Telovadba v času dojenja (Polna verzija)

Forum >> [Fit nosečnica/mamica] >> Vadba po porodu



Sporočilo


jaša2 -> Telovadba v času dojenja (16.10.2010 10:46:26)

Zanima me, ali se "lahko" v mesecih dojenja kaj potelovadi (da ne bi zaradi telovadbe izgubila mleko)? Saj ne, da bi že rada začela hujšati, ampak tak malo za michelinke bi mogoč rada probala kake trebušnjake...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Sprašujem zato, ker vsak reče, da zdaj pač ne smeš gledat na svojo postavo in spravljat kile dol, kr morš na malega gledat, da bo dovolj mleka itd. A potemtakem res nič ne smeš pomigat, al kaj??
A je katera kaj telovadila, ko je še dojila ali res strogo ne?





Petraa -> RE: Telovadba v času dojenja (16.10.2010 16:36:04)

http://med.over.net/forum5/read.php?94,5253840,5257862#msg-5257862




Lily86 -> RE: Telovadba v času dojenja (17.10.2010 11:20:20)

Jaz sem imela čisto iste pomisleke kot ti. Skrbelo me je glede mleka, predvsem da bi ga izgubila, ali da bi ga dojenčica začela odklanjati, ker baje po telovadbi zaradi mlečne kisline postane malo kiselkasto. Pa sem vseeno začela telovaditi, ker se nisem več mogla pogledati v ogledalo - moja samozavest je bila na nuli... Začela sem 2 meseca po porodu, danes je moja mala stara 7,5 mesecev, mene pa je za 18 kg manj. Telovadila sem vsak dan cca 1 uro, večinoma tek, kolo in orbitrek. Po par mesecih sem tekla po 7km vsak dan, pa ni bilo NOBENEGA efekta na dojenje. Sem pa zaradi mrzlega zraka pokasirala pljučnico, tako da zdaj hodim 3x na teden na fitnes, 1x na aerobiko (še vedno dojim). Tako da iz mojih izkušenj se lahko komot lotiš miganja!




Lily86 -> RE: Telovadba v času dojenja (17.10.2010 11:21:47)

p.s. jedla pa sem vse normalno (razen sladkarij), take vrste diete, da bi si odrekala hrano, pa si nisem upala privoščiti v času dojenja...




_katja_ -> RE: Telovadba v času dojenja (24.10.2010 7:15:24)

Miganje in dojenje gresta z roko v roki. Po prvem porodu sem začela migat kasneje, ker sem rabila dolgo časa za okrevanje od poroda, zdaj po drugem sem pa komaj čakala, da je minilo 6 tednov. Potem pa sem začela počasi migat....hoja v hrib, potem tek z vozičkom, pa na aerobika, kakšne krepilne vaje, kolo, itd. Pri hrani sem pa tudi malo začela pazit. Količinsko sicer normalno jem, samo je prehrana bolj zdrava. Se mi počasi začenja poznat + veliko bolje se počutim [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Tako da jaša2 ti kar migaj.

lp
K




Lelly28 RR -> RE: Telovadba v času dojenja (21.9.2018 20:26:27)

zaradi telovadbe ne izgubiš mleka, zaradi premalo hrane in predvsem pijače pa se to lahko zgodi. Zato pazi, da piješ dovolj tekočine skozi cel dan. Vadba pa je na splošno super za celo telo in sploh za mlade mamice, ki potrebujejo fizično in psihično moč za ukvarjanje s svojim otročičkom. Potrebno je le zaćeti počasi in ne pretiravati, da ne pride do poškodb- poslušaj svoje telo ali pa se pozanimaj pri strokovnjakih. [sm=smiley1.gif]




Stran: [1]