jo ponujale.
upam, da bo katera odgovoila, ker ne bi rada dala 200e za posodo, potem pa bi to bila katastrofa. doma je WMF, samo kaj, ko nekak ne najdem neke bistvene razlike med njim in ELo, razen v ceni....




Anonimen -> RE: nakup posode (20.4.2010 19:35:14)

Doma imam ene 3 amc posode (darilo v.d. tašče), eno no-name iz Merkurja, par ponev in vok od Tefala, pa pisker iz Ikee, imela sem pa tudi tiste teflonske, ki si jih dobil na pike v Mercatorju. Pa ti rečem Tefalove ponve in vok so zakon, v amc-jevem piskru in tistem iz Ikee pa enako kuham in ne opazim bistvene razlike ... samo to je, da sem se na Ikeeinem parkrat že opekla, ker ima kovinske ročaje. Tiste Mercatorjeve ponve so bile največji jajc in sem jih po enem letu vrgla stran, ker je začel teflon odstopat.




tintin -> RE: nakup posode (20.4.2010 20:24:34)

te so ful ok!

http://www.ikea.com/at/de/catalog/categories/series/14888/




Splišni -> RE: nakup posode (20.4.2010 20:46:09)

Jaz imam en čist navaden komplet rostfrei posod z zlatimi (izgled seveda) roči, ki sem jo kupila ene 15 let nazaj, ko sem šla na svoje, pa je še zdaj čist kot nova. Pa je bila poceni. Meni se zdi škoda dajati veliko denarja za posodo.




zvezdica_1 -> RE: nakup posode (20.4.2010 21:29:42)

hey

hvala za odgovore. saj tudi meni je malo tak dati 200€ za 4 posode s pokrovkami, še posebej, ker jih lahko dobim tudi za max. 100e. pa tudi msilim, da posoda elo ni tak grozno slaba. smao pri tej ikeini me malo moti, da je tak grozno lahka. ker vprašanje, kak dolgo pol toploto obdrži...kar pa se cenovnega ranga tiče, je pa v enakem kot ELO.
trgovcem verjet na besedo je pa spet tak-promovirajo itak tisto, od česa imajo največji dobiček in najvišjo provizijo.....saj jaz bi tudi na njihovem mestu.
tefaleove bom itak nakupla, ker to je potršni material, samo za jajca in palačinke še vedno najbioljši. ko pa vidiš prasko gor, pa v smeti z njo-ker za kam drugam ni več
upam, da se še katera javi, ki ima ELo. da vidim, če jo je katera kupla zdaj v tuševi akciji na zvezdice...

ker me je strah, da bo posoda po uporabi v pomivalcu postala polna nekih madežev ali da se bo v njej prijemalo in da se jo bo težko čsitilo-ker to WMF res samo daš v stroj in je. drugače pa naočiš za uro, in gre vse dol

hvala za pomoč




enea -> RE: nakup posode (20.4.2010 21:48:25)

Leto in pol nazaj sem tudi jaz bila v dilemi,ko smo šli na svoje, katero posodo naj kupim, teflonsko, kot je že ena prej omenila,na merkator pike, imam, pa ni še nič opraskana, je pa res da jaz teflona ne stavim v pomivalni stroj, ga lepo na roke operem in ni nobenih prask. Za rosfrai posodo sem se pa odločila tefal, je res malo dražja, je tudi za indukcijo, sama je nimam, imam pa steklokeramiko ( 4 plošče), in je hrana potem še veliko časa topla. Če kuham juho popoldan, naslednji dan še ne morem pobrat tiste maščobe dol, jo moram dat še v mrzlo vodo, da se do konca ohladi.,[image]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_19_3.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (20.4.2010 22:15:21)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




špelin@ -> RE: nakup posode (20.4.2010 22:24:50)

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Jaz imam en čist navaden komplet rostfrei posod z zlatimi (izgled seveda) roči, ki sem jo kupila ene 15 let nazaj, ko sem šla na svoje, pa je še zdaj čist kot nova. Pa je bila poceni. Meni se zdi škoda dajati veliko denarja za posodo.


enako! (samo brez zlatih rocev in samo 3 leta nazaj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] )


Še ena [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Enako brez zlatih ročev, pred 11. leti.




ledenka -> RE: nakup posode (20.4.2010 22:32:12)

že 5 let imam WMF komplet posode in ne menjam. Prej sem imela neke no-name rostfrajaste, pa sem po par letih obupala in nabavila tele.

Pa seveda Tefalove ponve, brez tega tudi ne gre.





naja17 -> RE: nakup posode (21.4.2010 7:28:50)

Jaz sem mislila, da bom mogla ful dat za posodo, zarad indukcije, pa sem kupla v sparu 5 posod s pokrovi za 50 eur, pa so super, čisto nič jim ne fali. Kupla sem si še tefalovo ponev, ki je bla tolk kot cela tista posoda in pa eno EMO kozico, ki je super in glede na to, da imaš plin in električno ploščo, bi ti jaz priporočila nakup te posode (emajlirane), ker je boš imela za dolgo časa.




pupika -> RE: nakup posode (21.4.2010 8:29:10)

Jaz sem si pred 2 leti nabavila vso posodo emajlirano. In je super.




FLOWR12 -> RE: nakup posode (21.4.2010 10:31:23)

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Jaz imam en čist navaden komplet rostfrei posod z zlatimi (izgled seveda) roči, ki sem jo kupila ene 15 let nazaj, ko sem šla na svoje, pa je še zdaj čist kot nova. Pa je bila poceni. Meni se zdi škoda dajati veliko denarja za posodo.


Jaz sem tako posodo dobila za poročno darilo od sodelavcev pred 15 leti[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]. In tudi jaz moram reči, da je čist taka kot nova, pa se kar velik kuha v njej




zvezdica_1 -> RE: nakup posode (21.4.2010 11:56:57)

emajla ne bom imela, razen kak lonček za mleko in kavo. smo prej imeli emajlirano posodo in je bila razlika ob prehodu na WMF zelo velika, predvsem v času kuhanja in načinu čiščenja-se ne prijema.... tak da se bom odločila za ta rostfraj.... samo izkušnje z znamkami me zanimajo. ampak očitno ni ravno veliko uporabikov posode elo....





Stran: [1]