Posvojitev iz Bih (Polna verzija)

Forum >> [Zanositev] >> Posvojitev, rejništvo



Sporočilo


anabanana -> Posvojitev iz Bih (2.7.2010 14:12:10)

Pozdravljene pupe,

z možem si želiva otroka...rada bi posvojila, do sedaj nama, kljub neštetim bitkam ni uspelo sproducirat najinega. Posvojitev je bila vedno opcija, še vedno bova tudi poskušala zanositi.

Ker približno vem kakšna je situacija v sloveniji glede tega , sem razmišljala sledeče: moj mož je državljan Bih in kot tak ima pravico (menda, po najinih informacijah) posvojiti otroka v tej državi. Sem že poslala mail v en dom v njihovem kantonu (edini) in nestrpno pričakujem odgovor...

Mi zna kdo kaj svetovati.. kako naj se lotiva te borbe? Predvidevam, da bo potrebno najprej na njihov csd, nato pa še na naš? Kaj vi mislite?




water lily -> RE: Posvojitev iz Bih (2.7.2010 14:26:41)

A na slovenskem še nista nič naredila?
Ker v tujini ne moreš posvojit če nimaš tudkaj postopka speljanega. Tako da najprej to uredi. Zna trajat...




Ana009 -> RE: Posvojitev iz Bih (2.7.2010 14:32:04)

En prov lusten forum obstaja na RR.. tma ti bodo znale vec povedat.. Obrni se sem:
http://www.ringaraja.net/forum/Posvojene_mame_%3B%29/m_5074746/tm.htm




anabanana -> RE: Posvojitev iz Bih (2.7.2010 14:56:59)

Hvala punce, bom pogledala.

Naju se v Bosni ne tretira kot tujca, ker je moj mož bosanec. Isti postopek kot da bi posvajala v Sloveniji, take informacije imam iz Bosne.

Seveda se sedaj komaj lotevava postopka, vendar je vsaka informacija dobrodošla.




1Eva*** -> RE: Posvojitev iz Bih (2.7.2010 21:41:27)

Najprej "obdelajta" naš CSD, medtem pa pridobivajta podatke kaj vse potrebujeta za posvojitev iz BIH, glede na to da bosta posvojila od tam, posvajata po njihovih zahtevah oz. predpisih. Verjetno imata tam sorodnike tako da se lahko pozanimajo oni, oz. mož ker je tako "domorodec".
Vso srečo!





Stran: [1]