"Drog za kolo" (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroška oprema



Sporočilo


Bauka -> "Drog za kolo" (15.5.2010 12:33:13)

Pozdravljene,

zadnjič sem videla, da je imel en oče na svojem kolesu zadaj pritrjen en drog (pribl.1,5m), na drugem koncu pa sinovo kolo (za očetovim)- upam, da razumete... Mislim, da je bilo sinovo kolo spredaj malo dvignjeno, da ne more zavijati. Zanima me, če ima katera s tem izkušnje, oz. kje bi to dobila, niti ne vem točno kako se temu reče... Zdelo se mi je, da je varno, ker z mojim 5 letnikom ne upam na glavno cesto, ker lahko neneadoma zavije, pade...

Prosim za info, hvala, Bauka




al1* -> RE: "Drog za kolo" (15.5.2010 12:45:31)

To je ena varianta:
to ali to (prodajajo tudi na bolhi)

Izkušenj pa nimam.




Anonimen -> RE: "Drog za kolo" (15.5.2010 12:46:28)

http://www.sportshop.si/ProductInfo.aspx?product_id=961




Spark -> RE: "Drog za kolo" (15.5.2010 14:13:13)

Mi imamo to cev http://www.trail-gator.com/
Žal izkušenj še nimamo, ker smo ga kupili v petek v BTC v Bauer kolesarskem centru. Cena je bila 130€.
Čakamo suh dan, da ga sprobamo.
Mi smo ga tudi kupili, ker ne vemo kaj naj z našo petletnico, ki ne zna voziti kolesa brez pomožnih koleščkov.




Bostjan-1 -> RE: "Drog za kolo" (15.5.2010 19:42:47)

Trail Gatorja imamo že tri leta (sedaj drugi otrok) in je kar v redu zadeva. V ovinkih se normalno nagibaš. Je pa malo potrebno paziti, kaj otrok zadaj počne, še posebej pred tretjim letom - imajo veselje drsati s čevlji po tleh, se obračati naokoli, zavirajo v klanec :) Zato je priporočljivo imeti vzratno ogledalo. A ko se enkrat zaveda nevarnosti in je pazljiv, lahko z drogom vozimo tudi z višjimi hitrostmi - preko 40km/h. Drog se precej enostavno odpne tako, da lahko otrok na varnih poteh tudi sam kolesari. Edino, kar mi ni bilo všeč, je nastavek na otroškem kolesu, ki ga je potrebno precej močno zategniti, to pa pomeni, da se barva tam precej odrgne. Boli, še posebej če je kolo novo :(
Ampak tista omenjena cena je pa hudo pretirana. Mi smo ga kupili v Nemčiji v eni spletni trgovini in sem dal skupaj s poštnino za v A 58€, medtem ko je bil takrat v Bauerju 103...
Kogar zanima, mu lahko pošljem tudi kakšno fotko, kako zgleda med vožnjo.

LP, Boštjan




mayci -> RE: "Drog za kolo" (16.5.2010 18:28:41)

Tudi mi ga imamo od lenske pomladi, prekolesarili smo veliko in smo zelo zadovoljni, tudi naš fant (zdaj skoraj 5- letnik, ki je bil že prevelik za sedež in sicer zna že samostojno voziti kolo brez pomožnih koleščkov, a za na glavne ceste je res prenevarno s tako majhnim otrokom.
Smo ga kupili preko eBaya iz Nemčije, s poštnino vred je stal okrog 80 eur.





Adelina -> RE: "Drog za kolo" (17.5.2010 12:06:28)

Meni je tale drog sicer všeč, samo se mi zdi, da je otroka kar težko vlečt za sabo-saj otrok ti v bistvu ne pomaga četudi vrti pedala. J




mayci -> RE: "Drog za kolo" (17.5.2010 21:11:59)

Adelina, seveda ti pomaga, če vrti pedala, saj poganja zadnje kolo, ki pa je na tleh, samo prvo je malo dvignjeno. Ti po lastnih izkušnjah povem, da se kar pozna.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Adelina -> RE: "Drog za kolo" (18.5.2010 10:03:52)

SEveda  saj s pedali ti prek zadnjega kolesa poganjaš kolo, ne. Sej zdej mi je logično, ne vem od kod mi ideja, da je gonilno prednje kolo. Bomo probali, verjetno sicer šele naslednje leto, pa letos še s sedežem. Hvala.




Stran: [1]