lupiti sadje ali ne? (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Prehrana otrok



Sporočilo


soncica01 -> lupiti sadje ali ne? (28.5.2010 16:12:27)

glede na to, da živimo v mestu in vso sadje in zelenjavo kupujemo v trgovini, me zanima, kdaj v takšnih okoliščinah prenehati z lupljenjem sadja otroku ponuditi recimo neolupljeno jabolko?

Naj povem, da je naša stara 16 mesecev in ji še kar lupim sadje, ki je kupljeno v Sparu, pa res ne vem, do kdaj lupiti. Ima pa 4 zobke zgoraj in 4 spodaj, tako da ne vem, ali bi olupke sploh jedla.

Vesela bom vaših odgovorov.




Katy78 -> RE: lupiti sadje ali ne? (28.5.2010 19:20:30)

Jaz mu tudi še vedno lupim.




Najaa -> RE: lupiti sadje ali ne? (28.5.2010 20:00:05)

Jaz starejši pri tej starosti nisem več lupila, tamali pa še vedno.




bolhamala -> RE: lupiti sadje ali ne? (29.5.2010 15:11:22)

Kupjene stvari sem (v časih, ko je moj otrok še jedel sadje[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]) vedno fajn olupila, domače pa ne, razen, če je bila lupina res debela in neokusna. 




bolhamala -> RE: lupiti sadje ali ne? (29.5.2010 15:15:13)

Ups, sem spregledala poanto teme. ZAnimalo te je kdaj, ne pa če. Se že ne spomnim, sem mu pa kar hitro dajala domača neolupljena jabolka, od začetka (ko je imel le nekja zobkov) sem pustila samo delček lupine, potem pa vedno malce več.




barni -> RE: lupiti sadje ali ne? (31.5.2010 8:08:40)

Naša noče z lupino, pa je stara 2,5 let. Pa mi ni problem olupit. Ker tudi meni ne potegne lupina pri tistih povoščenih jabolkih, za hruške pa itak velja, da je bolje olupiti.

Jaz raje jem jabolko narezano na krhlje, kakor kar celega.




Urska09 -> RE: lupiti sadje ali ne? (31.5.2010 21:02:59)

Naša je stara dobrih 15 mesecev, pa ji sadje še kar lupim. In bom še naprej. Res, da je tik pod lupino največ vitaminov, vendar je v lupini tudi glavnina pesticidov (škropiva). Tako da.....




Hope2 -> RE: lupiti sadje ali ne? (1.6.2010 9:45:29)

Kokr kdaj, včasih lupim, včasih ne, povečini ne, ker ga lupina ne moti, če ga, pa jo ven pljune. Nima problemov z lupino (18 mesecev)




Stran: [1]